Kód142
Lokalita, , , , ,
Délka 14 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
52.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Zveme vás na cestu napříč jihovýchodní oblastí Asie s českým průvodcem, plnou  neopakovatelných zážitků!

  Poznáte SINGAPUR – „Lví město“, které se stalo ekonomickým zázrakem posledních desetiletí. Ohromí vás KUALA LUMPUR – malajská metropole, kde se moderní trend života západního stylu mísí s tradicemi asijské kultury. Překvapí vás BANGKOK – tepající srdce Asie a hlavní město Thajska, které je světovou jedničkou mezi turistickými destinacemi – pulzující, kosmopolitní, známý svým rušným denním i nočním životem. Můžete se těšit na zážitky, které budou útočit na vaše všechny smysly! Je to energie, kterou musíte zažít!

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy do Singapuru s přestupem.

  • 2. den:

   SINGAPUR – supermoderní a extrémně bohatý městský stát, kterému se díky zdejším milionářům a miliardářům říká Monaco Asie, pro jeho kulinářské zázemí Paříž Asie a pro jeho kosmopolitní atmosféru New York Asie. Singapur je unikátní, dynamický a plný kontrastů. Indicko – čínsko – malajská kultura se zde mísí v pestrých stavbách, a kombinace klasické a moderní architektury vytváří výjimečné spojení. Celým městem se prolínají okouzlující tropické parky.

   Přílet do Singapuru, transfer na hotel, ubytování. Seznámení s okolím hotelu a možnostmi stravování. Návštěva chrámů Burneze Budhist Temple s obrovskou sochou zlatého Budhy, Kuan Im Tng Temple a palác Memorial Hall Sun Yat Sen. Osobní volno. Nocleh.

  • 3. den:

   Colonial District – Downtown, velkolepé stavitelské dílo Marina Bay Sands a unikátní zahrady budoucnosti Gardens by the Bay.

   Symbolem Singapuru je socha mořského lva Merlion z jehož úst tryská voda, uchvátí vás svou majestátností. Uvidíme slavný koloniální hotel Raffles, City Hall i katedrálu St. Andrews. Po unikátním mostu Helix Bridge přejdeme zátoku k architektonické dominantě města – Marina Bay Sands – tři mrakodrapy spojené obrovskou vyhlídkovou terasou. Prozkoumáme jeho útroby a z terasy se pokocháme pohledem na Singapore Flyer a Artscience Muzeum, které připomíná květ lotosu. To nejkrásnější, co nás čeká je Gardens by the Bay – botanická zahrada budoucnosti, svět fantazie a jedinečné tropické zeleně. Unikátní Supertrees and Scuptures představující gigantické stromy, do kterých je vysázeno 162.900 rostlin vytvářejících neuvěřitelný vizuální zážitek. OCBC Skyway je vycházková cesta vede 22 m nad zemí a nabízí dech beroucí pohledy na tropické zahrady. Nenecháme si ujít obrovský skleník Cloud Forest představující deštný prales s vegetací horských tropických oblastí a Flower dome s vegetací středomoří a tropů. Večer se můžete těšit na noční světelnou a hudební show – Garden Rhapsody. Z vyhlídkové terasy Sands Skypark v 57 patře Marina Bay Sands si z výšky 200 m vychutnáte impozantní výhled na tmou zahalený Singapur. Nocleh.

  • 4. den:

   Poznáme několik odlišných kultur – Chinatow, Little India, Kam-pong Glam Arab Street s jejich chrámy, obchody i trhy 

   V Chinatown se ponoříme se do živého světa čínského trhu, obchodů a chrámů, kde se kloubí architektura s tradicí a moderností. Uvidíte Chinatown Heritage Centre, pestrý chrám Sri Mariamman Temple a budete obdivovat majestátní Buddha Tooth Relic Temple. Na Chinatown Wet Market nakoupíte suvenýry za příznivé ceny a Tiong Shian Porridge Center ochutnáte čínské speciality. Little India je plná koření, orientálních vůní a pestrých barev. Nakonec se pokocháme malebnou Kam-pong Glam Arab Street – živá místa plná lidí, temperamentu a tradičních arabských obchodů. Ohromí vás impozantní Sultan Mosque, největší mešita v Sinapuru. Po odpočinku v hotelu se večer se vydáme na jedinečnou hudebně světelnou show do oblasti Marina Bay Sands. Nocleh.

  • 5. den:

   National Botanic Garden, Orchid Garden, Orchard Road, asijský market Bugis

   Navštívíme National Botanic Garden, o které se říká, že je jednou z nejkrásnějších botanických zahrad na světě. Kromě herbária, pečlivě udržovaných zahrad a jezírek je zde zachován i původní prales, který dříve pokrýval celý ostrov. Součástí je vyhlášená Orchid Garden, kde se setkáte s nádherným světem pestrobarevných orchidejí. Až se pokocháme přírodou, poznáte ultramoderní svět obchodní architektury v designech, které berou dech. Orchard Road je rájem pro shopholiky a můžete se zde vrhnout do světa nakupování. Podíváme se na koloniální stavby Emerald Hil Road a prezidentský palác. Po odpočinku v hotelu se večer vydáme na vyhlášený asijský market Bugis, kde se dají pořídit originální kousky za nízké ceny. Nocleh.

  • 6. den:

   Ostrov Sentosa – užijete si lenošení na plážích a koupání v Indickém oceánu i zábavu v Universal Studios

   Čeká nás ostrov Sentosa – moře, kouzelné pláže lemované kokosovými palmami, oáza odpočinku, ale také zábava. Můžete se dosyta slunit a koupat. Zájemci mohou navštívit S.E.A. Aquarium – jedno z největších akvárií na světě s ohromnými prosklenými akvárii a žraločím tunelem. Je to také místo zábavních parků jako jsou např. Universal Studios. Nocleh.

  • 7. den:

   Přelet do Malajsie – KUALA LUMPUR.

   Navštívíme hlavní a největší město Malajsie, kterému se, pokud jde o pestrost a odvážnost architektury, vyrovná jen málo měst. Představte si zářivou metropoli v kombinaci s Pohádkami tisíce a jedné noci – město, v němž se mísí čínské, indické a malajské stavby s moderními budovami vytvářejícími fascinující celek. Multietničnost se projevuje v lahodném spektru kuchyní, jež z tohoto velkoměsta jihovýchodní Asie činí jednu z nejjasnějších hvězd na gastronomickém nebi. 

   Dopoledne osobní volno dle časových dispozic před odletem (relax na plážích Sentosy nákupy, muzea). Transfer na letiště, odlet do Kuala Lumpur, přesun na hotel, ubytování. Večer zažijete unikátní světelnou a vodní show Symphony Fountain u mrakodrapu Petronas Twin Tower, do které jsou zakomponovány osvětlené výškové stavby KLCC. Nocleh.

  • 8. den:

   : Kuala Lumpur – Golden Triangle, užijete si ikonický pohled na Petronas Twin Towers, KL City Centre, Menara Tower, Canopy Walk, na alan Alor Food Street ochutnáte jednu z nejlepších pouličních gastronomií.

   Poznáme oblast Golden Triangle – hlavní obchodní, nákupní a zábavní čtvrť KL, jemuž vévodí kultovní stavba dvojice mrakodrapů Petronas Twin Towers. vysoká 452 m, která si několik let držela světový primát jako nejvyšší budova světa. Úchvatným zážitkem je procházka po 58 m dlouhém mostě Sky Bridge ve výšce 170 m, který mrakodrapy spojuje mezi 41. a 42. patrem. Projdeme se obřím městským komplexem KL City Centre, součástí je kouzelný park s umělým jezerem. Uvidíte koloniální stavbu Badan Warisan Malaysia a původní malajský dřevěný dům z Kedahu Rumah Penghulu. Lesní rezervace Bukit Nanas Forest Reserve je zbytkem dešťového pralesa a je domovem ohrožených druhů rostlin, ptáků a opic. Zážitkem je procházka po vysutých stezkách Canopy Walk, vedoucí nad korunami stromů pralesa. V nejvyšším bodě se tyčí Menara Tower – telekomunikační věž a zábavní centrum v jednom s výškou 421 m z jejíž vyhlídkové terasy se skýtá dokonalý panoramatický výhled na celé město.

   Poté vás omámí nákupní Mekka KL – Bukit Bintang s vysokou koncentrací nákupních center a nočního života. Nejznámější jsou Bukit Bintang Malls, Pavilion Kuala Lumpur. V Low Yat Plaza se vám zatočí hlava při pohledu na nekončící šnekovitě se točící stoupající terasy s obchody směřující vysoko k obloze. Nejstarším a zajímavým nákupním centrem je také Sungei Wang Plaza. Pak navštívíme Berjaya Times Square jednu z největších nákupních a zábavních zón na světě s neuvěřitelnou architekturou jež běžnému člověku vyrazí dech. Podvečer si nenecháme ujít Jalan Alor Food Street – místo, kde se každý oddává zábavě a jídlu s dokonalou vůní a chutí. Nocleh.

  • 9. den:

   Chrámové jeskyně Batu, Merdeka Square, Sultan Abdul Samad Building, nejkrásnější mešita v KL Masjid Jamek, Chinatown, jezerní zahrady Lake Gardens s ptačím parkem, národní mešita Masjid Negara, Jalan Petaling s nočním Street Market

   Vydáme se do chrámových jeskyní Batu – ohromný vápencový masiv s působivou jeskyní a jedinečným hinduistickým chrámem. Gigantická pozlacená socha boha Murugana vysoká 43 m stojí u úpatí schodiště se 272 schody vedoucí ke Chrámové jeskyni Gua Kecil. Uvnitř se nalézají malé hinduistické chrámy a stánky se suvenýry, kolem svatyní poskakují opičky. Návrat zpět do KL.

   Navštívíme koloniální srdce města Merdeka Square, kde byla vyhlášena nezávislost Malajsie. Náměstí Nezávislosti je lemováno architektonicky zajímavými budovami jako Royal Selangor Club, Kalab Diraja Selangor, pohádkově vypadající Sultan Abdul Samad Building postavenou v maurském slohu s kouzelnými měděnými kupolemi. Nedaleko se nalézá nejkrásnější mešita v KL Masjid Jamek, obdivovat budete její báně i minaret. Poté čtvrť Chinatown. Navštívíme Central Market – trh s řemeslnými výrobky. Spatříte budhistický chrám Guan di Temple s typickou červenou barvou, vyřezávanými ornamenty a nádherně zdobený hinduistický chrám Sri Mahamariamman Temple. Osvěžíme se v jezerních zahradách Lake Gardens s Ptačím parkem s nejdelší průchozí voliérou na světě s 200 druhy ptáků. Okouzlí vás monumentální Národní mešita – Masjid Negara, jejíž celkový vzhled byl inspirován Velkou mešitou v Mekce. Večer si užijeme rušné obchodní centrum čínské čtvrti Jalan Petaling, které rozkvétá hlavně v noci, jehož známý unikátní Street Market bude nezapomenutelným zážitkem. Nocleh.

  • 10. den:

   V KL navštívíme Little India. Přelet do Thajska, kde nás čeká BANGKOK – kulturní fenomén, nákupní ráj i turistické poklady.

   Rušný Brickfields je domovem Little India s pestrým labyrintem ulic se skvělou atmosférou, které lemují domy s obchody, indickými kavárnami a restauracemi, typické stavby ve formě barevných malajských oblouků a pouliční prodavači indických sladkostí a květinových girland. V samém srdci stojí mešita Masjid India. V jejím okolí je spousta zlatnictví a stánků nabízejících sárí a šátky. Uvidíme hinduistický chrám Sri Kandaswamy Kovil známý svými zlatými sochami, buddhistický Maha Vihara, Vivekananda Ashramam a Sri Kandaswamy.

   Poté odlet do Bankgkoku, trasfer na hotel, ubytování. Dle časových dispozic večerní procházka na vyhlášenou Sukhumvit Road a užijeme si zdejší noční život.  Nocleh.

   BANGKOG  –  „Benátky Východu“ nebo „Město Andělů“ je metropole kontrastů, kde minulost, přítomnost i budoucnost splývají dohromady. Setkává se zde velkolepá historie s moderností, vznosné stavby paláců a impozantních chrámů s moderní architekturou mrakodrapů, tradiční rušné tržnice a vzrušující trhy s nablýskanými kolosálními nákupními centry. Zažijete jízdu tuk-tukem, thajskou masáž i proslulou noční zábavu a ochutnáte delikatesní thajskou kuchyni.

  • 11. den:

   Bangkok – historická část města Ratanakosin, prohlídka velkolepých paláců a chrámů, které vám přiblíží historii Thajska. Užijete si tradiční trhy, jízdu tuk tukem i vyhlášený Khao San Road night market.

   Ratanakosin – prohlídka vnitřní části města s nádhernými paláci a monumentálními chrámy, které nám přiblíží historii země. Obrovským zážitkem bude návštěva ohromujícího komplexu Velkého Paláce, označovaného také jako Královský palác, jež sloužil jako oficiální rezidence thajských panovníků. Areál je obehnán bílou zdí a nalézá se v něm přes 100 staveb. Navštívíme Wat Phra Kaew – Chrám smaragdového Buddhy, je považován za nejposvátnější a nejvýznamnější budhistický chrám v Thajsku, uchovává vzácnou posvátnou sošku smaragdového Buddhy. Pak navštívíme nejstarší a největší chrám v Bankgoku – impozantní Wat Pho, proslulý díky skvostné a obrovské zlaté soše ležícího Buddhy dlouhé 46 m. Můžete se těšit na královský klášter Wat Bowonnniwetwihan, jež je jedním z nejdůležitějších náboženských míst, kde dochází k vysvěcování místních králů a je sídlem Budhistické univerzity. U řeky se osvěžíme na tradičním Tha Tian Market, kde vládne pravá thajská atmosféra. Přívozem přejedeme na druhou stranu řeky, uvidíme symbol Bangkoku Wat Arun – Chrám úsvitu, jehož 82 m vysoká věž připomíná mrakodrap. Vynikne hlavně v noci, kdy září zlatou barvou. Spatříme také Ordination Hallpalác Phra Racha Wang Derm a bílý chrám Wat Molilokkayaram. Tuk tukem pojedeme k Wat Intharawihan – živý chrám obklopený úzkými uličkami s ohromnou sochou stojícího Buddhy vysokou přes 30m, pokrytou skleněnou mozaikou a zlatem. Po odpočinku na hotelu se večer navštívíme vyhledávané noční trhy na Khao San Road s labyrintem stánků s různým zbožím a jídlem. Zájemci se mohou oddat tradiční thajské masáži. Nocleh.

  • 12. den:

   Čínská čtvrť, užijeme si atmosféru tradičních trhů. Zážitkem bude nezapomenutelná projížďka lodí po „Řece králů“ – Nam Chao Phraya.

   Čínská čtvrť – místo s osobitou atmosférou, kde žila výhradně čínská komunita. Podíváme se do chrámů Wat Chakrawatrachawat Woramahawihan – Krokodýlího chrámu a zachovalého budhistického chrámu Wat Mangkon Kamalawat, který obývá dodnes mnoho mnichů. Atmosféru vyhlášených trhů, kde se naučíte smlouvat, zažijete na Sampeng Market, Khlong či Phahurat, Tvoří bludiště obchůdků s nejrůznějším oblečením, od thajských kostýmů, indických oděvů po současné módní trendy. Poté navštívíme Wat Traimit působivý budhistický Chrám zlatého Buddhy z bílého mramoru, který ukrývá skutečný poklad – největší sochu sedícího Buddhy na světě z ryzího zlata, která je thajskou národní památkou.

   Zážitkem bude projížďka lodí po „Řece králů“ – Chao Phraya, kde zažijete nekonečný rušný život. Po odpočinku na hotelu si budeme dopřávat večerní život na nábřeží Asiatique Riverfront, a vychutnáme si tradiční jídlo a nejrůznější atrakce. Nocleh.

  • 13. den:

   Prohlédneme si nejkouzelnější čtvrť Bankoku – Banglamphu, moderní čtvrť Thewet a Dusit ale také známou Zlatou horu a obří červenou houpačku – Sao Ching-Cha.

   Procházka zajímavou autentickou částí Banglamphu s kupeckými domy, jež byla sídlem šlechty.Dominantou parku Santichaiprkan je pevnost Phra Sumen s krásnými výhledy. Uvidíme Památník demokracie, Queen’s Gallery a legendární stavbu zmiňovanou v budhistických kronikách – Wat Ratchanatdaram Worawihan. Chrám je charakteristický kovovým klášterem Loha Prasat stojící na třístupňové pyramidě s 37 věžemi. Koná se zde nejlepší trh s amulety a talismany. Nedaleko se nalézá Wat Saket – chrám, jehož hlavní atrakcí je Zlatá Hora – uměle vytvořený kopec se zlatou pagodou vysokou 79,2 m. Nevynecháme ani největší a nejkrásnější chrám Wat Suthat, slouží jako přístřešek pro 8m vysokého bronzového Buddhu, nádvoří se nalézá galerie 156 soch znázorňujících posledních 24 životů Buddhy. Obří houpačka – Sao Ching-Cha vysoká 25 m sloužila při obřadech konaných na počest boha Šivy. Poté moderní části Thewet a Dusit s krásnými parky, kde se zeleň kloubí s nádhernými stavbami se směsí místní a Evropské architektury. Spatříme zajímavou residenci z pozlaceného týkového dřeva palác Vimanmek a jeden z nejmodernějších chrámů ve městě Wat Benchamabophit – Mramorový chrám  z italského mramoru na jehož nádvoří je umístěno 52 soch Budhy. Odpočinek před odletem. Transfer na letiště, odlet zpět.

  • 14. den:

   Přílet do Prahy

  Informace

  Cestovní doklady, víza, informace

  Platným cestovním dokladem pro vstup do Singapuru a Thajska a Malajsie je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Občané ČR mohou cestovat do SingapuruMalajsie bez víza a zůstat v zemi po dobu 90 dnů. Při příjezdu je vyžadováno vyplnění imigrační karty (tzv. Disembarkation / Embarkation Card). Její polovina je odebrána při vstupu, druhou pečlivě uschovejte a odevzdejte při odjezdu ze země. Formulář obsahuje kromě běžných údajů o cestujícím také délku a místo pobytu v Singapuru a v Kuala Lumpur. Orgány pasové kontroly mohou vyžadovat potvrzenou zpáteční letenku (je součástí ceny zájezdu). Poslední podmínkou pro vstup je zajištění dostatečných finančních prostředků pro pobyt, jejichž výše však není přesně stanovena. Je vhodné mít platební kartu na jméno cestujícího.

  Bangkog: Občané ČR nepotřebují víza pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky. Na vyžádání prokázat finanční prostředky v hotovosti ve výši 20.000,- THB na osobu nebo 40.000,- THB na rodinu (případně ekvivalentní částku v některé ze světových měn). Při vstupu do země je imigračním úředníkem vyznačena doba povoleného pobytu. Doporučujeme si vždy tento údaj zkontrolovat

  Letenky zajišťujeme renomovanými leteckými společnostmi např. Air France, Lufthansa, Singapour Airlines v ekonomické třídě s jedním přestupem.

  K přesunu z letiště na hotel a zpět je využívána MHD.

  Ceny a vstupy

  Ceny v Singapuru

  Orientační kurz Singapurského dolaru: EUR 1 = $1.52, 1$ = 17,06 Kč (11.09.2019)

  Orientační vstupy: The Singapore Botanic Gardens $5, Singapore ZOO $28, River Safari Singapor $25, Gardens by the Bay – Flower Dome & Cloud Forest $28, Sands SkyPark $23, National Gallery $20, Cable Car Ride roundtrip $35.00,Universal Studios Singapore™ + Free 2 ways shuttle$76.00, Marine Life Park – S.E.A Aquarium $39.00,

  Orientační ceny v Singapuru SGD – Singapurský dolar:

  Základní menu v restauraci $12, Fast food restaurace (Big Mac Meal) $8 ,500 gr kuřete – prsa $5.18,1 liter 1 litr plnotučného mléka 3.31, 500 gr místního sýra $12,  0.5 místního piva $5.36, 1láhev stolního vína lepší kvality $34, 2 litry Coca-Coly $2.62

  Ceny v Kuala Lumpuru

  Malajsie – měnaMalajsijský ringgit (MYR) se dělí na 100 senů. 1 MYR en USD = 0,230420, 1MYR = 5,77 Kč

  Ceny v Kuala Lumpuru: MHD + transfer z a na letiště = cca 55 USD, cesta vlakem do oblastí jeskyní Batu cca 5 USD, Batu Cave = 3,5 USD, Petronas Tover cca 14,5 USD, Kl Tower cca 12 USD

  Jídlo: levná restaurace 2.52 USD, jídlo pro dva, středně drahá restaurace 14.60 USD, Fastfood (McDonalds) 3.75 USD, Místní pivo od 3.09 USD,Cappuccino 2.50 USD, Cola/Pepsi láhev 0,33 l 0.65 USD, voda láhev 1,5 l 0.75 USD, láhev vína (střední kvalita) 15.32 USD

  Ceny v Bangkoku

  Orientační kurz 1 Bath = 0,75 Kč

  Orientační ceny v Bahtech: Místní Fastfood (foodcourt) 40 THB, restaurace  (1 jídlo) 100THB a více, pivo v obchodě 50 THB, Pivo v pivnici 50 – 100 THB, 1,5 l vody za 15 THB, pečivo (toastový chléb) za 15 THB, 1l mléka za 30 THB 1 kg kuřecího masa 100 THB, banány za 10 THB

  Bangkok vstupy: Wat Saket 20 THB, Wat Pho 100 THB, Wat Trimit 40 THB, Královský palác 500 THB

   

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha – Singapur – Kuala Lumpur – Bangkog - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 12 x ubytování v hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Singapuru, Kuala - Lumpuru a Bangkoku, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD: 40$ (Singapurský dolar) a 40 USD Kuala Lumpur, 1050 bahtů (cca 30 EUR) Bangkog
  • Místní taxy a pobytové taxy: dle typu hotelu 100$ (Singapurský dolar) a 40 USD Kuala Lumpur, 2400 bahtů
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokojové lednici nebo baru
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.500 Kč dle ceníku letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *