Kód627
Lokalita,
Délka 7 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
10.490 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd, přes ČR, SRN, Belgii, Francii.

  • 2. den:

   Časně ráno transfer přes kanál La Manche do Anglie. Londýn – prohlídka oblasti Westminsteru: Westminsterský palác, sídlo britského parlamentu, slavná hodinová věž Big Ben a Westminsterské opatství (UNESCO) patří k nejkrásnějším budovám v Londýně. Dále vládní budovy ve Whitehallu, přes královský park St.James k Buckinghamském paláci, který již po tři staletí slouží jako sídlo britské královské rodiny. Poté Piccadily Circus nejznámější náměstí a dopravní uzel v srdci Londýna a Trafalgarské náměstí. Po prohlídce osobní volno. Odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Zastávka v Yorku, starobylém anglickém městě s největší gotickou katedrálou v Anglii, křivolaké uličky s hrázděnými domy. Cesta kolem Sutton Banku (bílý kůň), přejezd do Skotska přes sedlo Carter Bar (hranice Anglie a Skotska), přes středověká opatství Jedburgh a Melrose Abbey, kdysi jedno z nejkrásnějších a nejbohatších skotských opatství, kde je uloženo srdce krále Roberta I. Bruce. Nocleh.

  • 4. den:

   Cesta ke skotkým jezerům přes nejkrásnější skotské hory Grampian Mountains. Zastávka v Pitlochry s exkurzí a ochutnávkou v palírně whisky, možnost výhodných nákupů. Kolem Blair Castle, hradu vévody z Athollu, přes Inverness, které je centrem Highlands k nejznámějšímu skotskému jezeru Loch Ness. Zastávka u Nessie v Drumnadrochit. Hrad Urquhart Castle – zřícenina kdysi mocné pevnosti, která se tyčí nad vodami Lochneského jezera. Fort William – dříve pevnost, dnes turistické středisko u jezera Loch Linnhe pod nejvyšší horou Velké Británie Ben Nevis (1 344 m). Zastávka u zajímavých zdymadel na Kaledonském průplavu Neptunovy schody. Přejezd do údolí soutěsky Glen Coa – nádherné výhledy na hory a jezerní krajinu, rozlehlý močál Rannoch Moor. Nocleh.

  • 5. den:

   Stirling – historické skotské město s královským hradem Stewartovců, katedrálou a hřbitovem, výhled na Wallacův památník. Falkirk Wheel unikátní systém rotačních zdymadel. Edinburgh, prohlídka jednoho z nejkrásnějších měst Evropy, metropole Skotska s rozlehlým královským hradem střežícím národní pýchu Skotů – korunovační klenoty, katedrála St. Gilles, známá ulice Royal Mile. Noční přesun do jižní Anglie.

  • 6. den:

   Návštěva starobylého univerzitního města Cambridge. Prohlídka historického centra s krásnou architekturou, kde se nalézá světoznámá prestižní universita Universita of Cambridge. Poté Canterbury – procházka půvabným historickým centrem středověkého města s hrázděnými domy jehož největším pokladem je krásná gotická katedrála. Pak transfer přes La Manche do Callais na nocleh.

  • 7. den:

   Cesta zpět pře Belgii, SRN do ČR. Návrat do ČR.

  Informace

  Každý cestující je osobně zodpovědný za dodržování pasových, celních, vízových a zdravotních a dalších předpisů země, do které cestuje. Veškeré náklady, které vzniknou nedodržením těchto předpisů nese cestující.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 4x ubytování v pohodlných hotelech typu IBIS a Travelodge (pohodlné hotely *** - Velká Británie), Premiere Classe (Francie). Osoba na přistýlce do 12 let.
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, transfer přes La Manche, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • 2x snídaně ve Skotsku 990Kč
  • rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 6


  1. Dobrý den, je to ještě pár hodin co jsme se s manželkou vrátili domů z Vámi pořádaného zájezdu do Skotska – 3.8. – 9.8. 2020. Moc bych chtěl za nás oba poděkovat za to, jak skvěle byl zájezd organizovaný a pohodový. Velký obdiv patří pánům řidičům, kteří nás bezpečně vozili, byli velmi milí a celou cestu předváděli neskutečné kousky s autobusem v úzkých uličkách. Největší dík a pochvalu si zaslouží paní průvodkyně Vojtková. Již od začátku byla velice sympatická, vtipná a její výklad byl nesmírně zajímavý. Nejvíce jsme si cenili jejího pohotového řešení problémů a překážek. S ní by se člověk beze strachu vydal i do pekla. Ještě v Edinburghu jsme se s manželkou shodli, že příští zájezd budeme realizovat znovu u Vaší cestovní kanceláře. Ještě znovu moc děkuji S pozdravem Jiří Kosař
  2. Dobry den, byl jsem v mesici zari 2019 ucastníkem zajezdu Londyn,Skotsko, ktery vedla pani Magistra Ladislava Vojtková. Muzu Vam s klidem napsat, ze to, co odvedla pani Ladka za cely tyden i v zhledem k nepriznivemu pocasi, nema hranic… pani Ladka nas provadela, uz hned za hranicema Ceska… je to uzasna osoba, znala nejen cestovniho ruchu , ale take historii, ktera je popojena se vsem, co souviselo s nasim zajezdem… obdivoval jsem ji, ze se venuje teto cinnosti na zaklade svych skusenosti z mladi, kdy pusobila v Anglicku jiz jako studentka… pak historia… Anglie, propojena se Skotskem… vedomosti a znalosti a hlavne vyklad, jakym to podavala… nema konkurenci…. za kazdeho pocasi… jestli prselo malo , nebo vice, jela s nama vsude… promokli jsme vsichni, vcetne ji… takze smekam klobouk dolu pred pani Ladkou…vazme si takovych lidi, je ich malo… a normalne rozmyslim, jestli tento zajezd nezopakuji nekdy opet… preji Vam jeste hooodne takovych pruvodcu… hodne spokojenych zakazniku… S uctou Vas ucastnik zajezdu Londyn-skotsko 2019
  3. Líbil se mi celý zájezd. Byl náročný, ale krásný. Nemalou míru na tom měla i naše pani průvodkyně, která nám podávala vyčerpávající informace, včetně historických „drbů“. Za to ji patří velký dík.
  4. Dobrý den. Dovolte, abych se s Vámi podělil o své dojmy ze zájezdu letos do Skotska s Vaší CK. Zájezd jsem dostal jako dárek. Byl jsem z dárku překvapený, protože jsem jej vůbec nečekal. Sice jsem si něco podobného přál, ale vzhledem ke svému věku jsem si na něco podobného již netroufal. Je mi 76 let, mám tedy již své handicapy. Měl jsem strach z dlouhého sezení v autobuse, z toho, že jsem již dosti nedoslýchavý a že neovládám angličtinu. To jak jsem zájezd zvládl a jaké jsou mé dojmy? Zkrátka vše bylo super. Cestování v buse bylo bez problémů a pohodlné. Viděl a dověděl jsem se mnoho nového od zcestovalé a profi průvodkyně paní Lady, že nezbývá před ní jen hluboce smeknout. V autobuse používala po celou dobu a i mimo něj mikrofon, takže jsem vše perfektně slyšel. Její péče o celý zájezd byla taková, že má neznalost angličtiny nebyla vůbec limitující a dověděl jsem se o Anglii a Skotsku asi to nejdůležitější a viděl to nejlepší. Děkuji tímto CK Wisnar za její služby a paní průvodkyni (a i jejího manžela, který se zájezdu také zúčastnil a zajišťoval ji po celou dobu odborný servis) ode mne prosím pozdravujte. Těším se na další podobný zájezd s Vaší CK a přeji Vám mnoho spokojených klientů.
  5. Dobrý den, chtěli bychom s menším zpožděním vyjádřit své dojmy k zájezdu do Skotska a Londýna. S programem a průvodkyní p. Ladou jsme byli velmi spokojeni. Poznali jsme mnoho pozoruhodných míst a průvodkyně nás zahrnula množstvím podrobných, zajímavých a poutavě podaných informací. Mnohé byly i nad rámec programu, např. o spolkových republikách a městech v Německu, když jsme jimi projížděli; v Coventry několika zájemcům ve večerních hodinách po příjezdu na ubytování šla ochotně ukázat katedrálu (včetně výkladu její historie a novodobé výstavby) a hlavní pamětihodnosti města, přiblížila jeho historii (legendu o lady Godivě, zničení v 2. sv. válce), i když jsme zde měli jen přespat. Vyložila i technické parametry staveb, např. Falkirkského kola, mostů u Edinburghu a mnoho dalšího. Perfektně tlumočila v palírně whisky, poradila ke vstupům a turistickým kartám. I když jsme už v Londýně dříve byli,umíme anglicky a nejsme tak odkázáni jen na průvodce, byl pro nás její výklad přínosný. Tento zájezd můžeme všem potenciálních zájemcům doporučit. V příštím roce bychom se stejnou průvodkyní chtěli zúčastnit zájezdu do Irska.
  6. Pane Wisnare, chci touto cestou poděkovat Vám, za uskutečnění tohoto zájezdu, paní Ladislavě, která nám byla báječnou průvodkyní po Evropě za její trpělivost a vědomosti o které se s námi podělila, a také chci jmenovitě poděkovat řidičům – panu Robertovi a Andrzeji za to, že byli ve všem tak ochotní, trpěliví a hlavně, že nás dovezli v pořádku domů. Všem ještě jednou děkuji.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *