Kód917
Lokalita,
Délka 6 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
5.890 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Víte, co se stane, pokud smícháte vůni jasmínu, pomerančovníku, levandule a rozmarýnu? Zatočí se vám hlava, protože budete omámeni vůní Provence.
  Vydejte se do slunné PROVENCE, kraje dávných římských tradic,  okouzlující nádherné přírody i vynikající gurmánské kuchyně.  Zavezeme vás do malebných provensálských městeček jako je St. Maries de la Mer či Les Baux de Provence. Projdete se po jedinečném římském akvaduktu Pond du Gard. Navštívíte Avignon, který byl ve středověku městem papežů i  Nimmes, město denimu, se zachovalými památkami z dob antiky. Podíváte se do městečka Arles – srdce Provence, kde působil van Gogh, a kde spatříte nejen majestátní římskou arénu. Projdete se úzkými uličkami v Marseille.  Zavítáte také do unikátní přírodní rezervace  Camarque, kde žijí bílé polodivoké koně a růžový plameňácí.  Užijete si výhledy na levandulová pole. Zavezeme vás také k průzračným vodám Azurového pobřeží do Cannes, kde se můžete nechat unášet vlnami azurového moře a sluncem zalitými plážemi.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd z ČR, přes SRN do Francie

  • 2. den:

   Cannes – s průvodcem si prohlédnete staré části města. Uličkou Saint-Antoine známou vyhlášenými restauracemi vystoupáte na návrší Mont Chevalier, odkud budete mít Cannes jako na dlani a  pokocháte se i krásnou  vyhlídkou na zátoku s Lerinskými ostrovy. Na náměstí Place de la Castre jemuž vévodí kostel Notre Dame de l´Esperance, uvidíte zbytky starých hradeb. Neméně zajímavá je také strážní věž z 11. stol., v níž sídlí Musée de la Castre. Navštívíte známou provensálskou tržnici, kde jistě neodoláte provensálským specialitám, protože Provence je gurmánskou velmocí. Můžete si zde koupit vynikající levandulový med i vyhlášená vína jako je Růžové Cotes de Provence, či populární koření Herbes de Provence, bez kterého se neobejde žádná francouzská hospodyňka. Pak si prohlédnete centrum města se sochou zakladatele zdejší  lázeňské tradice lorda Broughama a  kostel Notre-Dame-d´Bon Voyage, který byl postaven na místě,  kde bivakoval Napoleon.  Prohlídka končí u Festivalového paláce známého filmovými festivaly, kde si  na červeném koberci jistě pořídíte foto jako světové celebrity.  Projdete se alejí hvězd a promenádou La Croisette lemovanou krásným parkem a plážemi. Poté budete mít osobní volno na koupání a zbyde vám čas i na nákupy v přilehlých obchodních ulicích, či na oběd v některé z místích restaurací nabízející středomořskou kuchyni. Možnost fakultativního výletu na Lerinské ostrovy: Ile Sainte Marguerite, který je známý pevností, kde byl v 17. stol. vězněn tajemný muž se železnou maskou. Nebo se můžete vydat na ostrov Ile Sait Honorat s cisteriánským klášterem. Oba ostrovy nabízejí klidné procházky, krásné výhledy a tiché zátoky ke koupání. V podvečer odjezd na nocleh.

    

  • 3. den:

   Cassis – návštěva jednoho z nejpůvabnějších přímořských městečekk departmentu Bouches duRhone,  s nádhernou polohou u hluboké zátoky sevřené ze tří stran vápencovými útesy. Pitoreskní starý přístav lemují barevné domky, v jejich přízemí se usídlily restaurace, bary a lahůdkářství. Jako by se předpokládalo, že atmosféru tohoto místa, si nejlépe vychutnáte u jídla , dobré kávy, či zdejšího úžasného vína. Je ideálním výchozím bodem  pro lodní výlety do malebných zátok Calanques, kde budete mít možnost takový výlet fakultativně absolvovat. Marseille – prohlídka centra města navazujícího na přístav Vieux-Port, který se rozkládá v malé zátoce se dvěma tvrzemi – St. Jean a St. Nicolas. Dominantu města tvoří chrám Notre Dame de la Garde, tyčící se nad městem. Arles – zastávka ve městě se zachovalými římskými lázněmi, majestátní arénou, amfiteátrem, románským kostelem a klášterem St. Trophine. Provensálská krajina inspirovala mnoho malířů zvučných jmen, a právě Arles se usadil Vincent Van Gogh, který zde strávil nejplodnější léta svého tvůrčího období. Odjezd na nocleh.

    

  • 4. den:

   Camarque – unikátní přírodní rezervace,  park v deltě Rhony s jedinečnými druhy fauny a flóry, kde žijí růžoví plameňáci či bílí polodivocí koně. Tato krajina vás zaručeně dostane. St. Maries de la Mer – návštěva přímořského městečka, nad kterým se vypíná opevněný kostel. Ve městečku můžete ochutnat zdejší specialitu bouillabasse nebo se vykoupat v moři. Les Baux de Provence – úchvatné historické městečko s hradem na skále, který ve středověku obýval lupičský šlechtický rod.  V okolí se nalézají levandulová pole, která září typickou fialovou barvou. Nimes – podvečerní prohlídka města, které vzniklo u velkého pramene Nemausus. Je zde celá řada římských památek jako je Castellum Divisorium, Jardin de la Fontaine, římská brána. Jeho jedinečným skvostem je římská aréna pro 20.tisíc lidí, nejlépe zachovalá stavba svého druhu na světě. Ve středověku sloužil jako pevnost, dnes se v něm konají divadelní přestavení. Romantickou kulisu dotvářejí ruiny Dianina chrámu. Jednou z nejkrásnějších památek je sloupový chrám Mason Carréem – vysoký, impozantní a nezapomenutelný. Návrat na nocleh.

  • 5. den:

   Pont du Gard – známý jedinečně dochovaný římský akvadukt, navštívíte jej hned zrána. Avignon – který  byl ve středověku městem papežů,  s významnými památkami. Ukážeme vám katedrálu Notre Dame i dvě dominanty města: Most sv. Bénézeta a impozantní papežský palác, který je dnes jednou z nejstřelenějších francouzských památek, kterou si rozhodně nemůžete nechat ujít. Projdete i po slavném Avignonském mostě. Poté kolem Orange údolím Rhony kolem Lyonu.

    

  • 6. den:

   Návrat do ČR

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v hotelu ACCOR F1
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní taxy, 3x kontinentální snídaně 690 Kč
  • příplatek za jednolůžkový pokoj + 3.500 Kč
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 2


  1. Vážený pane majiteli Petře, před chvilkou jsme se vrátili domů ze skvělého poznávacího zájezdu z jižní Francie. Chtěl bych vyslovit poděkování a obrovskou chválu na tento zájezd. Letos již po šesté jsme se těšili na příjezd červeného autobusu, kde za volantem byla známá tvář pana řidiče Petra a jeho kolegy. Vždy usměvaví a dobře naladění profesionálové. Z autobusu poprvé za celou dobu co s manželkou jezdíme vystoupila dívka francouzského typu, která se nám představila jako naše dobrá víla-průvodkyně Natalie. Trochu nás překvapilo, že autobus nebyl zcela naplněn, ale bohužel svět je takový a zřejmě u někoho převážil pocit bezpečí. I my jsme s manželkou měli občas před zájezdem různé myšlenky, ale nakonec zvítězila teď už to mohu říci” Láska k Francii”. Oblast, kterou jsme letos navštívili byla úchvatná. Naprosto bezkonkurenční slečna Natálie nás provedla celým programem zájezdu s naprostou profesionalitou, laskavostí a neskutečnými znalostmi o dané oblasti. Pro každého měla v případě dotazů plně vyčerpávající odpovědi. Pomáhala nám i v oblasti jazykové bariéry. S její pomocí si mnozí z nás přivezli dárky a ochutnali speciality, kterých bylo obrovské množství. Ještě jednou moc děkujeme za krásných šest dní strávených v přítomností skvělých parťáků v autobuse se kterými jsme vždy po příjezdu na hotel F1 v příjemném večerním chládku probrali zážitky z uplynulého dne. Moc se těšíme, pokud nám zdraví dovolí na další super zájezd zase za rok.
  2. Přeji krásný den, chci velmi poděkovat za dny strávené na Francouzské riviéře s vaší cestovkou, uskutečněné ve dnech 13.8. – 18.8. 2019. Provence opět nezklamala svou nádherou, stejně jako cestovní kancelář svými profesionálními službami. Chtěla bych poděkovat paní průvodkyni Helence za její přístup, byla příjemná, vtipná, znalá a vnímala jsem její lásku k cestování a k životu. S přehledem a klidem zvládla každou situaci. Také děkuji pánům řidičům, skvělí hoši a cesty mají v malíčku:) Už se těším na další cestování s CK Wisnar

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *