Kód126
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
16.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Objevte s námi město mořeplavců a zažijte vzrušující atmosféru nejzápadnější metropole Evropy! Poznejte Lisabon, které se pyšní přívlastkem Evropské San Francisco. Zažijte jeho jedinečné kouzlo a atmosféru! Budete obdivovat jedinečné umělecké poklady a pestrou keramiku azujelos zdobící zdejší domy, procházet se starobylými uličkami a kochat se výhledy na město. Ochutnáte tradiční dortíky pastéis de nata, bicu a portské víno. Vzrušujícím zážitkem bude návštěva historické Sintry a Cabo da Roca – nejzápadnějšího bodu Evropy .

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Lisabonu, tranfer na hotel. Po krátkém odpočinku bude následovat první seznámení s Lisabonem procházkou po hlavní ose historické části města: Parque Eduardo VII. s vyhlídkou, nádherná alej Av. Da Liberdade, která je hlavní tepnou mezi starým a novým Lisabonem. Spojuje náměstí Marquese da Plombal se jeho sochou a náměstí Praca dos Restauradores jehož charakteristickým rysem je vysoký obelisk z 19. stol na počest získání nezávislosti. Uvidíte Teatro Nacional, kostel Sao Domingos i rušné náměstí Praca da Figuerira se sochou krále Jana I. Úzkými uličkami starého města se vystoupáme k nejvýše položené památce Lisabonu – Castelo de Sao Jorge, který trůní nepřehlédnutelně vysoko nad střechami města. Z hradního návrší budeme mít pod sebou jako na dlani celý Lisabon a odměnou budou fascinující výhledy nejen na město ale i řeku Tejo. Poté projížďka slavnou žlutou tramvají č.28 jež vám ukáže to pravé kouzlo Lisabonu. Osobní volno k posezení a občerstvení v restauracích a barech starého města. Nocleh.

  • 2. den:

   Prohlídku začneme na jednom z nejkrásnějších náměstí Terreiro do Paco na nábřeží řeky Tejo, která představovala pro město od nepaměti životní tepnu a okno do světa. Projdeme se náměstím Praca do Commercio, kde stával královský plalác, uprostřed s jezdeckou sochou krále Josefa I. Triumfální oblouk Arco da Victoria je vstupní bránou do čtvrtBaixa, která tvoří obchodním centrum a jádro Lisabonu, kde sídlí banky, kanceláře, obchody. Spatříme kostel Nostra Senhora da Conceicao Velha. Projdeme se po pěší zóně Rua Augusta – okázalé hlavní tepně dlážděné mozaikou, lemovanou butiky, obchody a kavárnami, fasády kterých jsou bohatě zdobeny azulejos. Neopakovatelné kouzlo má nejstarší čtvrť Alfama, která byla kdysi nejvěhlasnější části Lisabonu. Tvoří historické srdce města s úzkými křivolakými uličkami s typickými domy zdobeny keramikou. Shlédneme nejstarší katedrálu Sé, na jejíž místě se honosila maurská mešita. Zamíříme na náměstí Slunečních bran a zastavíme se na Trhu zlodějky – Fiera da Ladra, který má stoletou tradici. Spatříme také kostel sv.Rocha či Diamantový dům. Vychutnáme si náměstí Rossio, které bývalo dějištěm býčích zápasů a vojenských přehlídek a dnes zde bije srdce města s tradičními kavárnami, divadly a restauracemi a je oblíbeným místem setkání. Osobní volno, možnost ochutnat specialitu z tresky Baclhau. V podvečer výjezd historickým výtahem Elevador de Santa Justa nebo tradiční žlutou tramvají do fascinující čtvrti bohémů Bairro Alto, která leží vysoko nad městem. Má svou vlastní atmosféru, jsou zde k vidění domy vyzdobené typickou barevnou keramikou Azulejas a je plná nejoriginálnějších butiků. Nalézá se zde torzo karmelitského kostela – I greja do Carmo. Je zde spousta možností k posezení u dobrého vína a tradičního jídla. Zájemci mohou navštívit kluby s typickou hudbou Fado. Nocleh.

  • 3. den:

   Prohlédneme si čtvrť Belém, kde je cítit ducha objevitelské doby, kdy odvážní mořeplavci odstartovali zlatý věk Portugalska. Ve velkolepých budovách se odrážejí ty nejvýznamnější epochy portugalské historie. V ústí řeky Tejo uvidíme symbol portugalské námořní moci – věž Torre de Belém, odkud se vydávaly karavely na své objevitelské cesty. Je to místo, které mořeplavci vídali jako první, když opouštěli Portugalsko a zároveň první, které pozorovali z dálky, když se vraceli zpět. Shlédneme Památník objevitelů – Padrao dos Descombrimentos, který symbolizuje portugalskou národní hrdost, vypínající se v podobě lodní přídě. Je lemován sochami významných historických osobností, jež se podílely na námořních výpravách. Budete mít možnost navštívit Museum da Marinha, představující slávu portugalského námořnictví. Shlédneme památník Cabrala a Countiho v podobě dvouplošníku. Nemineme ani pekárny spojeny s tradicí pudinkových koláčů pastéis de nata, které se zde pečou více než 200 let. Největší zajímavostí bude velkolepý klášter Mosteiro Dos Jeronimos. krerý jako pomník bohatství věku zámořských objevů zosobňuje vrchol manuelské architektury. Byl založen jako výraz díků za šťastnou výpravu Vasca da Gamy, který nalezl cestu do Indie po moři. V okolí se nalézá náměstí připomínající park Jardim da Praca do Imperio a Jardim Vasco da Gama. Nedaleko Tropický park s jezírky a Orientální zahradou. Uvidíme také Palacio de Belem, sídlo prezidenta a zahrady Jardim Alfonso de Albuquerque. Pak se přesuneme k vysutému mostu Ponte 25 de Abril, který připomíná Golden Gate ze San Francisca. Za ním se nalézá slavná socha Cristo Rei, postavená podle předlohy Cristo Redentor z Rio de Janeiro.                                        Poté se vydáme do moderní části města k Torre Vasco da Gama, která byla postavena pro Expo 98, jako  symbol portugalských objevných plaveb. Tvar věže představuje plachtu karavely, lodi, která Portugalsku dopomohla k pokoření oceánů. Je odsud pěkná vyhlídka na stejnojmenný most mořeplavce – Ponte Vasco da Gama, jež je se svými 17,1 km jedním z nejdelších mostů v Evropě a plní úlohu šesti proudé dálnice! Pak osobní volno: čas můžete trávit v Parku národů – Parque das Nacoes, jež nabízí skvělé restaurace, ale i nákupní a zábavní možnosti. Navštívit Oceanario de Lisboa, jedno z největších akváríí a prohlédnout si neskutečně zajímavý podmořský svět. V moderním schoping centru Vasco de Gama se můžete oddat nákupům. Nocleh.

  • 4. den:

   Čeká nás svěží mořský vzduch a památka UNESCO – Sintra – bývalé letní královské sídlo, které obklopuje přímo pohádková příroda. Je zasazena do bohatě zalesněných kopců s úchvatným výhledem na moře. Stojí zde monumentální paláce i panské domy, které jsou jak vystřiženy z obrázku. Dominantou je extravagantní pestrobarevný palác Palácio da Pena, jehož architektura je bizarní směsicí gotiky, renesance, manuelského slohu a maurských prvků. Shlédneme i působivý Palácio Nacional de Sintra s nádherným vnitřním zařízením. Úžasná vyhlídka je z maurského hradu Castelo dos Mouros. Projdeme se po centrální části Sintry, uvidíme dům Quinta da Regaleira. Krásná je také procházka po zahradách s labyrintem cestiček ve svahu, který je osázen kaméliemi, hortenziemi a kapradinami, jejichž porosty jsou proloženy jezírky, fontánkami, terasami a sochami. Velkým lákadlem a také nejzáhadnějším objektem v celém areálu je spirálová studna zasvěcení, která symbolicky kopíruje iniciační rituál templářů. Zájemci si mohou dopřát jízdu taxíkem kolem moře na divoký a drsný mys Cabo da Roca nejzápadnější bod evropské pevniny. Zajímavá je také jízda kolem pobřeží oceánu s výhledem na mořský příboj. Večer návrat zpět do Lisabonu. Nocleh.

  • 5. den:

   Osobní volno dle časových dispozic před odletem. Možnost návštěvy muzeí, projížďka lodí po řece Tejo, jež vám nabídne pohled na město z jiného úhlu. Transfer na letiště, odlet zpět do ČR.

  Informace

  • Odlety z Prahy
  • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem.
  • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
  • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Zpáteční letenku Praha - Lisabon - Praha včetně tax, malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti
  • 4 x ubytování v hotelu *** v dostupnosti MHD
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu MHD, cestu místní dopravou do Sintry 15 EUR, vstupy, místní taxy
  • 4 x snídaně hotel 1.690 Kč
  • Transfery z a na letiště 20 EUR
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo 20-23 kg dle podmínek letecké společnosti 1.800 Kč

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *