Kód141
Lokalita,
Délka 4 dny
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
13.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznejte jedno z nejhezčích měst světa a magnet cestovatelů, kde historie dýchá na každém kroku. Objevte s námi bránu Orientu, kterou opěvovali již dávní cestovatelé. Je to fascinující město ležící na dvou kontinentech – v Evropě i Asii.

  Nabídneme Vám ochutnávku nejkrásnějších ukázek byzantského umění a architektury ze kterých dodnes sálá duch Osmanské říše. Ponoříte se do světa paláců, sultánských altánů, vysokých mešit i tureckých lázní. Uvidíte osmý div světa – velkolepý chrám Hagia Sofia, budete obdivovat překrásnou Modrou mešitu, projedete se lodí po Bosporu a neodoláte toulání v labyrintu Velkého bazaru. Můžete se vydat kterýmkoli směrem a vždy to bude fascinující zážitek.  

   Zájezd se uskuteční v menší skupině se znalým českým průvodcem, který vám představí Istanbul v té nejmagičtější podobě.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Istanbulu, transfer na hotel. Dle časových možností procházka starým městem, uvidíme dvě největší dominanty na Zlatém rohu: Modrou Mešitu, která vypadá nejpůvabněji za nočního osvětlení, kdy kolem jejích minaretů poletují křičící rackové. Ohromí vás také nasvícená Hagia Sofia. V uličkách centra nasajeme večerní atmosféru Instanbulu. Můžete ochutnat místní speciality jako meze, börek, kebab či köfte, sladkou baklavu sypanou jemnými pistáciemi či pravý turecký čaj. Odvážní mohou vyzkoušet i vodní dýmku. Povečeřet můžete v typické turecké restauraci, kde nabízí jen čerstvé a kvalitně upravené suroviny, protože právě takové potěší turecký žaludek. A věřte, že Turci milují jídlo nade vše. Nocleh.

  • 2. den:

   Seznámíme se se srdcem starého Istanbulu – Sultanahmed, obdivovat budeme Modrou Mešitu, osmý div světa Hagia Sofia, bazilikovou nádrž Yerabatan, poplujeme lodí přes Bospor a z Galatského mostu se budeme kochat výhledy na panorama města.

   Istanbul je městem mešit a tou nejkrásnější je Modrá Mešita se šesti minarety. Je jedním ze symbolů města a řadí se k nejslavnějším sakrálním stavbám na světě. Dodnes slouží věřícím. Přes park Sultanahmed se dostaneme k působivému a impozantnímu chrámu Hagia Sofia, patří k nejvelkolepějším architektonickým výtvorům lidstva. Dnes slouží jako muzeum. Poté pozoruhodná a rozlehlá podzemní vodní nádrž Yerabatan Sarnici, která byla vybudována již v r. 532 s cílem zásobovat pitnou vodou nedaleký císařský palác. Jedná se o  byzantskou cisternou, která pojme až 80 tisíc kubických metrů vody. Prohlédneme si její podzemní zaklenuté prostory, které podpírá je až 336 sloupů. Pak shlédneme slavný antický Hippodrom, který byl po dobu 1000 let centrem života Byzantské říše a dějištěm nejkrvavějších událostí v dějinách Istanbulu. Nalézá se zde Egyptský obelisk, Hadí sloup, kašna s kupolí  Wilhema II. a mnoho dalších zakoutí.

   Zajímavým  bude výlet lodí po Bosporu, při kterém uvidíte evropskou i asijskou část města z jiné perspektivy.

   Málokterý zážitek z Istanbulu se vyrovná pěší procházce přes Galatský most, který spojuje čtvrti Galata a Eminönü a zároveň odděluje Zlatý roh od Bosporu. Při západu slunce, kdy je Galatská věž obklopena hejny křičících racků a mešity na sedmi pahorcích města se rýsují proti jemně růžové obloze, je pohled z mostu neobyčejně působivý. Můžete obdivovat celistvou geogragii města a jeho panorama s četnými minarety. Z mostu jsou nádherné výhledy na Zlatý roh, Bospor, Galatu, Sultanahmed a Eminönü. Občas sem zavane vůně čerstvých rybích sendvičů a vůně tabáku z vodních dýmek, které kouří hosté v kavárnách ve spodní části mostu, tvořenou promenádou lemovanou obchody a restauracemi. Nedaleko mostu se nalézá Galatská věž nabízející skvělé výhledy na celý Zlatý roh i Galatský most. Nocleh.

  • 3. den:

   Budeme obdivovat skryté poklady rozsáhlého paláce Topkapi, navštívíme nejvýznamnější mešitu Istanbulu – Süleymanovu mešitu a ponoříme se do světa nákupů v labyrintu Velkého a Egyptského bazaru.

    Palác Topkapi vévodí části zvané Serailový mys. Sloužil jako sultánova rezidence za dob Velké Osmanské říše, dnes se zde nalézají velkolepá muzea. Jeho největší atrakcí je Harém, kde pobývali sultánovy manželky a konkubíny a Klenotnice paláce s oslňující sbírkou drahokamů, zlata a cenných předmětů. Můžete shlédnout unikátní Archeologické muzeum s věhlasnou sbírkou objevů z Turecka a Blízkého východu, či možnost projít se po parku Gülhane.

   Poté nás čeká Bazarovoá čtvrť kde okusíme atmosféru trhů. Nejdříve navštívíme velkolepou Süleymanovu mešitu, která se vyjímá nad zátokou Zlatý roh. Je považována za triumf osmanské architektury, vzdává hold slavnému architektu Sinanovi, tak zakladateli Süleymanovi I. Nádhernému. Dodnes slouží věřícím muslimům jako svatostánek.

   Potřebujete bylinný nápoj lásky nebo přírodní tureckou viagru? Egyptský bazar, ke kterému se dostaneme rušnou kupeckou čtvrtí Tahkakale je místem, kde podobné prostředky můžete získat. Tato prostorná tržnice se zrodila jako součást komplexu Nové mešity. Ve stáncích zde nabízí koření, bylinky, med, ořechy, fíky, sušené ovoce, cukrovinky a jiné delikatesy jako třeba kaviár z Iránu. Panuje zde čilý ruch a vůně růžové vody, pistácií, mandlí či skořice zde navozují atmosféru exotického východu.

   Poté se můžete těšit na Velký bazar – nejznámější kryté tržiště na světě. Toto bludiště uliček zastřešených malovanými klenbami lemují tisíce miniaturních krámků, překypujících zbožím. Bazar založil Mehmed II. již v r. 1453,  skádá z mnoha tržnic a tržišť, kde budete mít možnost nakopů. Zájemci mohou navštívit Muzeum tureckého a islámského umění, Mozaik, Koberců nebo si dopřát odpočinek v tradičních tureckých lázních hamam a na vlastní kůži vyzkoušet jejich blahodárný účinek. Večer si opět můžete užívat  unikátní atmosféru v uličkách centra a nechat se opájet vůněmi kebabu, lahodného čaje a vodní dýmky. Nocleh.

  • 4. den:

   Osobní  volno dle časových dispozic před odletem. Transfer na letiště, odlet do Prahy

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Istanbul a zpět
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 3 x ubytování v hotelu***
  • 3x snídani
  • Českého průvodce po celou dobu zájezdu
  • Pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • MHD, transfery, vstupy do památek, výlet lodí, případné bakšišné

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *