Kód 141
Lokalita ,
Délka 4 dny
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
19.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Objevte bránu Orientu, kterou opěvovali již dávní cestovatelé, fascinující město ležící v Evropě i Asii, kde historie dýchá na každém kroku.

  Istanbul vám nabídne ochutnávku nejkrásnějších ukázek byzantského umění a architektury, ze kterých dodnes sálá duch Osmanské říše. Ponoříte se do světa paláců, sultánských altánů, vysokých mešit i tureckých lázní. Uvidíte osmý div světa – velkolepý chrám Hagia Sofia, budete obdivovat překrásnou Modrou mešitu, projedete se lodí po Bosporu a neodoláte toulání v labyrintu Velkého bazaru. Můžete se vydat kterýmkoli směrem a vždy to bude fascinující zážitek.

  Zájezd se uskuteční v menší skupině se znalým českým průvodcem, který vám představí Istanbul v té nejmagičtější podobě.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Istanbulu, transfer na hotel, ubytování.

   Odpoledne procházka s průvodcem starým městem Sultanahmed. Projdeme se po slavném antickém Hipodromu, který byl po dobu 1000 let centrem života Byzantské říše. Budete obdivovat významné památky jako Egyptský obelisk, Hadí sloup z Delphi, Konstantinův sloup, či fontánu s kupolí Wilhema II. a jiné zajímavosti. Poté navštívíme jednu z nekrásnějších a nejobdivovanějších dominant města – Modrou mešitu. Nejpůvabněji vypadá za nočního osvětlení, kdy kolem jejích minaretů poletují křičící rackové. Ohromí vás také nasvícená Hagia Sofia.

   Poté si užijete uličky centra, kde nasajete večerní atmosféru Istanbulu. Můžete ochutnat místní speciality jako meze, börek, kebab či köfte, sladkou baklavu sypanou jemnými pistáciemi či pravý turecký čaj. Povečeřet můžete v typické turecké restauraci, kde nabízí čerstvé a kvalitně upravené suroviny, odvážní mohou vyzkoušet i vodní dýmku. Nocleh.

  • 2. den:

   Hagia Sofia, Baziliková nádrž, plavba lodí přes Bospor, výhledy na panorama města z Galatského mostu.

   Přes park Sultanahmed se dostaneme k impozantnímu chrámu Boží moudrostiHagia Sofia, jež je jedinečnou ukázkou ranně byzantské architektury a řadí se k nejvelkolepějším architektonickým výtvorům lidstva. Vznikl před více než 1400 lety a svědčí o kultivovanosti hlavního města Byzance. Má dechberoucí vnitřní prostor, který je koncipován jako pozemský odraz nebe a poutá množstvím zářivých mozaik s kopulí, která jako by se vznášela nad prostorem.

   Navštívíme také Bazilikovou cisternu – Yerabatan Sarnici, pozoruhodnou byzantskou cisternu, jež tvoří rozlehlá podzemní vodní nádrž, s cílem zásobovat pitnou vodou nedaleký císařský palác. Prohlédnete si její tajemné podzemní zaklenuté prostory za doprovodu vážné hudby a zvuků kapající vody.

   Odpoledne se zájemci se mohou vydat na zajímavou plavbu lodí po Bosporu (fakultativně) kolem Zlatého rohu, při kterém uvidíte evropskou i asijskou část města z jiné perspektivy.

   Podvečer se vydáme do malebné čtvrťi Galata s křivolakými ulicemi a působivými náměstíčky, která si dodnes zachovala původní charakter. Její dominantou je Galatská věž nabízející skvělé výhledy na Zlatý roh i Galatský most.

   Zážitkem je pěší procházka přes Galatský most, který spojuje čtvrti Galata a Eminönü a zároveň odděluje Zlatý roh od Bosporu. Při západu slunce je pohled z mostu neobyčejně působivý, můžete obdivovat celistvou geografii města a jeho panorama s četnými minarety a mešitami na sedmi pahorcích města, jež se rýsují proti jemně růžové obloze. Občas sem zavane vůně čerstvých rybích sendvičů a vůně tabáku z vodních dýmek z kaváren ve spodní části mostu, tvořenou promenádou lemovanou obchody a restauracemi.

   Potřebujete bylinný nápoj lásky nebo přírodní tureckou viagru? Egyptský bazar je místem, kde podobné prostředky můžete získat. Tato tržnice plná barev a vůní se zrodila jako součást komplexu Nové mešity. Ve stáncích zde nabízí koření, bylinky, med, ořechy, fíky, sušené ovoce, cukrovinky a jiné delikatesy jako třeba kaviár z Iránu, sýry, exotické omáčky, ale také zlato, kosmetiku či bižuterii. Panuje zde čilý ruch, vůně růžové vody, pistácií, mandlí či skořice zde navozují atmosféru exotického východu a z uliček kolem vyzařuje duch starého Istanbulu.

   Poté osobní volno, můžete si užívat unikátní atmosféru v uličkách centra a nechat se opájet vůněmi kebabu, lahodného čaje a vodní dýmky. Nocleh.

  • 3. den:

   Palác Topkapi a jeho skryté poklady, Süleymanova mešita –nejvýznamnější mešita v Istanbulu a svět nákupů v labyrintu Velkého a Egyptského bazaru.

   Palác Topkapi vévodí části zvané Serailový mys a sloužil jako sultánova rezidence za dob Velké Osmanské říše. Jeho největší atrakcí je Harém, kde pobývali sultánovy manželky a konkubíny, Klenotnice paláce s oslňující sbírkou drahokamů, zlata a cenných předmětů. Projdeme se po části parku Gülhane s překypujícími památkami. Zájemci mohou shlédnout unikátní Archeologické muzeum s věhlasnou sbírkou objevů z Turecka a Blízkého východu.

   Nevynecháme velkolepou Süleymanovu mešitu, která se vyjímá nad zátokou Zlatý roh a je považována za nejvýznamnější Istanbulskou mešitu a triumf osmanské architektury.

   Poté Bazarová čtvrť, kde se vnoříte do atmosféry trhů a mystéria Orientu. Můžete se těšit na Velký bazar, který představuje samostatný svět, jakési město ve městě. Bludiště 60 pravoúhle členitých ulic zastřešených malovanými klenbami lemuje více než 4 tisíce obchůdků překypujících zbožím. Najdete zde také množství malých restaurací, bufetů a kaváren.  Můžete zde nakupovat, vyzkoušet si smlouvání a ten kdo to umí, často nakoupí i za polovinu navržené částky. Nemusíte nakupovat vůbec nic a nechat se jen tak unášet davem, ochutnat bonbón a prohodit pár slov s obchodníkem.

   Zájemci mohou navštívit některé z muzeí např. Muzeum tureckého a islámského umění, Mozaik, Koberců nebo si dopřát odpočinek v tradičních tureckých lázních hamam a na vlastní kůži vyzkoušet jejich blahodárný účinek. Nocleh.

  • 4. den:

   Osobní  volno dle časových dispozic před odletem. Transfer na letiště, odlet do Prahy

  Další informace

  • Odlety z Prahy
  • Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem. Let může být uskutečněn s 1 přestupem.
  • V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.
  • Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.
  • Charakteristika 3 lůžkového pokoje: za 3 lůžkový pokoj je považován dvoulůžkový pokoj s přistýlkou. Přistýlkou může být pohovka, rozkládací gauč, palanda či lehátko.

  Ceny katalog

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Pokoj 1/2 Doprava
  141 2 (Čt) 5.10.2023 - (Ne) 8.10.2023 25.990 Kč 26.990 Kč 29.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Pokoj 1/2 Doprava
  141 2  (Čt) 5.10.2023(Ne) 8.10.2023 (Čt) 5.10.2023 - (Ne) 8.10.2023 19.990 Kč 20.990 Kč 23.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Istanbul a zpět
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 3 x ubytování v hotelu*** nebo ****
  • 3x snídani
  • Českého průvodce po celou dobu zájezdu
  • Pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • MHD, transfery, vstupy do památek, výlet lodí, případné bakšišné
  • Kabinové nebo odbavené zavazadlo do 8 kg 1000 Kč

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *