Kód 604
Lokalita , , ,
Délka 9 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
47.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Poznejte to nejzajímavější z New Yorku, Washingtonu D.C. a Philadelphie!

  NEW YORK vás uchvátí! Poznáte významné místa Manttanu, projdete se po Wall Street i Broadway, poplujete k Soše Svobody a užijete výhled na monumentální newyorské panorama. Při pohledu na Empire State Building a další mrakodrapy se vám zatočí hlava. Z Brooklynského mostu se pokocháte nádherným výhledem na Dowtown, svěžím zážitkem bude procházka po Central parku. Zavítáte do Harlemu, Chinatown i Little Italy… New York s i užijete se vším všudy!

  Nezapomenutelným zážitkem bude návštěva hlavního města USA  – WASHINGTON D.C., kde uvidíte slavné památky.

  Okouzlí vás také malebná PHILADELPHIE, kde se prolíná historie vzniku USA s moderní současností této velké země.

  Během celého zájezdu vás bude doprovázet český průvodce, zájezd je realizován v malé skupině.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do NEW YORKU (– 6hod. čas. posun), transfer na hotel, ubytování, krátký odpočinek.

   New York začneme poznávat na Times Square v samém centru Manthattanu s mrakodrapy s nespočtem světelných reklam, které ve vás zanechají ohromující zážitek. Uvidíte Bryant Park, jeden z nejmenších ale nejoblíbenějších parků s New York Public Library, jež je významnou institucí svého druhu na světě. Spatříte známé mrakodrapy HBOBank of America či Salomon Tower. Uchvátí vás Grand Central Terminal – impozantní nádraží a architektonický klenot NY. Shlédnete také známou Park Avenue, mrakodrapy Chrysler Metlife. Návrat na hotel, nocleh.

  • 2. den:

   Prohlédneme si nejjižnější cíp Manhattanu – Battery Park, kde se setkávají řeky East River a Hudson River jež vytvářejí velkolepou newyorskou zátoku. Odsud jsou krásné výhledy na New York Harbor i Sochu Svobody. Spatříte Castle Clinton i parčík Bowling Green. Poplujeme na Liberty Island, kde stojí Socha Svobody  – Statue of Liberty National Monument. Navštívíme také Ostrov Nadějí – Ellis Island s muzeem Ellis Island National Monument, jelikož ostrov byl kdysi bránou do Ameriky, kde se nacházel imigrační úřad, kudy prošly milióny lidí toužících po novém světě.

   Poté Financial District – projdeme se po slavné Wall Street s největší koncentrací bank a burz na světě. Plastika známého býka Charning Bull nám připomene energii a sílu kapitálového trhu. Uvidíme majestátní budovu Federal Hall se sochou George Washingtona, impozantní budovu Newyorské burzy – New York Stock Exchange. Shlédnete také The Trump Building, jeden z mrakodrapů prezidenta Trumpa,  novogotický kostel Trinity Church i budovu Federal Reserve Bank of New York.

   Místa v Zuccotiho parku známé jako Ground Zero nám připomenou tragické události 11. září.  Nalézá se zde Světové obchodní centrum, kde stála proslulá „Dvojčata“, na jejichž místě dnes stojí Památník obětem 11. září a také nové Muzeum 9/11 Memorial. Uvidíte mrakodrap ONE WORLD TRADE CENTER 1WTC, vysoký 541 m. Zajímavý je také supermoderní Hub, obchodní galerie Winter Garden i okolní výškové stavby.  Zde oceníte volno k občerstvení. Zájemci se mohou projít kolem Hudson River s výhledy na panorama New Jersey, nebo se vrhnout na nákupy v Century 21, či Marshalls.

   Poté se vydáme na Broadway, kolem kostela St. Paul Chapel k budově City Hall. Uvidíte Municipal Building jež připomíná svatební dort a také starý mrakodrap Woolworth Building se zlatou korunou na střeše. Se svými 60 patry byl po 17let nejvyšším mrakodrapem v NY.

   Můžete se těšit na procházku po impozantním mostě Brooklyn Bridge, který je nejstarším a nejkrásnějším mostem v NY, odkud vás ohromí úchvatný výhled na panorama Dowtownu. Další zastávkou bude Chinatown, nejpestřejší čtvrť, která připomíná Asii se vším všudy. Prohlídku zakončíme v Little Italy kde nabízí ty nejlepší lahůdky z Itálie. Návrat na hotel, nocleh.

  • 3. den:

   Uvidíte nejfotografovanější budovu NY – konickou Flatiron Building, tvarem připomínající „žehličku“. Spatříte také známé budovy jako Metropolitan Life TowerNew York Life Insurance Building, jejíž střechu završuje zlatá pyramida. V Madison Square parku si u Shake Shack budete moci vychutnat nejvyhlášenější hamburgery.

   Poté se můžete těšit na Empire State Building, která po více než 40 let byla nejvyšší budovou světa. Z vyhlídky v 86. nebo 102. poschodí vás čeká fascinující zážitek, kdy uvidíte jedinečný výhled na město z ptačí perspektivy.

   Odpoledne se můžete těšit na známé Harald Square a prestižní obchodní dům Macy´S. Projdeme se po slavné Brodway až na Times Square. Vychutnáte si Divadelní čtvrť se všemi atrakcemi. Poté Columbus Circle s úžasnou směsicí nové architektury, nákupů a restaurací, kde oceníte volno na oběd a odpočinek.

   Příjemným osvěžením bude kouzelná procházka rozlehlou oázou zeleně po Central Parku. Uvidíte noblesní hotel Plaza i vyhlášenou Fifth Avenue s nejluxusnějšími obchody světoznámých značek zvučných jmen. Podíváme se do útrob mrakodrapu Trump Tower, kde si můžete dopřát malé občerstvení. Navštívíme gotickou katedrálu Sv. Patrika a shlédnete mistrovské dílo Rockfeller Center s pozlacenou sochou Prométhea. Vyhlídková terasa Top of the Rock slibuje unikátní pohled na siluetu celého NY. Návrat na hotel, nocleh.

  • 4. den:

   Navštívíme Harlem – nejvýznamnější centrum afroamerického života a místo nasáklé historií. Projdeme se nádvořím prestižní Columbia University, založené již v r. 1754, jež patří mezi elitní univerzity nejen v USA. Památkou bude foto u sochy „Alma Mater“, před budovou Low Library. Nevynecháme Apollo Theater, živý odkaz hudebního dědictví Harlemu. Podíváme se do největšího amerického svatostánku Cathedral Church of St. John the Divine.

   Poté navštívíme nové obchodně administrativní centrum Hudson Yards. Zaujme vás futuristická stavba vyhlídky Vessel.

   Odpoledne osobní volno, možnost nákupů. Zájemci mohou zkusit adrenalin na skleněné terase nového mrakodrapu Edge. Možnost procházky po slavné High Ligne, parkové stezce vybudované na místě staré železniční trasy vedoucí čtvrtí Chelsea na Chelsea Market. Návrat na hotel, nocleh.

  • 5. den:

   Volno na muzea, nákupy a atrakce dle zájmu. Zájemci mohou navštívit novou dominantu města, observatoř 427 m vysokého mrakodrapu One Vanderbild Center. Můžete se těšit nejenom z nádherné vyhlídky na město, ale také procházkami po skleněných lávkách kdy pod vašimi nohami bude známá 42 Street. Výjezd proskleným výtahem vně budovy až na vrchol mrakodrapu bude nezapomenutelným zážitkem, tak jako procházka zrcadlovou stěnou. Vydat se můžete do některého z vyhlášených  muzeí. např. fascinujícího Amerického muzea historie a přírody se 35 milióny exponátů, MoMa s největší sbírkou moderního umění na světě, Guggenheimova muzea, či navštívit National Museum of the American Indian jež je tvořeno milionem indiánských artefaktů. Zájemci o nákupy se budou moci vydat do prestižního obchodního domu Macy’s a jiných. Návrat na hotel, nocleh.

  • 6. den:

   WASHINGTON D.C. – celodenní výlet do hlavního města USA, jež je politickým centrem USA se sídlem presidenta, Kongresu, vlády, Nejvyššího soudu USA i dalších mezinárodních organizací jako je např. Mezinárodní měnový fond, či Světová banka (fakultativně).

   Uvidíte známé památky jako jsou sídlo prezidenta – Bílý Dům, budovy nejvyšších zákonodárců – impozantní sídlo amerického Kongresu – Capitol, či budovu nejvyššího soudu USA Supreme Court of the United States. Schlédnete památníkyPeace Monument a sochu Ulysses S. Granta.

   Kromě řady významných budov a památníků to je především několikakilometrová promenáda s názvem National Mall, jež se táhne od Kapitolu, přes Washingtonův památník, Bílý dům až k slavnému památníku Abrahama Lincolna. Projdeme se parkem spojujícím Capitol a Washington Munument. Shlédnete budovy National Gallery of Art, National Aiur and Space Museum, National Gallery of Art Sculpture Garden, Smithsonian National Museum.

   Od slavného Washingtonova Munumentu se nám nabídne vyhlídka na perspektivu Lincolnova Memorialu a na White House – sídlo prezidenta USA.  Shlédnete významná místa  jako jsou US Treasury Departement, Lafayette Square, St. john’s Episcopal Church – kostel prezidentů USA, Eisenhower Office Building.  V Constitution Gardens uvidíte památník na válku ve Vietnamu – Vietnam Veterans memorial. Zážitkem bude návštěva Lincoln Memorial s vyhlídkou na hlavní osu města zakončenou Capitolem.

   Poté oceníte volno na občerstvení. Můžete se projít po Arlington Memorial Bridge přes řeku Potomac a podívat se ke slavné budově Pentagonu. Zájemci mohou navštívit slavný Arlington National Cementery s hroby Amerických vojáků a Prezidenta Johna F. Kennedyho. Ve večerních hodinách návrat zpět do NYC, nocleh.

   Alternativou je individuální volno v NYC.

  • 7. den:

   PHILADELPHIE – celodenní výlet do největšího města Pensylvánie, které je plné života, svobody a hledání štěstí (fakultativně). Hraje velkou roli v historii USA – je  spojená se vznikem USA, je symbolem americké nezávislosti a také kolébkou demokracie. Dest let byla dokonce hlavním městem. Během výletu vám ukážeme nejvýznamnější památky a místa, kde byly sepsány nejdůležitější americké dokumenty vůbec  – Deklarace nezávislosti a Ústava Spojených států.  

   Navštívíme oblast Národního historického parku Independence, jehož přezdívka je „Nejhistoričtější čtvereční míle Ameriky“, jelikož se kolem něj nachází velké množství historických budov. Spatříte Independence Hall – nejslavnější místo Philadelphie, kde byla podepsána Deklarace nezávislosti USA a Ústava USA, jež tvoří základní zákon země. V Liberty Bell Center uvidíte slavný prasklý zvon svobody, který je symbolem svobody a boje za svobodu. Liberty Bell svým zvoněním oznámil vznik USA. Zastavíme se u Carpenter’s Hall, kde se v roce 1774 konal známý Continental Congress. Uvidíme Museum of the American Revolution jež připomíná události spojené s bojem za nezávislost USA.

   Shlédnete First Bank of the USA, Marchant Exchange Building, National Liberty Museum i Second Bank of the United States, Old St. Josef i známou City Tawern kde se scházeli „otcové zakladatelé USA“.

   Projdeme se starým městem, uvidíte národní dědictví Christ Church s hrobem Bejamnina Franklina,  Ross House, dům starý přes 250 let, kde byla údajně ušita první americká vlajka pro George Washingtona. Spatříte zajímavý Free Quaker Meeting House, kde se scházejí svobodní quakeři.

   Poté se vydáme do centra města, uvidíte Chinatown. V populárním Reading Terminal Market se můžete těšit na oběd. Zastavíme se u chrámu Svobodných zednářů se vhledem normanské katedrály. Uvidíte dominantu města City Hall.

   Poté oceníte osobní volno, můžete navštívit čtvrť mrakodrapů. Zájemci mohou navštívit vyhlídkovou terasu One Liberty Observation jež nabízí panoramatický výhled na město. Můžete se vydat do oblíbeného Love Parku.

   Večer návrat zpět do NYC, nocleh.

   Alternativou je individuální volno v NYC.

  • 8. den:

   Dle časových možností osobní volno před odletem. Odjezd na letiště a odlet zpět (+6 hod. čas. posun).

  • 9. den:

   Přílet do Prahy

  Vstupy do památek

  Vstupy do památek: nejsou povinné, každý si vybere dle zájmu

  New York: Empire State Building Observation Deck 38 $, Statue of Liberty 18,5 $, Metropolitní muzeum 20 $, Muzeum moderního umění MoMa 25 $, Americké muzeum historie přírody 22 $, Guggenheimovo muzeum 18 $.

  Washington D.C.: má většinu muzeí zdarma jako jsou Smithsonians, the National Museum of African American History and Culture, the National Museum of Natural History, the National Air and Space Museum, the National Portrait Gallery, the National Gallery of Art. Washington Monument  Za poplatek případné časenky 1,5$

  Philadelphia: The Liberty Bell and Independence Hall zdarma Za poplatek případné časenky 1,5$,  One Liberty Observation Deck 14,5$.

  Informace

  Aktuálně platí pro občany ČR a SR bezvízový styk. Cestující je povinen mít platný biometrický pas a splnit podmínky registrace pro vstup do USA “ESTA” vyplněním příslušného formuláře na internetu a zaplacením registračního poplatku cca 14 USD, který se hradí platební kartou. Více informací naleznete kliknutím na odkazy:

   

  Potvrzení ESTA a KÓD ESTA je nutno vytisknout a vzít s sebou do USA.

  VŠICHNI KLIENTI CK OBDRŽÍ INFORMACE JAK DOTAZNÍK VYPLNIT, INFORMACE K LETU A UBYTOVÁNÍ S DOSTATEČNÝM ČASOVÝM PŘEDSTIHEM.

  V případě odmítnutí vstupu na území USA ze strany místních autorit, neudělení registrace ESTA apod. CK považuje službu jako klientem nerealizovanou a vůči klientovi uplatní storno podmínky dle všeobecných podmínek a informací CK, či propadnutí služby bez dalších finančních či právních nároků na CK či vládu USA.

  Letenka může být s přestupem (Frankfurt, Paříž, Londýn, Amsterdam). Letenka je v ekonomické třídě, za příplatek možnost provést rezervaci sedadel. K přesun z letiště na hotel a zpět je využívána MHD

   

  Ceny katalog

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Doprava
  604 2 (Čt) 12.10.2023 - (Pá) 20.10.2023 66.990 Kč 69.990 Kč Doprava Letecky

  Ceny First minute

  Kód Turnus Termín Pokoj 1/3 Pokoj 1/2 Doprava
  604 2  (Čt) 12.10.2023(Pá) 20.10.2023 (Čt) 12.10.2023 - (Pá) 20.10.2023 47.990 Kč 49.990 Kč Doprava Letecky

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - New York - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 7 x ubytování v hotelu *** (typu Marriott, Best Western, Hilton Garden, County Inn, Wyndham nebo podobné v dosahu metra směr Manhattan)
  • Česky mluvícího průvodce
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území USA, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště, přesuny metrem, MHD cca 49$
  • Státní, místní a pobytové taxy: dle typu hotelu 140$
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokojovém baru
  • Celodenní fakultativní výlet do Washington D.C. 200$ včetně místní MHD
  • Celodenní fakultativní výlet do Philadelphie 140$ včetně místní MHD
  • Vstupy do památek
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 3.500 Kč dle ceníku letecké společnosti
  • Na vyžádání příplatek za samostatně ubytovanou osobu na pokoji 15.000 Kč
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy dle tarifu letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *