Kód520
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
4.880 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd v pozdních večerních hodinách v návaznosti na nástupní místa.

  • 2. den:

   Ráno se zastavíme v oblasti Podravského regionu v městě Maribor a prohlédneme si centrum historické části druhého největšího města Slovinska, které si dochovalo barokní charakter. Projdeme se kolem malebného nábřeží řeky Drávy, kde stojí Dům staré révy porostlý údajně nejstarší vinnou révou v Evropě. Přes Vorařskou čtvrť Lent plnou restaurací a kaváren kde uvidíte zajímavou Soudní věž přejdeme na Hlavní náměstí s radnicí, kde stojí morový sloup i kostel sv. Alojze. Neopomeneme Slomškovo náměstí, katedrálu J. Křtitele i Městský zámek. Poté přejezd pohořím Kozjak pod oblast Rogly, kde se nalézají známé termální lázně Zreče. Zde si můžete užít koupání ve venkovních i vnitřních bazénech s masážními proudy i vířivkami, nebo se oddat relaxu ve wellness zóně.

   Odpoledne navštívíme elegantní Ľublanu – hlavní město Slovinska ležící v ohbí Sávy na řece Ljubljanici, která dala městu pojmenování. Nad městem se tyčí hrad, kde se dostanete pěšky nebo lanovkou a odměnou bude nádherný výhled na město. Uvidíme centrální náměstí Prešernov Trg, které nese pojmenování po slavném slovinském básníkovi. Nachází se zde dominanta města – františkánský kostel Zvěstování. Vedle stojí Plečnikovo Trojmostí, které je zajímavou architektonickou atrakcí. Projdeme se kolem městské tržnice a katedrály sv. Mikuláše. Budova radnice vás okouzlí benátským slohem. Stojí před ní okouzlující městská fontána. Nemineme ani Dračí most, zdobí jej velké sochy draků, které svými křídly symbolicky brání město před nepřítele. V osobním volnu si budete si moci vychutnat romantickou atmosféru v uličkách pod hradem i kolem malebné říčky, či podniknout plavbu na vyhlídkové loďce. Můžete okusit slovinské speciality jako je Kraňska klobása, pstruhy na grilu či tradiční moučník Gibanica. Nocleh.

  • 3. den:

   Vydáme se do Julských Alp do Triglavského národního parku a budete kochat jeho nádherným panoramaVýhledy na horské velikány se nám budou nabízet již během cesty do míst kde se setkávají Alpské Karavanky a Julské Alpy pojmenované podle Julia Caesara. Zastávka v Ribčev Lazu jezera Bohinj, které je známé svou drsnou krásou. Kopce Alp se doslova tyčí z jeho hladiny, kde pocítíte monumentálnost zdejší přírody. U kamenného mostu, který se elegantně ohýbá nad čirou hladinou spatříte malý kostelík, který svou 700 letou historií potěší každého milovníka středověké architektury. Pak se vydáme hlouběji do národního parku kolem řeky Savice a vystoupáme k neobvyklému vodopádu, kterého vodní zdroj se rozvětvuje na dvě části. Příjemná procházka lesem k vodopádu Slap Savica bude nádherným zážitkem.

   Poté se můžete těšit na perlu Slovinska, kterou je okouzlující jezero Bled nalézající se na úpatí národního parku Triglav. U tohoto horského jezera a ve stejnojmenném lázeňském městečku se budete cítit jako v pohádce. Již z dálky na vás zapůsobí Bledský hrad tyčící se na vysokém útesu a nabízí ten nejlepší výhled odkud lze pořídit zajímavé fotografie. Zajímavostí je ostrůvek s kostelem uprostřed průzračné vody, kam se dá doplavit loďkou. Jezero má v místech hloubku až 30 m a můžete zde pozorovat vodní faunu a flóru. I když má ledovcový původ, vyvěrají zde termální prameny, a tak se můžete ponořit do osvěžující vody a vychutnat si okolitou scenérii v plavkách. V místních restauracích si můžete dopřát skvělé občerstvení v podobě tradičního zákusku Kremski rez nebo si vychutnat další speciality jako je vyhlášená gubova juha, pstruh či znamenité klobásy. Poté navštívíme areál skokanských můstků Planica. Zavítáme také do malebného horského střediska Kraňská Gora odkud můžete vidět průsmyk Vršič a nejvyšší slovinský vrch Triglav. Návrat na nocleh.

  • 4. den:

   Navštívíme nejhezčí slovinskou jeskyni Postojna jama a užijeme si famózní výlet do podzemí. Velkolepá podzemní síť tunelů, pasáží, galerií a hal, které vytvarovala řeka Pivka se pyšní krásnou výzdobu a labyrintem chodeb dlouhých až 24 km. Více jak 5 km je zpřístupněno veřejnosti, které projedeme vláčkem a část pěšky. Uvidíte zde vzácného tvora, který je přizpůsobený životu ve tmě, protože téměř nevidí. Jedná se o Macaráta jeskynního, který pro jeho zbarvení také nazývají „lidská ryba“. Poté nás čeká exteriér další turistická atrakce – hrad Predjama. Vypadá jako vystřižený z knihy pohádek. Jedna část je vestavěná do vchodu jeskyně, a proto hrad působí jako by vyrostl přímo ze skály pod převisem skalní stěny. Obýval jej loupežný rytíř Erazmus Predjamský, který údajně odpočívá pod zdejší staletou lípou.

   Odpoledne se vydáme na slovinské pobřeží, jež je pravým protikladem oblasti Julských Alp a Slovinského Krasu. Na chvíli zastavíme v sympatickém v městě Koper, které nás přivítá svou jižanskou atmosférou. Projdeme se jeho historickým centrem vystaveném v benátském stylu s typickými benátskými paláci. Zajímavostí je zdejší fontána, která je zmenšenou replikou benátského mostu Rialto a uchvátí vás také palác Pretorska svým bohatým zdobením. Pak uvidíme výhled na polostrov Izola a pojedeme kolem známého letoviska Portorož, kterému se říká „Přístav růží“, již ve starých dobách sloužilo jako léčebné lázně. Nakonec nás čeká to nejlepší –  Piran  – „drahokam slovinského pobřeží“. Vypadá jako plovoucí hrad vysunutý hluboko do moře. Na hrotu poloostrova se tyčí starodávné benátské domy a paláce střežené kostelem Sv.Jiří na vrcholu. Toto malebné historické městečko bylo pod vlivem Benátské republiky a tento ráz si dochovalo dodnes. Prohlédneme si Tartiniho náměstí, které je srdcem města. Poté se můžete procházet úzkými kamennými uličkami, které vyúsťují v romantická náměstí plnými hospůdek, kaváren ale i obchůdků se suvenýry. Jistě neodoláte degustaci slovinského vína a mediteránského jídla v příjemných restauracích lemujících pobřeží. Můžete vystoupat kolem městských hradeb a pokochat se pohledem na město z ptačí perspektivy. Zájemci o koupání budou mít možnost okusit zdejší moře a dosyta si užít koupání. Večer odjezd zpět směr ČR.

  • 5. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 2x ubytování v hotelu **-***
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 2 x snídaně formou švédského stolu 390 Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 1


  1. Slovinsko, vše proběhlo naprosto v pořádku, krásný moderní autobus, pohodoví řidiči, fajn průvodce, fajn ubytování a Slovinsko naprosto nádherná a čistá země.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *