Kód 361
Lokalita ,
Délka 11 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
17.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Objevte to nejlepší ze Sicílie!

  Poznejte  PALERMO s pověstí mafiánského města, starobylé SYRAKUSY  a TAORMINU.

  Nechte se uchvátit nejvyšší aktivní sopkou Evropy ETNOU. Poplujte na  LIPARSKÉ OSTROVY.

  Dopřejte si moře a krásné pláže a ochutnejte jedinečnou sicilskou kuchyni!

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko do Itálie.

  • 2. den:

   Navštívíme hlavní město Itálie ŘÍM bohaté na svou historii, velkolepé památky i umělecké skvosty. Ve Věčném městě budeme trávit celý den a ukážeme vám všechna nejdůležitější „Římská Nej“.

   Piazza Spagna patří k nejfotografovanějším místům města, projdete se po slavných Španělských schodech, shlédnete kostel Santisima Trinita i krásnou Fontánu La Barcaccia. Velkolepá Fontána di Trevi vás oslní svou velkolepostí, je zasvěcena bohu Neptunovi a znázorňuje různé fragmenty z mytologie. Pokud se do Říma plánujete vrátit, stačí hodit do fontány malou minci a dle legendy se do Věčného města zaručeně vrátíte.

   Vystoupáme na Kapitol, uvidíte symbol Říma – vlčici. Z vyhlídky se vám odkryje pohled na Forum Romanum, jednu z nejcennějších památek z období antiky. Od impozantního památníku Monumentu sjednocení Itálie Viktora Emanuela II. a cestou římských fór Césarova a Trajanova se vydáme k dominantě města, kterou je Koloseum, největší antická aréna, známá zápasy gladiátorů.

   Poté oceníte osobní volno. Na muzea, procházky malebnými uličkami a  náměstími, nebo posezení v tradiční tratorií či pizzerii.

   Pak pokračování v prohlídce, shlédnete majestátní antický Pantheon s otevřenou kupolí i jedno z nejhezčích náměstí v Římě Piazza Navona s neodmyslitelnými místními malíři, spoustou barů a zmrzlináren. Odjezd na nocleh.

  • 3. den:

   Časně ráno odjezd na jih Itálie, trajekt přes Messinskou úžinu na Sicílii. Přejezd  na ubytování, volno u moře. Nocleh

  • 4. den:

   Volno u moře, koupání. Odpoledne výlet do TINDARI, známého poutního místa s černou madonou, které se nalézá na skále nad mořem a nabízí krásné výhledy. Zajímavá je také návštěva sousedního antického města. Návrat na nocleh.

  • 5. den:

   PALERMO – hlavní město ostrova je jedním z nevětších lákadel Sicílie. Najdete  zde antické, normanské, barokní i secesní stavby. Okouzlí vás majestátní katedrála, gotický kostel Martorana i velkolepý Královský palác. Zážitkem bude návštěva tradičního trhu Vuccuria, který se táhne několika ulicemi a je skutečným útokem na chuťové i čichové buňky. Můžete ochutnat vyhlášené sicilské dobroty jako cannoli siciliani plněné sladkou ricottou a sypané drcenými  pistáciemi, nejoblíbenější sicilský dezert cassatu, či mandlové ovoce rozmanitých tvarů a barev.

   Před Palermem zamíříme nejprve do blízkého MONREALE, klášterního areálu, který je jedním z nejskvostnějších chrámů Evropy. Stěny chrámu jsou pokryty nádherným pozlacenými mozaikami. Městečko se nalézá na kopci, a je z něho pěkný výhled na okolí i Palermo.

   Při cestě z Palerma se zastavíme v CEFALÚ, malebném rybářském přístavu tvořeném spletí úzkých uliček mezi mořem a vysokou skalní stěnou, pod kterou se tyčí impozantní normanská katedrála. Návrat na nocleh.

  • 6. den:

   Volno u moře nebo možnost celodenního fakultativního výletu – plavby lodí na AIOLSKÉ (Liparské) OSTROVY.

   Nejdříve navštívíme ostrov Lipari, projdeme se uličkami stejnojmenného města, kde si budete moci koupit pemzu a suvenýry z obsidiánu. Zájemci si mohou dopřát okružní výlet minibusem po ostrově, během kterého uvidíte zajímavé vyhlídky na sousední ostrov Salina, dostanete se k obsidiánové žíle, trestaneckým lomům na pemzu, či pláž Canetto.

   Poté plavba na sousední ostrov Vulcano, zapsán na seznam UNESCO jako přírodní unikát. Největším lákadlem je zdolání dýmajícího Gran Cratere, ke kterému se dá vystoupit. Budete odměněni nejen panoramatickým výhledem na celé souostroví, ale můžete pozorovat i sopečné fumaroly s unikajícími párami. Sopečná činnost ostrova umožňuje nejen lázeň sirném jezírku s v léčivým sirným bahnem, ale také koupání v přírodní perličkové lázni, kterou ohřívají fumaroly z mořského dna.

   Návrat na nocleh. Alternativou je individuální volno u moře.

  • 7. den:

   Fakultativní výlet do Taorminy. Čeká nás přejezd pod Etnou, nejvyšší činnou sopkou Evropy, soutěska Alcantara a jedno z nejkrásnějších měst na Sicílii Taormina.

   Soutěska ALCANTARA nabízí nejenom zajímavý přírodní útvar ztuhlých proudů čediče, ale užijete si zde také koupání v osvěžující říčce a jejích tůňkách.

   Poté návštěva městečka TAORMINA nalézající se na vysokém skalním útvaru a v jeho pozadí je vidět vrchol Etny. Nádherné uličky jsou plné kaváren, restaurací, značkových butiků i obchůdků se suvenýry. Největší atrakcí je antické divadlo s vyhlášenou akustikou. Budete mít čas na občerstvení, nákupy suvenýru jako je keramika, výšivky, předměty vyrobené z lávy či korku. Doporučujeme ochutnat silná a sladká vína Moscato a Marsala. Návrat na nocleh. Alternativou je individuální volno u moře.

  • 8. den:

   Dopoledne volno u moře, koupání.

   Odpoledne přejezd po východním pobřeží kolem Catanie až do SYRAKUS, Archimedova působiště. Navštívíme nejprve antickou Neapolis, dnes areál Parco Archeologico s rozsáhlým řeckým divadlem, umělými jeskyněmi i Hieronovým oltářem.

   Projdeme se také historickým centrem s labyrintem romantických uliček, který se rozprostírá na ostrově Ortygia. Uvidíte známou Aretusinu fontánu i krásné městské paláce i řecké chrámy i pevnost Castello Maniace.

   Večer odjezd, trajekt přes Messinskou úžinu, přejezd směr Sorrento.

  • 9. den:

   CAPRI – fakultativní výlet lodí na nádherný ostrov v Tyrhénském moři s unikátní středomořskou atmosférou. Z hlavního přístavu Marina Grande, který si udržuje svůj půvab a originální identitu, můžete vyjet zubačkou do stejnojmenného městečka Capri a projít se jeho malebnými uličkami a náměstíčky plných restaurací, butiků a obchodů se suvenýry. Můžete vyrazit k Vile Jovis císaře Tiberia, pohlédnout na malebnou pláž u Marina Picola. Zájemci mohou vyjet do Anacapri a navštívit Villu San Michele, případně vyjet lanovkou na vrch Monte Solaro, nabízející dechberoucí rozhledy na celý ostrov.

   Jedinečná je také plavba kolem ostrova k útesům Faraglioni nebo návštěva k Azurové jeskyně.

   Alternativou je individuální volno a koupání v Sorrentu. V podvečer návrat do Sorrenta, a odjezd k Římu na nocleh.

  • 10. den:

   ŘÍM – pokračování prohlídky města a VATIKÁNu: Andělský hrad, Andělský most,  bazilika sv.Petra. Můžete vystoupit na její kupoli, navštívit chrám i kryptu i Vatikánská muzea. K večeru odjezd směr ČR.

  • 11. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 5x ubytování v hotelu ***, 5x polopenze, 2 x tranzitní nocleh
  • dopravu moderním autokarem s klimatizací, WC
  • trajekty přes Mesinskou úžinu
  • výlety dle popisu, průvodce
  • pojištění CK proti úpadku, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy, místní poplatky
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu
  • Fakultativní výlet do Taorminy 30 EUR (výlet se uskuteční při minimální počtu 20 osob)

  Napsat recenzi

  Recenze 5


  1. Rádi bychom zpětně poděkovali za úžasné zážitky z poznávacího zájezdu na Sicílii 26.6.- 6.7.2021. Velké poděkování průvodci Mirkovi za naprosto vyčerpávající informace. Je vidět, že v zeměpisu ve škole opravdu nechyběl. Skvělý Karel a Karel 🙂, řidiči, co dokázali nemožné. Na jejich místě bychom zastavili bus, hodili klíče do kanálu a utíkali někam hodně daleko. Ubytování v Monte Casinu bylo skvělé, ale hotel na pláži Milazzo na Sicílii byl excelentní. Byl to náš již druhý poznávací zájezd s vaší CK. Zážitky s vámi mají vzestupnou tendenci, tak už nyní se těšíme na další cestu v příštím roce, tentokrát do Norska. Hodně zdaru CK Wisnar přeje za účastníky zájezdu Monika a Aleš.
  2. Dobry den. Rada bych vam podekovala za skvelou dovolenou. Moc jsem si to uzila a pan Mirek jako vedouci zajezdu byl skvely pruvodce. At se vam dari. Hezky den Anicka
  3. Dobrý den, děkuji za zájezd na Sicílii a posílám společné foto. Mooooc se mi to líbilo, program nabitý, řidiči borci, parta na pohodu. Děkuji průvodci za nakažlivě nadšený a fundovaný výklad ke každému nejen navštívenému místu (pamatuji si tak jednu patnáctinu….) Řidiči mají ode mne palec nahoru, vždy jsem každou projíždějící mikrouličku vše prožívala s nimi :). A parta v autobuse taky fajn, zkrátka lidé, kteří si dokáží užít dovolenou dle svého a s úsměvem. Věřím, že se s některými uvidím na zájezdu do Slovinska v příštím měsíci, který se vloni nerealizoval a letos nám to „žádní vepři boubelatí nezhatí“ ( Černí baroni 🙂 ). Přeji spousty uskutečněných zájezdů, spousty spokojených zákazníků a poznávačkám od Wisnaru ZDAR! Jaroslava
  4. Dobrý den! Vážená CK Wisnar. Využili jsme vašich služeb už celkem 3x. V roce 2012 Paříž speciál, v roce 2015 opět Paříž speciál a letos Sicílie. Musím konstatovat že zájezdy vaší CK něměli žádnou chybu! Važte si vašich zaměstnanců! Vaši řidiči a vaši průvodci jsou opravdoví profesionálové! A proto se už ted těšíme na další cestu s vaší CK.
  5. Vážení, v neděli jsme se vrátili z poznávacího zájezdu na Sicílii pořádaného vaší cestovní kanceláří. Rádi bychom poděkovali za skvěle koncipovaný program, ubytování a vůbec celé organizační zajištění. Velký dík pak patří řidičům Petrovi a Radimovi, kteří naprosto bezpečně odřídili neskutečnou spoustu kilometrů, a samozřejmě velmi oceňujeme zejména profesionální výkon průvodce Michala; jeho vynikající organizační schopnosti, všeobecný přehled, znalosti historie i reálií, smysl pro humor i ochotu pracovat nad rámec svých povinností, neboť pro nás klienty fungoval prakticky nepřetržitě. Navíc vždy vstřícně, s úsměvem a v kteroukoli denní či večerní hodinu. Děkujeme a přejme hodně spokojených klientů jako jsme my.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *