Kód 650
Lokalita , , , ,
Délka 12 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
75.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Los Angeles – Hollywood – Santa Monica – Las Vegas – Hoover Dam – Grand Canyon – San Diego – 17milles Drive – San Francisco – Yosemitský NP

  Poznejte legendární slávu Californie, jakožto země třpytivého zlata, dobrodružství a výstřednosti. Prožijte svůj americký sen při pohledu na Golden Gate Bridge v San Franciscu, Lake Mead, či Yosemite National Park a pokochejte se nejznámějšími klenoty této země ležící na západě USA. Spatříte jeden z divů světa Grand Canyon, zahýříte v Las Vegas a užijete si pláže na Santa Monica. Po celou dobu zájezdu vás bude doprovázet český průvodce s odletem již z Prahy. California není jen místo na mapě, ale také životní pocit…, uchvátí vás natolik, že začnete přemýšlet, která místa USA navštívíte v dalších letech.

   

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Los Angeles, transfer na hotel, ubytování. Dle časových možností procházka centrem Los Angeles Dowtown, které tvoří srdce města. Spatříte známá místa jako je: Frank Gehry’s a Walt Disney concert hall, Grand Central Market, The Broad, Museum of Contemporary Art, The U.S. Bank building, Pershing Square, Bradbury Building, The Last Bookstore, Angel’s Flight. Nocleh

  • 2. den:

   Los Angeles – celodenní pobyt ve „Městě andělů“. Můžete se těšit na zajímavou projížďku, během které navštívíme opravdu slavná místa: zažijete image třpytivého Hollywoodu, můžete se projít po Hollywood Walk of Fame,uvidíte nejznámější filmový palác na světě TCL Chinese Theatres lemovaný draky, kde filmové hvězdy zvěčňují otisky svých rukou a nohou, nejznámější bulvár Sunset Strip, přepychové Beverly Hills, slavnou nákupní třídu Rodeo Drive, elegantní bulvár se stále překypujícím životem Melrose Avenue, La Brea Tar Pits and Museum, mistrovské architektonické dílo Los Angeles County Museum of Art vystavující umělecké a uměleckořemeslné výrobky od pravěku po současnost, The Original Farmers Market, nákupní centrum The Grove. Osobní volno. Nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se napříč zajímavou krajinou vyprahlé nevadské pouště Mojave na nejjižnější cíp Nevady do hříšného Las Vegas, metropole hazardu a zábavy, které se stalo přístavištěm bohatých a slavných lidí. Jízda je to dlouhá, ale o to více zajímavá. Po orientačním okruhu ubytování v hotelu a krátký odpočinek. Po setmění se změní Las Vegas v město neónů a barev. Projdeme se po hlavní promenádě The Strip.  Můžete si užít Las Vegas Night Tour(fakultativně) nebo se individuálně věnovat objevování tajů nočního Las Vegas, protože toto město nikdy nespí. Ti, kteří mají rádi vzrušení, můžou zkusit štěstí v jednom z mnoha kasin. Nocleh.

  • 4. den:

   Vydáme se k nejvyšší přehradní hrázi světa Hoover Dam na řece Colorado. Pokocháme se pohledem na největší umělé jezero v Severní Americe – Lake Mead. Pak se vydáme k jednomu z nejvyhledávanějších přírodních divů světa – Grand Canyon. Obdivovat budete řeku Colorado jejíž vody díky erozi během věků vyřezávaly tuto úžasnou krajinu. Západní okraj Grand Canyonu je součástí Indiánské rezervace. Po příjezdu do terminálu se můžete vydat na okružní plavbu lodí (fakultativně), abyste pocítili kaňon a řeku Colorado z jiné perspektivy a prozkoumali skutečnou krásu Grand Canyonu. Zájemci si mohou dopřát vyhlídkový let vrtulníkem. Poté se podíváme na další vyhlídková místa Eagle PointGuano Point. V Eagle Point můžete zažít unikátní „Skywalk“ – projít se ve vzduchu nad západním okrajem Grand Canyonu. Večer návrat do Las Vegas. Opět se budete moci věnovat objevování tajů nočního Las Vegas či zhlédnout některou z vyhledávaných show. Nocleh.

  • 5. den:

   Navštívíme továrnu na výrobu čokolády Ehtel Mbotanickou zahradu s kaktusy. Budete mít možnost zažít tradiční Las Vegas brunche formou bufetu (fakultativně). Pokud jste příznivci nakupování Los Angeles je pro vás to pravé.  Jistě vás potěší zastávka v outletovém parku Barstow, kde se dá nakoupit značkové oblečení za skvělé ceny. Příjezd do Los Angeles, nocleh.

  • 6. den:

   Vydáme se na jih směrem k hranici s Mexikem. Našim cílem bude jedno z nejhezčích míst Californie – San Diego, které se s oblibou prezentuje jako pozemský ráj. Během cesty budeme obdivovat zajímavou krajinu. Projdeme se napříč centrem – Downtown – San Diego a zažijme jeho vzrušující atmosféru. Velkým lákadlem je okružní plavbalodí po zálivu San Diega s unikátními výhledy na panorama města a jeho okolí. Zájemci mohou navštívit USS Midway Museum, kde uvidíte více než 60 exponátů a téměř 30 letadel. Návrat do Los Angeles, nocleh.

  • 7. den:

   Pojedeme přes kalifornská úrodná údolí Central Valley of California známé pěstováním vína, ovoce, ořechů a zeleniny, které představují polovinu produkce pěstované v USA. Odpoledne malebný poloostrov Monterey jehož pláže jsou známé svým jemným mořským vánkem, meandrovým pobřežím, vlnobitím a bizarními skalisky. Zastavíme se v místě, kde se nám nabídne neuvěřitelný výhled na oceán, tak jak jej známe z různých californských filmů. Poté nejslavnější golfové hřiště s vyhlídkou a rezidencemi známých amerických miliardářů. Uvidíme pláže, které si oblíbili i místní lachtani. Prostě budeme si užívat jedinečnou scenérii 17 Mil Drive, která je neskutečně úchvatná. Zastavíme se také v Pebble Beach. Večer přijedeme do oblasti San Francisco – Bay. Nocleh.

  • 8. den:

   Navštívíme kampus jedné z nejvýznamnějších světových univerzit, prestižní Berkeley University, jejíž absolventi získali 72 Nobelových cen. Z nostalgického kampusu lze vidět na proslulý Golden Gate Bridge dlouhý 2,7km,který se vznáší 67m nad mořskou hladinou a Golden Gate Straight. Projedeme se po turistickém centru Fisherman’s Wharf. Nevynecháme projížďku ikonickou tramvají Cable car k nejklikatější uličce světa Lombard Street. Zážitkem bude pěší procházka po slavném mostě Golden Gate Bridge. Poté navštívíme centrum nádherného San Francisca nalézající se na více než „50 Rolling Hills“, tedy padesáti kopců ze tří stran omývaných vodami zálivu San Francisco Bay. Uvidíte St. Mary’s Cathedral, Plaza Mayor, projdeme se po vyhlášené Market Avenue. Navštívíme Chinatown, Mint, Little Italy, Castro Street a Union Square.  Z vyhlídky Twin Peaks uvidíme San Francisco jako na dlani. Zajímavá je také plavba lodí na San Francisco Bay (fakultativně). Kde jinde sledovat západ slunce než na vyhlídce nad mostem Golden Gate Bridge. Nocleh.

  • 9. den:

   Pojedeme k Yosemitskému národnímu parku, který je známý svou nespoutanou a divokou přírodou. Unikátní výhledy na nedotčenou krajinu, obří stromy sekvojovců, velkolepá žulová skaliska, hory, šumivé potoky a jezera, kaňony vyřezávané ledovci, dohromady nabízí pohled, který jinde na světě nenajdete. Vydáme se na procházku do lesa a užijme si svěží vzduch. Poté cesta přes Central Valley, večer návrat do Los Angeles, nocleh.

  • 10. den:

   Los Angeles: Tento den je čas na trochu zábavy nebo Relax. Můžete navštívit zábavní park Universal Studios Holywood, kde lákají návštěvníky na stále nová show, při nichž můžete usednout třeba do letových simulátorů, či zažít volný pád do sopečných kráterů. Nebo výlet do atraktivního, vyhledávaného letoviska na pobřeží Californie – Santa Monica a Venice. Budete si moci užívat vyhlášené pláže s jemným pískem, kde se proháněli plavčíci z Pobřežní hlídky. Palmové promenády s nekonečným množstvím obchodů, barů, restaurací a obchodů s neustávajícím rušným životem si budete vychutnávat až do noci. Na návrat nocleh.

  • 11. den:

   Dle časových dispozic volno v Los Angeles. Transfer na letiště, odlet.

  • 12. den:

   Návrat do Prahy.

  Informace

  Poznávací okružní část zájezdu se uskuteční ve spolupráci s naším partnerem v USA, klimatizovaným autokarem za asistence místního průvodce.     Upozornění: CK nezajišťuje a negarantuje zajištění vstupu na území USA. Aktuálně platí pro občany ČR a SR bezvízový styk, a to, pokud cestující má platný biometrický pas a splní podmínky registrace pro vstup do USA “ESTA” vyplněním příslušného formuláře na internetu. Více informací naleznete kliknutím na odkazy:

  Celkové poplatky za registraci ESTA představují aktuálně 14 USD. Hradí se platební kartou. Formulář obsahuje dotazy, jež jsou osobní, proto je důležité, aby dotazník ESTA vyplnil každý klient sám. Důležité: potvrzení ESTA a KÓD ESTA je nutno vytisknout a vzít si jej na cestu do USA. VŠICHNI KLIENTI CK OBDRŽÍ INFORMACE JAK DOTAZNÍK VYPLNIT, INFORMACE K LETU A UBYTOVÁNÍ S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM. V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení víza a podobně CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA. Letenka může být s přestupem (Frankfurt, Paříž, Londýn, Amsterdam). Letenka je v ekonomické třídě. K přesunu z letiště na hotel a zpět je využívána MHD.

  Doporučení leteckých společností ohledně připojištění pro krytí důsledku eventuálních opatření vázaných ke COVID-19: Nakolik v dnešní době jsou důsledky eventuálních Covidových restrikcí obecně známy, každý z cestujících s nimi dle právního názoru leteckých společností musí počítat. Z tohoto důvodu letecké společnosti doporučují aby každý klient uzavřel příslušné pojištění kryjící náklady za eventuální neuskutečnění cesty z důvodu možného zavedení restrikcí nebo karanténních opatření a s ní spojenou cenou letenky či dalšími náklady.

  Ceny katalog

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Doprava
  650 1 (Čt) 26.10.2023 - (Po) 6.11.2023 88.990 Kč 92.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/3 Doprava
  650 1  (Čt) 26.10.2023(Po) 6.11.2023 (Čt) 26.10.2023 - (Po) 6.11.2023 75.990 Kč 79.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha – Los Angeles – Praha (s přestupem)
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 10 x ubytování v hotelu *** typu Holiday Inn, La Quinta, Comfort inn, Best Western
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území USA - ESTA
  • Poplatky za transfery z letiště, MHD 30$, tipy 50$ a vstupy
  • Pobytové taxy: cca 100$
  • Vstupy – platí se na místě a dle místních zvyků v hotovosti – NEJSOU POVINNÉ, KAŽDÝ SI VYBERE DLE ZÁJMU: Las Vegas Night Tour $35.00, Las Vegas Night Tour High Roller 75 $, Grand Canyon Helicopter Tour – cca 30 minut 249 $, Grand Canyon National Park 105 $ Las Vegas Buffet Lunch 15 $, San Diego Bay Cruise 28 $, San Francisco In-Depth Sightseeing Tour 35 $, San Francisco Mandatory Fees: 115 $ zahrnující: Madame Tussauds, 17 Miles, UC Berkeley, Napa Valley, Yosemite National Park.
  • Rezervace sedadel v rámci turistické třídy 3.000Kč - na vyžádání klientem
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 2.500 Kč dle ceníku letecké společnosti
  • Osoba v jednolůžkovém pokoji 21.000 Kč k ceně dvoulůžkového pokoj

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *