Kód637
Lokalita,
Délka 7 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování, , ,
Doprava
Strava
Cena od
10.290 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Prokřižujte s námi nádherné Norsko, poznejte majestátní hory, malebná údolí, fjordy i vesničky s dřevěnými kostelíky.  Navštivte hlavní město Oslo a jeho muzea i další památky. Během šestidenního zájezdu bude skutečně na co koukat.

  Zastavíte se na místech, kde se konala olympiáda, podíváte se na nejznámější fjord Geiranger­fjord, budete se moci projet výletní lodí, v Oslu zajít do muzea vikingských vorů i působivého skanzenu. Je toho zkrátka mnoho, tak nastudujte program a začněte balit. Průvodce vám bude po celou dobu nablízku, aby vám povyprávěl o přírodních krásách i městských památkách.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd, cesta přes Německo, večer trajekt do Švédska.

  • 2. den:

   Vylodění v Trelleborgu, přejezd do Norska. Olympijská města u největšího norského jezera Mjosa: Hamar – zastávka u zajímavé olympijské haly. Lillehammer – město, olympijská hala a skokanské můstky. Odpoledne zastávka v Ringebu u jednoho ze 27 chráněných sloupových kostelíků v Norsku, skvostu lidové architektury. Cesta krajem Dovrefjell, přes Dombas. Nocleh.

  • 3. den:

   Jízda hlubokým a úzkým údolím Romsdalen vytvořeným řekou Rauma, úzkou soutěskou s kolmými skalními stěnami. Pod Trolí stěnou (1 100 m vysoká), výjezd věhlasnou Trolí cestou, která vede 11 serpentinami a překonává výškový rozdíl 800 m do horského sedla s nádherným výhledem na okolní hory a do údolí. Zastávky na zajímavých místech, u peřejí, serpentin a vodopádů. Pak horská Orlí cesta nad nejznámější norský fjord Geirangerfjord. Zde možnost fakultativní plavby lodí po jednom z nejatraktivnějších míst v Norsku se známými vodopády Sedm sester, Nápadník, Závoj. Tento výlet patří k nezapomenutelným zážitkům. Výjezd nekonečnými serpentinami na horu Dalsnibba (1 496 m), odkud je jedinečná vyhlídka na okolní ledovce, na Geirangerfjord a panoramatický rozhled na hory středního Norska. Nocleh.

  • 4. den:

   Procházka k ledovcovému splazu Nigardsbre. Průjezd horami, serpentinami a údolími k Sognefjordu, nejdelšímu a nejhlubšímu norskému fjordu, plavba trajektem. Krajem hor, fjordů do oblasti Hallingdallu. Nocleh.

  • 5. den:

   Oslo – prohlídka hlavního města Norska: poloostrov Bygdoy s možností návštěvy muzea Nansenovy a Amundsenovy polární lodi Fram, muzea vikingských lodí drakkarů, muzea voru Kon-Tiki legendárního badatele Heyerdhala, příp. skanzen Folkemuseum s více než 150 budovami ze všech koutů Norska. Volno k procházce po Frognerově parku se sochařskou výzdobou nejslavnějšího norského sochaře Gustava Vigelanda, jehož sochy znázorňují lidské emoce. Poté procházka centrem města: hlavní třída Carl-Johans Gate lemovaná honosnými neoklasicisními budovami, královský palác Slottet, Národní divadlo, Univerzita, Národní galerie a parlament, radnice, hrad Akerhus… Výjezd na Hollmenkollen – lyžařský areál se skokanskými můstky a krásným výhledem na město. Odjezd do Švédska.

  • 6. den:

   Příjezd do Trelleborgu, dle zájmu procházka městem. Nalodění na trajekt, přesun do Německa, přejezd Německem.

  • 7. den:

   Návrat do ČR v ranních hodinách dle výstupních míst.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/4Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/4Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 3x ubytování v YH – ubytovna, horská chata, bungalow
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • povlečení
  • 3x snídaně: 1290 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 3


  1. Dobrý den, za ty peníze jsem byl až nad míru spokojený se zájezdem. Nevěřil jsem, že toho tolik uvidím. Norsko je krásná země a doufám, že ji ještě někdy navštívím. Velká spokojenost se vším 🙂 jak s kompletním plánem, tak i s průvodcem a řidiči, před kterými smekám před jízdou serpentinami. S CK Wisnar zatím jenom spokojenost. Zájezd určitě doporučuji. Za mě nejkrásnější dovolená 😉
  2. Dobrý den, zájezd do Norska byl perfektní. Super počasí, excelentní řidiči, výborný program a k tomu skvělý průvodce. Děkujeme.
  3. Dobrý den, prosím o mého komentáře na váš web: Letos v srpnu jsem měla možnost s cestovní kanceláří Wisnar se zůčastnit zájedzu za krásami Norska. Tímto bych chtěla poděkovat za skvělou organizaci zájezdu, za zajímavé vyprávění průvodce Adama a také za řidičské dovednosti pana Zdenka na cestách v Norsku. Viděli jsme toho opravdu mnoho a tento zájezd mohu všem doporučit.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *