Kód140
Lokalita
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
12.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Objevte Maltu a její ostrov Gozo – perlu Středomoří a nechte se unést její ostrovní jižanskou atmosférou, bohatou historií a množstvím památek!

  Čekají na vás starobylá města Rabat, či úchvatná Mdina, hlavní město La Valletta, legendami opradený ostrov Gozo, tajemná jeskyně Blue Grotto a mnoho dalšího

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet na Maltu, transfer na hotel, ubytování. Po krátkém odpočinku se vydáme prozkoumat Sliema, které je nejatraktivnějším letoviskem Malty. Projdeme se po jeho centru s přístavem a také k pevnosti Tigné Point, odkud se skýtají krásné výhledy na Vallettu. Poté si vychutnáme uličky plné kaváren, barů, restaurací a obchodů kde budete mít příležitost ochutnat místní kuchyni. Večer se můžete těšit na romantickou procházku po nádherné promenádě kolem moře Sliema Front, která lemuje skalnaté pobřeží a je nejvyhledávanějším místem letoviska. Nocleh.

  • 2. den:

   Poznáme hlavní město La Valletta proslavené řádem maltézských rytířů, které je středomořskou Mekkou historických památek s tajuplnou historií a skvělou atmosférou.

   Nebyli byste na Maltě, pokud byste nestrávili celý den v La Valletta. Je protkáno spoustou historických ulic navazující na malebná náměstí, kostely, paláce, vše zakomponováno do systému důmyslného středověkého opevnění. Silueta historických ve slunci zlatistvě působících staveb se odráží v azurové vodě zdejšího přístavu se spoustou jachet a barevných rybářských lodí. Z malých náměstí stoupají k obloze zelené koruny palem, pod kterými se na malých náměstích rozkládají kavárny a restaurace s jedinečnou atmosférou. Valletta má své kouzlo a tajuplnou historii, kterou začnete vnímat hned jak se dostaneme do Starého města. Pevnost Saint Elme nám připomene obranu města při obléhání Otomanů. Procházet budeme kolem starých kamenných paláců a staveb po kamenné dlažbě zdejších ulic kudy kráčel čas. Navštívíme Dolní zahrady – Lower Barrakka Garden, které sloužili jako bastion, odkud chránili přístup do města. Z místa staré obrané zvonice si vychutnáme jedinečný výhled na přístav a pevnost St. Angelo, která patří mezi nejstarší budovy ve městě a dodnes ji vlastní rytíři Maltézského řádu. Shlédneme University of Malta, centrální náměstí San Gorg, Palace Armoury jež je bývalou zbrojnicí. Neopomeneme významný palác velmistrů – Grand Master’s Palace, ve kterém se scházeli představitelé řádu rytířů Sv. Jakuba. Dnes zde sídlí prezident a parlament a část tvoří muzeum. Obdivovat budete jedinečnou Katedrálu sv. Jana a její bohatě zdobený interiér, pilíře, nádherně zdobené stropy, osm kaplí  – to vše vám připomene dobu, kdy se zde scházeli rytíři starých řádů, se kterými je katedrála spojena. Je tak nádherná, že nebudete vědět, kam dřív se podívat. Největší pýchou je oltářní obraz od Caravaggia nazvaný „Štětí Jana Křtitele“. Poté se nás čeká místní krytá tržnice, pěší zóna lemovaná malebnými obchůdky a kavárnami. Na dominantním St. James Bastion uvidíme Tritonovu fontánu, Parlament, Royal Opera House, kostel Sv. Kateřiny ale také velkolepý Kastilský palác.  Pak se můžete těšit na Horní zahrady –  Upper Barrakka Garden kde zažijete každodenní ceremonii spojenou s tradicí, kdy cizí lodě byly vítány výstřelem z kanonu. Kolem zahrad se nalézají obloukovitá zdobení dodávající romantický vzhled a je odtud nádherný pohled na tkzv.Trojměstí.

   Panoramatickým výtahem se dostaneme do přístavu a lodí vydáme do protilehlých měst tkzv. „Trojměstí“ – Cottonera: Cospicua, Senglosa a Vittoriosa, kde se psala dlouhá historie ostrova. Právě Vittoriosu si vybrali maltézští rytíři za své hlavní sídlo. Nejvýznamnější památkou zde je Inkvizitorský palác, ve kterém se můžete v rámci prohlídky etnografického muzea dozvědět o maltské lidové dovednosti a kultuře.

   Poté se vrátíme zpět historického centra La Valletty, která je dnes z větší části pěší zónou. Vychutnáme si atmosféru korzující Republic street a Merchant street známé svým rušným životem. Zde si dopřejeme čas na ochutnávání místních specialit a budeme si plnými doušky užívat jižanskou atmosféru ostrova až do pozdního večera. Nocleh.

  • 3. den:

   Středověká Mdina, starořímský Rabat, Mosta, Sliema

   Navštívíme město Mdina, které si dokázalo uchovat kouzlo původní atmosféry a je považována za nejkrásnější město Malty. Kdysi bylo hlavním městem ostrova. Od okolí ho oddělují mohutné městské hradby a možná i díky nim se zde podařilo udržet to magické kouzlo starobylých historických sídel. Již po překročení vstupní brány se ocitneme ve městě, ve kterém jako by zastal čas. Projdeme se jeho šarmantními a velice úzkými uličkami, které připomínají labyrint kde se dá lehko zabloudit. Nemineme majestátní St Paul’s Cathedral. V jeho podzemí se nalézá malá jeskyně, ve které podle legendy žil samotný sv. Pavel. Hlavní atrakcí města jsou obranné hradby. Při potulkách uvidíme, že mnohé domy zde mají podobu paláců. Prohlédneme budovu opatství Carmelite, navštívíme muzeum Falson Palace s malou zahradou uprostřed nádvoří, která nám přiblíží typickou jižanskou atmosféru. Atraktivní je také muzeum Mdina experience, která zajímavým způsobem představuje dějiny tohoto města. Projdeme se kolem starých obraných příkopů a valů, které jsou dnes kouzelnými zahradami a oázami zeleně kontrastujícími zlatistvě vyhlížejícím sluncem zalitým kamenným stavbám. Originálním suvenýrem z Mdiny je sklo.

   Poté se zastavíme ve starořímském městě Rabat, kde údajně nalezl úkryt apoštol Pavel, když se jeho loď potopila u Malty. Nacházejí se zde nesčetné katakomby, římské a antické památky, kostely, kaple, jeskyně.

   Pak přijde na řadu návštěva městečka Mosta, které vás překvapí svou poklidnou atmosférou. Můžete se těšit na návštěvu chrámu Nanebevzetí Panny Marie, která je nejvýznamnější památkou města. Úchvatný chrám s obrovskou kopulí bez jediného podpěrného sloupu připomíná římský Pantheon a patří mezi největší na světě.

   Podvečer si budeme opět vychutnávat kouzlo Sliema. Můžete se opět těšit na uličky, kavárny, restaurace a obchody ale také plážovou promenádu vedoucí k Tori San Gijan a bohatý noční život. Nocleh.

  • 4. den:

   Celodenní výlet na legendami opředený a tajuplný ostrov Gozo – fakultativně.

   Čeká nás plavba lodí na menší ale zajímavý maltský strov Gozo. Cestou uvidíme Maltu z jiné perspektivy, poplujeme kolem menšího ostrůvku Comino, který je známý tkzv. Modrou lagunou s tyrkysovou křišťálově čistou vodou. Navštívíme hlavní město Victoria, ležící na úpatí starobylé pevnosti Cittadella, odkud se nám nabídne scénický pohled na město.  Budeme toulat křivolakými uličkami starého města a zastavíme se v některé ze zdejších proslavených kaváren např. Rizzles Caffé, kterou poznáme podle vůně čerstvě upražené kávy. Fortunati Mizzi streets je ideálním místem na oběd. Pak se vydáme směr severozápad do Dwejru. Atraktivní bude projížďka lodí kolem ostrova odkud uvidíte skaliska nejrůznějších bizarních tvarů, útesy připomínající houby, jeskyně, a také pozůstatek skalního oblouku vytvořeného erozí – Azurové okno, které je symbolem ostrova. Uvidíte Modrou prohlubeň Deep Blue Hole. Pokud jste si oblíbili známou historickou sérii „Hry o trůn“ pak právě zde se natáčely některé scény. Navštívíme kamennou svatyni Ggantija, kde místní chrámy jsou starší než egyptské pyramidy. Nevynecháme ani baziliku „Ta’Pinu, která je nejvýznamnějším poutním místem maltských ostrovů. Návrat zpět. Nocleh.

  • 5. den:

   5. den: Osobní volno dle časových dispozic před odletem, transfer na letiště, odlet do Prahy.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Malta - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Malé kabinové zavazadlo dle podmínek letecké společnosti (40x20x25cm)
  • 4 x ubytování v hotelu*** v dostupnosti mhd
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Dopravu MHD, vstupy, místní taxy
  • 4 x snídaně hotel*** 1490 Kč
  • Transfery z letiště na hotel a zpět na letiště 20 EUR
  • Velké zavazadlo do 10kg (55x40x20) na palubu 900 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
  • Vstupy (orientačně): pevnost Saint-Elme 10EUR, Palác Velmistrů 12 EUR, loď do Trojměstí 3 EUR, loď na ostrov Gozo 20 EUR, výlet lodí kolem ostrova Gozo 15 EUR. Místní doprava cca 4-6 EUR na den.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *