Kód929
Lokalita,
Délka 9 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
11.290 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Objevte kouzlo Sardinie, italského ostrova, který je také nazýván Smaragdový.

  Poznáte nejkrásnější  místa Sardinie, seznámíte s tajemnou kulturou Sardů, navštívíte malebná městečka i nádherné romantické pláže lemující smaragdové moře a pokocháte se impozantními skalními útvary. Odpočinete si  a vykoupete se na rajských plážích, díky kterým je tento ostrov vyhlášen.

  Rajských pláží s bílým pískem a tyrkysovou vodou poznáte hned několik, a to včetně těch nejvyhlášenějších na Costa Smeralda. Kromě toho se ale můžete vydat na výlet lodí, která vás zaveze mimo jiné k unikátní Neptunově jeskyni nebo na rajské  ostrovy Caprera a Maddalena.

  Na Sardinii  zvládnete „válecí“ i  aktivní dovolenou.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd, přesun do Itálie

  • 2. den:

   Trajekt na Sardinii, vylodění v Olbii. Ubytování poblíž  Santa Teresa di Gallura u krásné pláže Rena Majore s bílým pískem a  průzračnou vodou. Osobní volno, nocleh.

  • 3. den:

   Volno u moře, koupání. Nocleh.

  • 4. den:

   Vydáme se na severozápad Sardinie a navštívíme Alghero, kterému se také říká „Barcelonetta“ – „Malá Barcelona“, město s katalánským vzhledem i duchem. Věhlas Alghera je spjat také se siluetou vápencového mysu Capo Caccia, ke kterému se vydáme fakultativně lodí. Během plavby uvidíte nádherné výhledy na panoramatickou krajinu zátoky Porto Conte – průzračné mořské laguny i divoké útesy tyčící se nad mořem, při kterých se doslova tají dech. Loď zastaví u Neptunovy jeskyně – unikátní krápníková jeskyně s mořskými jezírky, kterou navštívíme. Po návratu budete moci obdivovat zachovalé historické centrum Alghera, s mohutnými mořskými hradbami a spletí středověkých uliček, které si prohlédnete s průvodcem. Město se pyšní také „červeným zlatem“ – korály, můžete si zde koupit kvalitně vyrobené šperky, protože místní řemeslnící jsou mistry v jeho zpracování.  V osobním volnu jistě ochutnáte místní vína Cannonau či Vermentino nebo zdejší  gastronomickou pochoutku – langustu připravenou po katalánsku. Na zpáteční cestě si prohlédneme megalitickou stavbu Nuraghe Palmavera, nejdochovalejší  v této oblasti. Návrat na nocleh.

  • 5. den:

   Výlet na Smaragdové pobřeží (fakult) – nejvyhlášenější a nejexkluzivnější pobřeží Sardinie – Costa Smeralda. Je tvořena romantickými písečnými plážemi střídanými skalnatým pobřežím a malebnými přístavními městečky, kde tráví dovolenou nejbohatší a nejznámější lidé světa. Projdeme se po luxusním Porto Cervo, které je skutečným centrem této oblasti. Poté pojedeme do letoviska Baia Sardenia, kde okusíme koupání na nádherných plážích s pozoruhodně tyrkysově průzračnou vodou a bílým pískem. Budete mít dostatek času i na lehký oběd, osvěžující drink, či skvělou zmrzlinu v přilehlých barech a restauracích. V městečku Palau, které nabízí výhledy na ostrovy Magdalena a Caprera, si uděláme kratší zastávku. Poté pojedeme na Capo d´Orso a prohlédneme si unikátní skalní systém, modelovaný tisíciletí větrem a erozí, ze kterého se nabízejí nádherné výhledy. Nejznámější je skála mohutného tvaru medvěda, který shlíží na okolní krajinu ze 120 m vysokého žulového útesu. Při cestě zpět se zastavíme u Nuraghe Albucciu u Arzacheny.

  • 6. den:

   Výlet do městečka  Castelsardo, které vyrostlo na vysokém skalním masivu pod středověkým  hradem ze 12. století, který tvoří dominantu města. Vypíná se vysoko nad mořem a je z něj úžasný výhled do okolí. Uvidíte zde řadu dalších cenných památek jako je katedrála San Antonio Abate, Kostnici či kostel Santa Maria delle Gracie, ve kterém uchovávají nejstarší kříž na ostrově „Lu Cruiltu Nieddu“ z roku 1300. Nalézá se zde  i mnoho obchůdků suvenýrů s ručními pracemi. Poté pojedeme k Roccia dell´Elefante – zajímavý skalní útvar ve tvaru mohutného sloního těla z trachytu. Uvnitř je vyhloubena hrobka „domus de janas“ s pohřební komůrkou z dob přednuragské civilizace. Pak se podíváme na Nuraghe Paddagiu. Návrat na ubytování, osobní volno a koupání. Nocleh.

  • 7. den:

   Výlet do půvabného městečka Santa Teresa di Galura, kterého dominantu tvoří věž Longosardo, tyčící se nad mořem, ze které je vidět až na Korsiku. Město se pyšní malebnou pláží s bílým pískem Rena Bianca, na které se budete moct koupat. Budete mít také příležitost k nákupům typických sardinských produktů a suvenýrů za výhodné ceny. Odpoledne volno u moře, koupání. Nocleh.

  • 8. den:

   Odevzdání bungalovů. Odjezd do Olbie, volno v přístavu před naloděním. Trajekt, cesta zpět směr ČR.

  • 9. den:

   Návrat zpět do ČR

  Informace

  Ubytování: v bgw pro 4 osoby: tento je složen ze 2 x 2lůžkového pokoje, kuchyňského koutu vybavenného na vaření a stolování, soc.zařízení, terasy. Dvoulůžkové pokoje mohou být dle dispozic bungalovů s oddělenými lůžky nebo neděleným dvoulůzkem.V areálu bazén, restaurace s pizzerií, bar, dobře zásobený obchod, prádelna, Wifi zóna

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 6 x ubytování ve 2lůžkovém pokoji v bungalovu T4 s příslušenstvím, WC a sprchou
  • výlety dle popisu
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekt, průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • vratnou kauci 25 EUR na osobu
  • úklid 15 EUR na osobu (mimo kuchyně)
  • Fakultativní výlet - Smaragdové pobřeží (5.den) 12 EUR. Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 4


  1. Dobrý den, děkuji cestovní kanceláři a úžasné průvodkyni Laďce za krásný zájezd na Sardinii. Těším se na podzimní zájezd do Pobaltí.
  2. Dobrý den, vrátili jsme se z poznávacího zájezdu na Sardinii, organizovaného vaší CK. Bylo to něco nádherného k vidění, ale o tomto jsem nechtěl psát. Chci tímto poděkovat a vyzvednout profesionalitu a připravenost delegátky p. Jany. Byla perfektní, milá, vstřícná, nic pro ni nebylo problém zařídit, vyřídit, zjistit a každému byť by jednotlivci se snažila vyhovět. Také bych chtěl poděkovat řidičům Ondrovi a Zdeňkovi-opravdoví profesionálové. A to vím o čem mluvím, protože jsem prostřednictvím vaší CK sjezdil téměř celou Evropu (především prostřednictvím zájezdu organizovaných pro ČEZ). Všem i vám na CK děkuji.
  3. Vážený pane Wisnare, vrátili jsme se z dovolené ze Sardinie a chtěla jsem Vám tímto poděkovat za krásnou dovolenou a vyjádřit pochvalu pro průvodce p.Petra, který organizačně i vědomostně excelentně zvládal všechny situace, čímž dovolenou vyzdvedl na výbornou! Velká pochvala patří i příjemným řidičům, kteří nás bezpečně dovezli!
  4. Dobrý den, ráda bych poděkovala za perfektní zájezd na Sardinii. Průvodce Petr opět nezklamal – předal nám spoustu zajímavých informací, na naše nekonečné dotazy ochotně odpovídal a rád poradil, za což mu moc děkujeme. Povídání si s ním ve chvílích volna bylo pro mě velkým přínosem. Ubytování bylo pěkné a všechny výlety pohodové (i díky pohodlí v červeném autobusu). Velký obdiv a díky patří též řidičům Tondovi a Ondrovi za jejich práci, navíc byli milí, vstřícní a veselí. Poděkovat bych chtěla i zaměstnancům z CK Wisnar při samotném objednání zájezdu, jste skvělá parta a  lepší CK neznám. Děkujeme a těšíme se zase příště!

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *