Kód 820
Lokalita , , ,
Délka 12 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
59.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  SINGAPUR – unikátní město v jihovýchodní Asii, kterému se díky zdejším milionářům a miliardářům říká Monaco Asie, pro jeho kulinářské zázemí Paříž Asie a pro jeho kosmopolitní atmosféru New York Asie. Přirovnání je hodně, protože Singapur je unikátní, dynamický, plný kontrastů a svou specifickou krásou omámí každého. Indicko – čínsko – malajská kultura se zde mísí v pestrých stavbách, a kombinace klasické a moderní architektury vytváří výjimečné spojení. Celým městem se prolínají okouzlující tropické parky. Poznejte „Lví město“, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí!

  KUALA LUMPUR – hlavní a největší město Malajsie je směsí rozličných kultur a náboženství, kterému se pokud jde o pestrost a odvážnost architektury, vyrovná jen málo měst. Představte si zářivou metropoli v kombinaci s Pohádkami tisíce a jedné noci – město, v němž se mísí čínské, indické a malajské stavby s moderními budovami a vytvářejí tak fascinující celek.  Multietničnost se projevuje v lahodném spektru kuchyní, jež z tohoto velkoměsta jihovýchodní Asie činí jednu z nejjasnějších hvězd na gastronomickém nebi.                                                                                            

  Zažijte Singapur a Kuala Lumpur v malé skupině s českým průvodcem

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem.

  • 2. den:

   Přílet do Singapuru, transfer na hotel, ubytování. Seznámení se s okolím hotelu. Nocleh.

  • 3. den:

   Seznámíme se s moderní částí Downtown a Colonial District. Uvidíte symbol Singapuru Merlion, mýtické zvýře s hlavou lva a tělem ryby, z jehož úst tryská voda.  Projdeme se kolem slavného koloniálního hotelu Raffles, City Hall i katedrály St. Andrews. Poté shlédnete futuristickou stavbu Theatre on the Bay připomínající Durian. Po promenádě Esplenade jež nabízí úžasné výhledy na panorama města se dostaneme na unikátní most Helix Bridge, přejdeme zátoku k velkolepému stavitelskému dílu Marina Bay Sands. Naskytne se vám také pohled na Singapore Flyer i Artscience Muzeum, které svým tvarem připomíná květ lotosu. Můžete se těšit na Gardens by the Bay – zahradu budoucnosti, svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně. Unikátní Supertrees and Scuptures představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářejících neuvěřitelný vizuální zážitek. Vycházková cesta OCBC Skyway vede 22 m nad zemí a nabízí dech beroucí pohledy na tropické zahrady. Ve skleněném dómu Cloud Forest je uměle vybudovaný skalnatý útes představující deštný prales s vegetací horských tropických oblastí a ve Flower dome pestrobarevné květy středomoří a tropů.  Poté osobní volno.

   Večer se můžete těšit na světelnou a hudební show Garden Rhapsody. Nocleh.

  • 4. den:

   Poznáme Chinatown – čtvrť pestré architektury kloubící tradici s moderností. Ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů a chrámů i alchimistických produktů. Zastavíme se u Chinatown Heritage Centre, navštívíte pestrý chrám Sri Mariamman Temple, budete obdivovat majestátní Chrám budhova zubu – Buddha Tooth Relic Temple, který vám přiblíží krásu čínské budhistické architektury. Okouzlí vás také Tian Hock Keng – Chrám nebeského štěstí, jehož střechu zdobí dvojice draků, jež zasvěcen bohyni moře Ma CHo Po. Užijete si Chinatown street food a také Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge center s čínskými specialitami, kde budete moci nakoupit suvenýry za příznivé ceny a ochutnat místní jídlo.

   Poté se vydáme do Little India – je plná barev, koření i orientálních vůní. Čeká vás procházka kolem obchůdků plných indického zboží, ovoce, a také květinových ozdob. Navštívíte hinduistický chrám Sri Veeramakaliamman zasvěcen bohyni Kálí. Poté osobní volno, odpočinek.

   Večer se vydáme na Kam-pong Glam a Arab Street na pestrobarevná místa s tradičními arabskými obchody a restauracemi, lemovaná palmami. Za obdiv stojí impozantní Sultan Mosque se zlatou kupolí, největší a nejkrásnější mešita ve městě. Večer tyto místa připomínají scény z pohádek Tisíc a jedné noci. Užijete si také barevný street-art v Haji Lane plný barů a restaurací. Nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme National Botanic Garden, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován také původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí zahrad je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí. Poté se přesuneme na pulzující Orchard Road – poznáte ultramoderní svět obchodní architektury, kde naleznete excelentní výběr vysoce kvalitního zboží světově proslulých značek, obchody, butiky, ale také kavárny, restaurace a food courty. V kontrastu s moderními budovami uvidíte koloniální domky na Emerald Hil Road. Osobní volno, můžete se vrhnout do světa nakupování, jelikož Orchad Road je rájem pro shopholiky.

   Večer shlédnete hudebně světelnou show Spectra v oblasti Marina Bay Sands. Byl by hřích nedát si drink v 57. patře Marina Bay Sands a z vyhlídkové terasy Sands Skypark si vychutnat impozantní výhled na tmou zahalený Singapur z výšky 200 m nad zemí. Nocleh.

  • 6. den:

   Čeká nás SENTOSA Island – moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku, ale také zábava. Užijete si lenošení na plážích a koupání. Zájemci mohou navštívit S.E.A. Aquarium – jedno z největších akvárií na světě. Je to také místo zábavních parků jako jsou UNIVERSAL Studios. Případně můžete prozkoumat pevnost Siloso a projít se po Dragon Trail. Zajímavá je také projížďka lanovkou na návrší Mont Farber, odkud se otvírají výhledy na ostrov a okolní krajinu.

   Večer se vydáme na promenádu do oblasti zátoky Marina Bay, se spoustou restaurací a barů a krásných výhledů. Nocleh

  • 7. den:

   Osobní volno dle časových dispozic před odletem (relax na plážích Sentosy nákupy, muzea). Transfer na letiště, noční přelet do Malajsie do Kuala Lumpur. Transfer na hotel.

  • 8. den:

   Kuala Lumpur – oblast Golden Triangle, hlavní obchodní, nákupní a zábavní čtvrť KL. Uvidíte Bukit Bintang  – obrovskou nákupní meku KL. Projdeme se po Bintang Walk kolem moderních staveb, jejichž reklamy připomínají Times Square v New Yorku či Piccadily Circus v Londýně. Nahlédnete do jednoho z gigantických shoping mallů Low Yat Plaza a při pohledu na šnekovitě se točící stoupající terasy s obchody se vám zatočí hlava. Shlédnete také nejstarší  nákupní centrum Sungei Wang Plaza. Náměstí Berjaya Times Square je jednou z největších nákupních a zábavních zón na světě.

   Můžete se těšit na návštěvu kultovní stavby dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers (452 m), která si několik let držela světový primát jako nejvyšší budova světa. Mrakodrapy jsou navzájem propojené mezi 41. a 42. poschodím. Procházka po tomto 58 metrů dlouhém mostě s výstižným názvem Sky Bridge ve výšce 170 m poskytuje zajímavé výhledy malajskou metropoli. Projdeme se obřím městským komplexem KL City Centre jehož součástí je obchodní galerie Suria KLCC a kouzelný park s umělým jezerem. Shlédnete také krásnou mešitu As Syakirin.

   V nejvyšším bodě lesní rezervace Bukit Nanas Forest Reserve, jež je zbytkem dešťového pralesa se tyčí Menara Tower (421m). Tato telekomunikační věž a zábavní centrum v jednom svým tvarem připomíná květ cibule a stojí za návštěvu. Nabízí nezapomenutelné pohledy na celý Kuala Lumpur.  Zážitkem je procházka po vysutých stezkách Canopy Walk nad korunami deštného pralesa. Poté osobní volno.

    

   Večer se můžete těšit na show Symphony Fountain, do které jsou zakomponovány osvětlené výškové stavby KLCC. Nocleh.

  • 9. den:

   Začneme u nově otevřeného architektonicky unikátního shopping mallu LaLaport BBCC. Projdeme se kolem budovy Stadionu Nagara. Uvidíte Mardeka 118 Tower (678,9m) jež je druhým nejvyšším mrakodrapem na světě. Projdeme se po Petaling Street Market  s desítkami restaurací, stánků s jídlem, kde budete moci ochutnat „Hokkien mee“, grilovanou rybu“ Ikan Bakar“ nebo „Asam laksa „. Tato ulice je známá i svými obchůdky s nejrůznějším zbožím.

   Nezapomenutelným zážitkem bude návštěva mešity Masjid Jamek Sultan Abdul Samad nalézající se na soutoku řek Klang a Gombak. Má unikátní architekturu a připomíná stavby z pohádek Tisíce a jedné noci. Poté navštívíme koloniální srdce města Merdeka Square, kde byla vyhlášena nezávislost Malajsie. Je lemováno  zajímavými budovami jako jsou Royal Selangor Club, Kalab Diraja Selangor i pohádkově vypadající Sultan Abdul Samad Building s kouzelnými měděnými kupolemi.

   Projdeme čtvrtí Chinatown  se spoustou obchůdků. Obdivovat budete nádherně zdobený hinduistický chrám Sri Mahamariamman. Navštívíme vyhlášený Central Market – trh s řemeslnými výrobky a uměleckými díly. Shlédnete budhistický chrám Guan di Temple s typickou červenou barvou a vyřezávanými ornamenty.

   Večer navštívíme vyhledávaný Jalan Alor Food Street – místo kde se každý oddává zábavě a jídlu. Nocleh.

  • 10. den:

   Fakultativní výlet do chrámových jeskyní Batu, nalézající se cca 13 km na sever od KL. Shlédnete vápencový masiv s působivou jeskyní a hinduistickým chrámem, pozlacenou sochu boha Murugana (43 m) stojící u úpatí schodiště s 272 schody, které vedou ke Chrámové jeskyni Gua Kecil. Uvnitř se nalézají malé hinduistické chrámy a stánky se suvenýry, kolem svatyní poskakují opičky. V rámci výletu uvidíte také  Masjid Negara – Národní mešitu, jejíž celkový vzhled byl inspirován Velkou mešitou v Mekce a budhistický chrám Thean Hou Temple. Odpoledne návrat do KL, osobní volno.

   Večer se zájemci mohou projít do čínské čtvrti Jalan Petaling  jež je jednou z nejrušnějších nákupních tříd v KL, která rozkvétá hlavně v noci. Užijete si Street Market známý svou noční atmosférou. Nocleh.

  • 11. den:

   Navštívíme rušný Brickfields jež je domovem Little India. Zažijete pestrý labyrint ulic s atmosférou pouličních prodavačů sladkostí i květinových girland. Projdeme se po malebné ulici Jalan Tun Sambathan a uvidíte známou Sloní fontánu. V okolí je spousta stánků se sárí, šátky i zlatnictví. Dle časových možností shlédnete hinduistický chrám Kuli Sri Krischna a budhistický chrám Maha Vihara. Poté osobní volno dle časových dispozic před odletem, transfer na letiště, odlet zpět s přestupem do Prahy.

  • 12. den:

   Návrat do Prahy

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru a Malajsie bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

  Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation / Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru a Kuala Lumpuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

  Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

  K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

  Ceny v Singapuru

  Orientační kurz Singapurského dolaru:EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Orientační vstupy: The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25, Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20, Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

  Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

  Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

  Ceny v Kuala Lumpuru

  Malajsie – měna: Malajsijský ringgit (MYR) se dělí na 100 senů. 1 MYR en USD = 0,230420, 1MYR = 5,77 Kč

  Ceny v Kuala Lumpuru: MHD + transfer z a na letiště = cca 55 USD, cesta vlakem do oblastí jeskyní Batu cca 5 USD, Batu Cave = 3,5 USD, Petronas Tover cca 14,5 USD, Kl Tower cca 12 USD

  Jídlo: levná restaurace 2.52 USD, jídlo pro dva, středně drahá restaurace 14.60 USD, Fastfood (McDonalds) 3.75 USD, Místní pivo od 3.09 USD,Cappuccin o2.50 USD, Cola/Pepsi láhev 0,33 l 0.65 USD, voda láhev 1,5 l 0.75 USD, láhev vína (střední kvalita) 15.32 USD

   

  Ceny katalog

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Doprava
  820 2 (St) 21.2.2024 - (Ne) 3.3.2024 97.990 Kč 101.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Doprava
  820 2  (St) 21.2.2024(Ne) 3.3.2024 (St) 21.2.2024 - (Ne) 3.3.2024 59.990 Kč 64.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Kuala Lumpur -Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 8x ubytování na hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru a Kuala Lumpurutipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 35$ (Singapurský dolar) a 150 MYR Kuala Lumpur
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (Singapurský dolar) a 170 MYR Kuala Lumpur
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Fakultativní výlet do chrámových jeskyní Batu
  • Odbavené zavazadlo do 20 kg cca 4.600 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *