Kód692
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
5.280 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko a Itálii

  • 2. den:

   Cannes – vyhledávané město Francouzské  riviéry,  známé svými filmovými festivaly. S průvodcem si prohlédnete stare části města. Uličkou Saint-Antoine známou vyhlášenými restauracemi vystoupáte na návrší Mont Chevalier, odkud budete mít Cannes jako na dlani a  pokocháte se i krásnou  vyhlídkou na zátoku s Lerinskými ostrovy. Na náměstí Place de la Castre jemuž vévodí kostel Notre Dame de l´Esperance, uvidíte zbytky starých hradeb. Neméně zajímavá je také strážní věž z 11. stol., v níž sídlí Musée de la Castre. Poté navštívíte provensálskou tržnici, kde jistě neodoláte místním specialitám. Pak si prohlédnete centrum města se sochou zakladatele zdejší  lázeňské tradice lorda Broughama a  kostel Notre-Dame-d´Bon Voyage, který byl postaven na místě,  kde bivakoval Napoleon.  U Festivalového paláce si na červeném koberci pořídíte foto jako světové celebrity a projdete se alejí hvězd, na kterou navazuje Boulevard de la Croisette s promenádou lemovanou krásným parkem a plážemi. Poté budete mít osobní volno na koupání a zbyde vám čas i na nákupy v přilehlých obchodních ulicích, či na oběd v některé z místích restaurací nabízející středomořskou kuchyni. Zájemci mohou absolvovat fakultativní výlet na některý z Lerinských ostrovů: Ile Sainte Marguerite, známý pevností, kde byl v 17. stol vězněn tajemný Muž v železné masce, nebo Ile Sait Honorat s cisteriánským klášterem. Oba ostrovy nabízejí klidné procházky, krásné výhledy a tiché zátoky ke koupání. V podvečer odjezd na nocleh.

    

  • 3. den:

   Tento den budeme poznávat vnitrozemí Provence – Alpes – Cote d´Azur. Nejdříve se navštívíme  Vence – romantické provensálské městečko proslavené slavným malířem  Matissem, které se chlubí  středověkým opevněním ze 13. století, hradními bránami, krásným centrálním náměstím s fontánou a  katedrálou Chapelle du Rosaire. Poté se vydáme do malebné a turisty nejnavštěvovanější provensálské vesnice na kopci St Paul de Vence, která vyniká  jedinečnou atmosférou. Úzké uličky s domy a dvorky, z nichž  vyrůstají vysoké palmy, stíny olivovníků byly motivací pro umělce, kteří zde tvořili. Jedním z nich byl známý malíř Marc Changal. Při procházce úzkými, kamennými, křivolakými uličkami plných středověkých budov, vás okouzlí všude přítomné obchůdky a galerie s uměním. Pak pojedeme do známého  centra parfemářství Grasse, choulícího se mezi kopci, které je obklopeno loukami posetými  jasmíny, mimózami, růžemi i levandulemi. Nedotčené kouzlo starého centra ztělesňují náměstí Place aux Aries a Place du Cours, obehnaná úzkými uličkami s podloubími, renesančními schodišti a balkony. V katedrále Notre- Dame-du-Puy se nalézají i obrazy od Rubense.  Ve zdejších uličkách si můžete posedět v některé z místních kaváren. Nevynecháme ani muzeum a výrobnu parfémů, kde se dozvíte zajímavosti o  výrobě zdejší kosmetiky a zrození parfému. Můžete si zde taky pořídit pravý parfém za výhodnou cenu. Odjezd na nocleh.

    

  • 4. den:

   Cassis – romantické přímořské městečko s nádhernou polohou u hluboké zátoky sevřené ze tří stran vápencovými útesy. Ve zdejších restauracích nabízí čerstvé ryby, langusty, plody moře a vynikající víno z vinic, které pokrývají okolní svahy. Je výchozím místem pro lodní výlet do národního parku Calanques. Tvoří jej malebné zátoky s dlouhými úzkými a hlubokými skalnatými zálivy vstupujícími daleko do pobřeží. Možnost výletu lodí nebo koupání. Pak navštívíme Marseille – hlavní město Provence a důležitý přístav. Prohlédneme si jeho historickou část Vieux Port – Starý přístav, který je srdcem města a vládne zde živá středomořská atmosféra. Vine se kolem malé zátoky, kde kotví jachty a plachetnice a po celé jeho délce se táhne množství restaurací, kaváren a obchůdků. Dominantou jsou pevnosti Saint Jean a Saint Nicolas, které jsou dnes součástí muzea evropských a středomořských civilizací. V Marseille si můžete pořídit kvalitní Marseillské mýdlo a navštívit muzeum jeho výroby, nebo ochutnat nejtypičtější marseillský pokrm – Bujabézu, polévku s rybami a mořskými plody.  Neopomeneme ani baziliku Notre Dame de la Garde, která se tyčí nad městem. Panorama, jenž se od chrámu otevírá je bezkonkurenční, spatříte celé město, přístav i okolní ostrovy. Zajímavá je možnost lodního výletu na ostrov If s pevností, která prosnula tím, že zde byl vězněn hrabě Monte Christo. Odjezd na nocleh.

  • 5. den:

   Celý den si  budete užívat jedinečnou atmosféru Nice – mondénního města pulzujícího životem, které patří mezi  nejvyhledávanější na Francouzské riviéře. Romantické staré město pod vrchem Chateau vás okouzlí neopakovatelnou atmosférou. Poznávání Nice zahájíte procházkou s průvodcem. Přes krásný palmový park Jardin Albert 1er dostanete na náměstí  Masséna s impozantní Neptunovou fontánou. Zde začíná park Promenade du Paillon s obrovským množstvím vodotrysků a krásnou subtropickou vegetací,  jež vede až k Museu moderního umění a na náměstí pojmenovaného podle slavného rodáka města Nice Garibaldiho. V těchto místech vstoupíte do starého města a budete se procházet desítkami uliček lemovaných starobylými provensálskými domy kolem pestrých obchůdků, barů a restaurací. Kousek od katedrály sv. Reparáty budete moci ochutnat skvělou  zmrzlinu vyráběnou artisanal, na Place de la Tour pak místní specialitu Socu. Určitě Vás zaujmou provensálské trhy na Cours Saleya, kde si  budete moci vychutnat některou z místních specialit. Pak vás bude čekat osobní volno, můžete se toulat uličkami starého města, projít se  po Promenade des Anglais s nádhernou palmovou kolonádou vedoucí se do starého přístavu Port Lympia či vystoupat  na hradní vrch Chateau –  místo bývalé pevnosti s kouzelným parkem s vodopády, odkud je krásný výhled na město i moře. Pláže u Promenade des Anglais  Vám nabídnou možnost koupání v nejmodřejším moři Azurového pobřeží. Podvečer odjezd směr Itálie, SRN.

  • 6. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/2Pokoj 1/3 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 3 x ubytování na hotelu Accor F1
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 3 x kontinentální snídaně 690 Kč
  • Příplatek za jednolůžkový pokoj + 3.500 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *