Kód128
Lokalita,
Délka 8 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
29.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Zveme vás poznat v menší skupině s česky mluvícím průvodcem tropický ráj nalézající se téměř u rovníku, na jižní výspě Malajského poloostrova. Díky ultramoderní architektuře si zde budete připadat jako ve futuristickém snu. Modernost, která je synonymem tohoto města je zakomponována všude kam se dostanete.  V jeho centru, zahradách a parcích, kde se můžete procházet po vysutých lávkách nad tropickou džunglí a obdivovat unikátní architektonické tvary. Jedinečnost těchto míst vám bude brát dech. Je to město budoucnosti, kde se se potkává celý svět.

  Singapur patří mezi asijské tygry s pozicí jedné z nejbohatších zemí světa – patří mezi nejvyspělejší ekonomiky, je finančním, obchodním a dopravním centrem světového významu. Je nejvýznamnějším Asijským centrem celosvětově působících korporací, kterých přítomnost s sebou přináší nekonečné kapitálové možnosti. Tato země se vyznačuje výjimečnou kvalitou života, dle výzkumu od The Economist Inteligence Unit je Singapur považován za zemi s vůbec nejvyšší kvalitou života na naší planetě. Prolíná se zde Britská koloniální kultura s kulturou Indicko – Čínsko – Malajskou, které se zde mísí v pestrých tradičních stavbách chrámů, domů, jež jsou součástí čtvrtí, kde si vychutnáte atmosféru pravé Asie se vším, co k ní patří. Její kuchyní i tradicemi, a to vše v atmosféře města příštího století. Singapur prostě musíte zažít, abyste pochopili směr, kterým se vydal současný svět…

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem.

  • 2. den:

   Přílet do Singapuru, transfer na hotel, ubytování. Seznámení se s okolím hotelu, se stravovacími možnostmi. Návštěva budhistického a čínského chrámu. Nocleh.

  • 3. den:

   Začneme u sochy Merlion, která je symbolem Singapuru, znázorňuje mýtické zvíře, z jehož úst tryská voda směrem k místu, kde se Singapore River vlévá do zátoky Marina Bay. Kolem romantických zákoutí řeky se dostaneme do Colonial District s typickými koloniálními stavbami, za kterými se zvedá panorama ultramoderního finančního centra, mrakodrapů zrcadlících se ve vodách zátoky. Uvidíme katedrálu St. Andrews, shlédneme neslavnější koloniální hotel Raffles i City Hall. Na chvíli se ocitneme v atmosféře Little Barma.  Projdeme se známou Raffle Avenue kolem futuristických staveb, Esplanade – Theatres on theBay vás fascinuje svým tvarem připomínající durian a také Singapore Flyer. Po unikátním mostu Helix Bridge přejdeme zátoku k luxusnímu rezortu Marina Bay Sands,jehož sláva hvězd se dotýká. Nejšílenější terasa světa, nejatraktivnější bazén na světě, nejdražší budova planety – všemi těmito názvy označují toto velkolepé stavitelské dílo – tři mrakodrapy spojené obrovskou vyhlídkovou plošinou. Nejúchvatnější z celého komplexu je Sands Skypark, terasa 340 m dlouhá ve výšce 200 m, rozměrů, které se dají srovnat se dvěma fotbalovými hřišti. Zájemci mohou vyjet do 57 patra a pokochat se velkolepou vyhlídkou na město. Nezapomenutelným zážitkem je vychutnat si tento impozantní výhled na tmou zahalený Singapur. Budova muzea Artscience Museum ve tvaru rozkvetlého lotosového květu ohromí každého. Gardens by the Bay je to nejkrásnější na co se tento den můžete těšit. Botanická zahrada budoucnosti, svět fantazie a 101 ha jedinečné tropické zeleně. Součástí zahrad jsou 2 obrovské skleníky Flower dome představující květiny středomoří a tropů a Cloud Forest s rostlinami horských tropických oblastí umístěných na uměle vybudovaném skalnatém útesu, ze kterého padají kaskády vody. Vedou zde vycházkové trasy lemované vegetací dešťového pralesa. Fascinující jsou také Supertrees and Scuptures – unikátní stavby představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářející neuvěřitelný vizuální zážitek. Kolem těchto gigantických „superstromů“ vede nadzemní vycházková cesta OCBC Skyway s neuvěřitelnými pohledy na tropické zahrady.  Největší zážitek zde zažijete večer, kdy uvidíte magickou a nezapomenutelnou show Garden Rhapsody v níž hraje hlavní roli hudba a světlo. Nocleh

  • 4. den:

   Tento den poznáme několik kultur, navštívíme Chinatown, Litle India Arab street. Začneme v Chinatown, čtvrti pestré architektury a tradicí. Ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů a chrámů. Zastavíme se u Chinatown Heritage Centre, barevného a pestrého Sri Mariamman Temple, budete obdivovat majestátní Buddha Tooth Relic Temple a mešitu Masjid Jamae. Zavítáme také na Chinatown Wet Market a Tiong Shian Porridge Center s čínskými specialitami. Na Tai Chong Kok si budete moci zakoupit čínské sladkosti a v čínských lékárnách medicínu snad na všechny neduhy. Poté se vydáme poznávat Little India plnou barev, koření, orientálních vůní a chutí, pestrobarevná živá místa plná lidí a temperamentu Navštívíme hinduistický chrám Sri Srinivasa Peruhal a mešitu Abdul Gafor. Na konec zavítáme na Kam-pong Glam, projdeme se Arab Street – kouzelnou ulicí plnou tradičních arabských obchodů s barevnými okenicemi, lemovanou palmami a budeme obdivovat impozantní Sultan Mosque, která je největší mešitou v SingapuruVečer se podíváme na tradiční asijský trh Bugis. Nocleh.

  • 5. den:

   Dopoledne navštívíme proslavenou Singapore Botanic Garden National, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě, mekkou všech botaniků a floristů. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován i původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí zahrad je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí, které čítají na více než 60 000 rostlin. Odpočati v kouzelném světě zeleně se vrhneme do světa nakupování na Orchard Road. O Singapuru se říká, že „Shopping“ je národní sport a Orchard Road je jeho olympijskou tréninkovou zónou. V minulosti byly ulice lemované tropickou alejí a orchidejemi, dnes je zde ultramoderní svět obchodní architektury v designech, které berou dech. Uvidíte také Emerald Hill Road, koloniální pestře zbarvené domy. Nocleh.

  • 6. den:

   Čeká nás Sentosa Island – moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku, ale také zábava. Ostrov je pokkryt ze 70 % deštným pralesem, kde žije spousta původních druhů zvířat i rostlin. Můžete navštívit S.E.A. Aquarium – jedno z největších akvárií na světě, s ohromnými akvárii s takovými druhy ryb a vodních živočichů, které si nedokážete představit ani v těch nejdivočejších fantaziích. Můžete si zde vyzkoušet krmení rejnoků nebo si pohladit žraloky, v Delfináriu shlédnout cvičené delfíny nebo se s nimi i vykoupat. Universal Studios– vám umožní nahlédnout do zákulisí natáčení velkofilmů jako Transformers, Jurský park, Shrek nebo se můžete přenést do dávných dějin Egypta. Dalšími atrakcemi jsou Butterfly Park a Insect Kingdom – svět motýlů a hmyzu volně vypuštěných v obrovském pavilonu. Vyznavači adrenalinu mohou okusit svět velkých umělých vln ve Wave House. Wings of Time nabízí svět laserové, zvukové a světelné extravagantnosti. Milovníci umění si v západní části ostrova mohou prohlédnout pevnost Silosa, kde se nyní nalézá vojenské muzeum včetně zbraní, života vojáků v 19. stol a místnost s voskovými figurínami zobrazující výjevy z druhé světové války.  Můžete se projít přírodní stezkou Dragon trail, či využít další arakce, které ostrov nabízí. Na zdejších plážích se můžete oddávat lenošení a užívat si koupání v Indickém oceánu. Na výběr máte tři pláže Siloso, Palawan neno Tanjong Beach. Nocleh.

    

  • 7. den:

   Relax na plážích Sentosy nebo osobní volno dle časových dispozic před odletem (nákupy, muzea…) Transfer na letiště, odlet ze Singapuru.

  • 8. den:

   Návrat do Prahy

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do Singapuru bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů.

  Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation/Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru. Jiná přihlašovací povinnost neexistuje.

  Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

  INFORMACE K LETU

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…).

  K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána mhd (metro)

  Ceny v Singapuru

  Orientační kurz Singapurského dolaru: EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Orientační vstupy:The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25,Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20,Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

  Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

  Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

  Prodlužte si pobyt a užijte si panenské pláže Sentosy

  Chcete si užít slunce a pohodu na plážích Singaporské Sentosa Island, nebo jinak užívat Singapur ? Není problém. Nabízíme Vám možnost prodloužit si pobyt o libovolný počet dnů a to v ceně 1.990 Kč na osobu a dne.

   

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Singapur - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 5x ubytování na hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 30$ (singapurský dolar)
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (singapurský dolar)
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
  • Vstupy do památek a na atrakce
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 2.500 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti
  • Prodloužení pobytu o libovolný počet dnů za 1.990 Kč na osobu a den

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *