Kód605
Lokalita,
Délka 10 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
11.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Pohodová dovolená u moře, slunění na krásných plážích s bílým pískem, moderní a dobře vybavený resort – turistická vesnice přímo u moře, bazény, animační program a další vyžití. K tomu výlety po Korsice, které zpestří váš pobyt a umožní vám poznat tento „Ostrov krásy“, kde lidé mluví vlastním dialektem, a který má všechny znaky malého světadílu. Naleznete zde palmy, vinice, olivové a pomerančovníkové háje, kaštanové a borovicové lesy, vysokohorská jezera a horské bystřiny v nichž se hemží pstruhy. Kouzlo Korsiky tkví v její krajině, divoce krásné scenérii hor, lesů, po myrtě vonících macchií a nekonečných pláží.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd z ČR přes SRN, Rakousko do Itálie.

  • 2. den:

   Ráno příjezd do Livorna, plavba trajektem na Korsiku do severovýchodní oblasti. Pravou atmosféru Korsiky zakusíte hned po vylodění v Bastii – hlavním přístavu ostrova. S průvodcem si prohlédnete historickou část města, která má původní Janovský charakter. Hlavní život města se odehrává na rozlehlém náměstí Place St-Nicolas se sochou Napoleona, které je lemováno kavárnami a hospůdkami. Ve čtvrti Terra Vecchia si prohlédneme Place de l´Hotel de Ville, kde se dopoledne koná potravinový trh. Dále se projdeme po Starém přístavu Vieux Port, který je stále využívaný rybářskými čluny a je obklopen pestrobarevnými budovami. Nalézají se zde četné kavárny a restaurace a vévodí mu kostel Saint Jean Baptiste, největší na ostově. Za přístavem začíná labyrint úzkých uliček, kde se skýtá příležitost nahlédnout do všedního života místních obyvatel. Zájemci se mohou vydat do kopce k mohutné citadele, která se tyčí ve čtvrti Terra Nova. Tady si můžete prohlédnout Chapelle Sainte-Croix s ohromujícím Černým Kristem a také majestátní budovu katedrály Sainta Marie de I´Asomption se třemi chrámovými loděmi. Odpoledne přejezd po východním pobřeží ke Ghisonaccii. Ubytování, osobní volno, nocleh.

  • 3. den:

   Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh.

  • 4. den:

   Zájemci se mohou vydat (fakult.) na západní pobřeží ostrova a navštívit Ajaccio – hlavní město Korsiky, které je rodištěm slavného vojevůdce Napoleona Bonaparte. Cesta povede členitou horskou krajinou přes vnitrozemí ostrova, pod horskými velikány přes Ponte Leccia a Vizavonu. Zastavíme se na zajímavých místech s vyhlídkami na focení.

   V Ajacicu začneme na Place-César Campinchi kde se každé dopoledne koná korsický trh. Budete mít možnost nejden vidět ale také ochutnat místní produkty jako jsou sýry, uzeniny, myrtový likér, med z asfodelu či kaštanů, sladkosti z kaštanové mouky, víno a jiné speciality. Po malé exkurzi místních produktů si prohlédneme centrum města. Projdeme se kolem přístavu s krásnou palmovou kolonádou. Náměstí Place Maréchal Foch je centrem starého města a stojí zde kašna se sochou Napoleona, oděného v tóze římských císařů. Shlédneme také radnici Hotel de Ville, kde se také nalézá Muséé Napoléonien, vystavující četné památky samotného Napoleona a jeho členů rodiny. Uvidíte také katedrálu de Notre Dame a citadelu s hradbami. V osobním volnu budete moci navštívit rodný dům Napoleona Maison Bonaparte nebo Chapelle Imperiale, monumentální mauzoleum pro celý Napoleonův rod, či Museé Fesch, kde můžete obdivovat významná díla světového malířství. V srdci města budete moci poobědvat a vychutnat si korsickou gastronomickou tradici. Poté se vydáme k zálivu Golfe d´Ajaccio, který přechází v ostrovy Íles Sanguinaires. Na Point de Parata se budete kochat nádhernými výhledy na tyto mystické ostrovy, s krásným purpurovým zbarvením, podle kterých dostaly název Krvavé ostrovy. Patří mezi chráněná území národního významu a představují přírodní oblast pozoruhodné kvality. Cestou zpět se zastavíme v zeměpisném středu ostrova, v kotlině obklopené nejvyššími horami ve vnitrozemském městečku Corte – nazývaného srdcem Korsiky. Projdeme se starou částí města, která tvoří kompaktní celek dlážděných ulic, lemovaných kavárnami, a obchůdky se suvenýry. Nad městem se hrdě tyčí středověká citadela, která je spjata s historickými událostmi, které hýbaly dějinami celé Korsiky. Večer návrat na nocleh.

  • 5. den:

   Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh.

  • 6. den:

   Vydáme se do Bonifaccia, na nejjižněji položené místo, které je drahokamem v koruně Korsiky. Dramaticky trůní na vápencovém útesu, a právě tady se vám otevřou jedny z nejúžasnějších výhledů ve Středomoří. Pod skálou se nalézá záliv Goulet de Bonifacio, který je velmi populární mezi jachtaři. U paty útesů si prohlédneme pěkný přístav, který překypuje životem – najdete zde hojnost restaurací, kaváren i butiků. Z přístavu vedou schody nahoru k opevněnému Starému městu, jehož citadela, vyhlíží velmi impozantně. Ocitneme se v bludišti úzkých uliček, při jejich procházení pocítíte dotek historie, ale zároveň můžete navštívit četné restaurace, butiky a obchůdky se suvenýry. Na náměstí place de Armes spatříme horní část mohutných sýpek obilí, které sloužili na uchovávání zásob. K nezapomenutelným zážitkům patří výlet lodí, který nabízející úchvatný pohled na město a útesy od moře (fakult.). Návrat na ubytování, nocleh.

  • 7. den:

   Vydáme se směrem k jižnímu okraji zálivu Golfe de Porto Vecchio a navštívíme městečko Porto Vechio. Okolí je bohaté na mělčiny, a proto se zde těží mořská sůl. Díky vysoké kvalitě získávané suroviny, zažívá tento starobylý způsob dobývání soli velkou renesanci.Prohlédneme si centrum města, které bylo vystavěno na odvodněných slanovodních močálech. Uvidíte městské opevnění, hradební věže a městskou bránu Porte Génovese, odkud je pěkný výhled na celý přístav a záliv. Klidnou atmosféru městečka vytváří bohatá síť malých obchůdků, kavárniček a restaurací. Směrem na severovýchod se nalézá množství nádherných pláží s četnými zálivy přerušovanými mohutnými pískovcovými útesy. Zastavíme se u pláže Palombaggia, která je jednou z nejkrásnějších na Korsice – přírodní, nedotčená, čistá se zlatavým pískem a křišťálově čistým mořem. Unikátem jsou borovice, které pláž lemují a svým tvarem připomínají slunečníky. Za pláží se rozkládají pískové duny, které tvoří přírodní rezervaci. Můžete se zde vykoupat a dopřát si občerstvení v místních barech a restauraci. Odpoledne návrat, volno u moře. Nocleh.

  • 8. den:

   Volno u moře, relax na pláží, koupání. Nocleh.

  • 9. den:

   Dopoledne odjezd do Bastie. Osobní volno v centru před odplutím trajektu. Trh, nákupy, občerstvení. Nalodění na trajekt, plavba zpět. Zpáteční cesta zpět směr ČR.

  • 10. den:

   Návrat do ČR.

  Popis ubytování

  Ubytování je zajištěno v bungalovech na východním pobřeží Korsiky v moderní turistické prázdninové vesnici přímo u pláže.

  Vybavení areálu: recepce, 2 bazény se slunečníky a lehátky, velká zahrada, restaurace se skvělou korsickou a mediteránskou kuchyní, bar, menší obchod s potravinami. Hosté mohou využít stolní tenis, minigolf, kulečník, tenisové hřiště, klub vodních sportů, půjčovny sportovního vybavení a pro děti jsou připraveny různé aktivity. K dispozici Wi-Fi.

  Vybavení BGW T4: 2x 2lůžková ložnice, obývací místnost s kuchyňským koutem, který je vybaven na vaření i stolování (k dispozici lednice, mikrovlnka, varná deska, toustovač, kávovar, myčka na nádobí), koupelna (sprcha, WC, pračka, fén), TV, klimatizace, terasa nebo balkon s venkovním posezením. Bungalovy jsou zakomponovány do příjemného prostředí středomořské vegetace s parkovou úpravou a navazují na pláž, která je klientům plně k dispozici.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 7x ubytování v bungalovech pro 4 osoby (dvoulůžkové pokoje, obývací pokoj s vybaveným kuchyňským koutem, koupelna, wc.)
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem, trajekty, průvodce, uvedené výlety
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Vstupy, místní taxy, lůžkoviny
  • Úklid apartmánů 15 EUR na osobu (nezahrnuje úklid kuchyně, nádobí a odpad)
  • Vratná kauce 50EUR za vrácení nepoškozeného apartmánu, inventáře a dodržení zákazu kouření v ubytovací jednotce.
  • Fakultativní výlet - západní pobřeží ostrova (4.den) 16 EUR. Výlet se uskuteční při min. počtu 25 osob
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 3


  1. Dobrý den, absolvovala jsem koncem srpna s vaší cestovní kanceláří zájezd na Korsiku. Byla jsem velmi spokojená celkově. Výborná průvodkyně, řidiči, autobus, ubytování i program.
  2. Dobrý den, byli jsme s Vaší CK na Korsice. Ráda bych hluboce smekla před průvodkyní Natálií, fundované výklady a znalosti místních poměrů, podpořené pár lety práce a  životem tam, k tomu příjemné a milé vystupování, ochota a trpělivost s ne vždy příjemnými cestujícími, prostě človíček na správném místě, pro kterého zajisté není jednouché ukočírovat cca 50 lidí. Taktéž vyslovuji obrovskou pochvalu řidičům Tondovi a Ondrovi za jejich bravurní bezpečnou jízdu a velmi vstřícné, milé a ochotné chování, a také firmě Spetra za poskytnutí úžasného luxusního autobusu, ve kterém byl konečně dostatek prostoru pro nohy, v  tomto směru prostě radost cestovat ! S Vaší CK jsme byli již počtvrté, vždy bylo vše super. Za vše vřelé díky a třeba snad zas někdy příště 🙂
  3. Chci hodnotit zájezd KORSIKA.Doprava-patří poděkování řidičům za bezpečnou jízdu,bus byl dobrý a pohodlný,nápojů měli řidiči s sebou dostatek. Průvodkyně Radka,usměvavá,veselá,vše co jsme měli vidět nám ukázala,popsala,POŽADAVKY ŘEŠILA OKAMŽITĚ patří ji poděkování.Ubytování – hodnotíme jako jedno z nejlepších v rámci poznávacích zájezdů.Apartmány byly velmi slušně vybaveny,resort krásný a blízko moře i bazén v ceně. Program zájezdu byl dobře koncepčně zpracován,vystihoval Korsiku. Celý zájezd hodnotíme velmi dobře a CK PATŘÍ DÍK.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *