Kód920
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
4.780 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  V této nádherné zemi pod Alpami plné pokladů se divoká příroda snoubí s křišťálově čistými jezery, termálními prameny a zajímavou historií.  Prohlédnete si nádheru hor, užijete si relax v termálech, nakouknete do krasového podzemí, projdete se městy a osvěžíte se také u mořského pobřeží. Poznáte tak všechny čtyři podoby Slovinska, kterými je tato malá země známá.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd v pozdních večerních hodinách v návaznosti na nástupní místa.

  • 2. den:

   Ráno krátká procházka centrem Mariboru s malebným nábřežím s nejstarší rodící vinnou révou na světě tzv. Stará trta. Poté přejezd do Zreče nalézajícího se přímo ve středu pohoří Pohorje. V termálním lázeňském centru budete mít možnost načerpat sílu a zregenerovat své tělo. Moderní lázeňský areál o rozloze 1300m2 má 5 bazénů venkovních i vnitřních s teplotou vody 26-35 °C. Zrelaxují vás zde masážní proudy i vířivky, můžete si zaskotačit na tobogánu. Ve wellness zóně vás čeká finská, infračervená a turecká sauna. Odpoledne navštívíme hlavní město Slovinska Ľublaň –  pyšnící se titulem „Zelené město Evropy“. Uvidíte univerzitu, Plečnikovo Trojmostí a tržnici, katedrálu, historickou budovu radnice. Projdeme se uličkami pod hradem i kolem romantické říčky Ľubĺanica. V rámci osobního volna můžete vyjet prosklenou lanovkou na hrad tyčící se na návrší, ze kterého se skýtá krásný výhled na město. Doporučujeme ochutnat vyhlášenou Kraňskou klobásu či tradiční specialitu Gibanica. Nocleh.

  • 3. den:

   Výjezd do Triglavského národního parku, kde se budete kochat jeho nádherným panorama. Zastavka u romantického jezera Bohinj. Pak nenáročný výstup k Savickému vodopádu. Poté perla Slovinska – horské jezero Bled a stejnojmenné lázeňské městečko, které jsou je obklopeny strmými štíty Julských Alp. Na skále se zde tyčí mohutný hrad, který skýtá úchvatné výhledy na jezerní panorama. Možnost plavby tradiční veslicí na malý ostrůvek nalézající se uprostřed jezera, kde se nalézá kostelík se zvláštní schopností plnit poutníkům tajná přání. Budete zde mít dostatek osobního volna, abyste si tyto místa plné romantiky mohli dokonale užít. Možnost koupání – do jezera vyvěrají termální prameny, a tak je voda po celý rok příjemně teplá. Milovníci sladkého ocení místní zákusek Kremski rez, který se zrodil zde v hotelu Park. Můžete ochutnat i výtečně připraveného pstruha z jezera nebo tradiční gubovu jugu. Poté navštívíme malebné horské středisko Kraňská Gora i areál skokanských můstků Planica. Vyhlídka na průsmyk Vršič a majestátní Triglav. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Dopoledne navštívíme věhlasnou jeskyni Postojna jama, která je jedním z nejznámějších krasových lákadel Slovinska. Pyšní se a labyrintem chodeb dlouhých až 24 km a krásnou výzdobu. Unikátní podzemní systém chodeb projedeme vláčkem, část pěšky. Na vlastní oči zde spatříte vzácného jeskynního obyvatele zvaného Macarát jeskynní, je to bílý a slepý obojživelník, který se údajně dožívá až 100 let. Poté shlédneme unikátní Predjamský hrad (ext), který je zajímavý tím, že je vybudovaný pod převisem skalní stěny a zároveň vtesaný do skály, díky tomu byl považován za nedobytný. Odpoledne se vydáme na slovinské pobřeží.  Na chvíli se zastavíme v městě Koper a projdeme se jeho historickým centrem vystaveném v benátském stylu s typickými benátskými paláci. Poté projedeme kolem letoviska Portorož a zamíříme k „drahokamu“ slovinského pobřeží, do nádherného a malebného historického městečka Piran. Netradiční šat mu dalo několik století strávených pod vlajkou Benátské republiky. Zachovalá benátská gotika, zákoutí i náměstíčka, uličky plné restaurací a obchůdků, tu vytváří dokonalou atmosféru pro procházky i posezení. Můžete zde zažít nezapomenutelné chvíle u dobrého jídla a kvalitního slovinského vína v příjemných restauracích a tavernách s krásným výhledem na moře, či nechat se unášet večerní atmosférou Tartiniho náměstí. Jedinečný je i západ slunce, který lze pozorovat z vyvýšeniny nad městem, kde se nalézá kostel sv. Jiřího a městské hradby, ze kterých se vám otevře piranský labyrint jako na dlani.

  • 5. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 2 x ubytování v hotelu**-***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 2 x snídaně formou švédského stolu 390 Kč
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 6


  1. Dobrý večer, ráda bych vám poděkovala za skvělou organizaci zájezdu, profesionální přístup, vyčerpávající informace pana průvodce a příjemnou atmosféru po celou dobu akce. Přeji vám v této složité době co nejvíce spokojených klientů. S pozdravem Kateřina
  2. Dobrý den, mockrát děkujeme za skvělý zájezd!! Skvělá destinace, skvělý průvodce (pán na svém místě !!), skvělé počasí, báječní řidiči, a hlavně super autobus 🙂 Tak třeba příště někam jinam. Hezký zbytek léta
  3. What we can say?! Just wonderful words about Wisnar! Amazing, excellent experiences with you guys! Not only the country SLOVENIA was handsome, but people who take care of our trip to Slovenia were amazing. Esp. Thanks to our Guide Petr, he is so great guy, he knows all details and is very helpful. Petr you doing great job. We are thankful to Emily, with her smily face, and also fantastic, very friendly drivers, who all the way were careful and had patience. Mr. drivers Petr and Standa , you are very nice poeple and relax one even with tough job. So, our best recommendation , and high appreciation go for Wisnar. Our first travel with you WISNAR was very exciting and remain with us for ever. Good memory and for sure we will plan to travel with you in future. Wisnar is one of the best travel agency ! Mc Bride Family
  4. Dobrý den, chtěla jsem Vám velmi poděkovat za krásný a profesionálně vedený zájezd do Slovinska, kterého jsem se minulý týden zúčastnila se svojí dcerou. Cesta, řidiči, ubytování, snídaně … prostě vše bylo výborné a  pohodové. Velká poklona a poděkování také průvodci panu Pavlovi. Je to člověk na svém místě. Má úžasné vědomosti a informace předává s láskou k danému místu. Je to opravdu profesionál a k tomu velmi trpělivý. No a celkově navštívená místa – jedním slovem nádhera. Předpokládám, že za tím stojí také spousta práce s organizací, aby vše “klaplo”. Proto děkuji i ostatním zaměstnancům Vaší cestovní kanceláře. Ještě jednou moc děkuji a budu se těšit příště.
  5. Dobrý den, chtěla bych touto cestou poděkovat za skvělý zájezd do Slovinska. Byl to už třetí zájezd s vaší Ck a byli jsme opět velmi spokojeni. Průvodce Petr byl velký profesionál, řidiči bezvadní a počasí až na malé vyjímky dobré. Ubytování se snídaní ve čtyřhvězdičkovém hotelu bylo vynikající. Ještě jednou děkujeme a příští rok se budeme těšit na další zájezd.
  6. Dobrý den, ráda bych Vám touto cestou poděkovala za skvělou organizaci zájezdu do Slovinska :-), připravili jste pro nás velmi pohodlný autobus s fajn posádkou a průvodce zájezdu byl velmi znalý historie země a vše nám poutavě a podrobně povyprávěl :-). Program zájezdu byl velmi dobře připraven, viděli jsme spoustu krásných míst Slovinska a užili jsme si to nejen vizuálně, ale i kulinářsky 🙂 Přejeme Vám spoustu spokojených klientů na dalších zájezdech Vaší CK a pokud si budeme vybírat další poznávací zájezd, určitě dáme přednost Vaší CK, kterou jsme doposud neznali a samozřejmě Vás budeme doporučovat u našich přátel. Zasloužíte si to :-).

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *