Kód157
Lokalita, , , ,
Délka 9 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
13.950 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Černá Hora s výletem do Albánie, přes Bosnu a Hercegovinu

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd odpoledne dle nástupních míst, přejezd na Balkán.

  • 2. den:

   Odpoledne příjezd do Černé Hory, ubytování v letovisku u moře Budvě. Volno k odpočinku. Nocleh.

  • 3. den:

   Výlet k největšímu zálivu na jihu Jadranského moře Boka Kotorská – drahokam Černohorského Jadranu. Měří přes 30 km a tyčí se nad ním vysoké hory. Svým nepravidelným tvarem zařezávající se do krasového pohoří připomíná severské fjordy. Pojedeme kolem letoviska Herceg Novi a kolem jachetního přístavu Tivat. Na konci čtvrtého jezera pod horami Lovcen a Orjen nás čeká starobylé město Kotor se středověkou atmosférou. Je obehnané hradbami, historické jádro tvoří městské paláce, kostely a měšťanské domy. K hlavním lákadlům patří katedrála sv.Tripuna, knížecí palác s nejdelším renesančním balkonem, hodinová věž, budova staré radnice, či prosnulý pranýř – kamenná pyramida. Zajímavá je také studna Karampana, která byla kdysi jediným zdrojem pitné vody a místem, kde se lidé setkávaly na klábosení a sdělování různých drbů. Budete si moci dosyta vychutnat atmosféru úzkých křivolakých uliček, četná náměstíčka s útulnými hospůdkami, obchůdky, kavárnami kde můžete ochutnat vyhlášený pršut z Njeguši a kvlašinský sýr. I milovníci ryb a darů moře si zde přijdou na své. Za návštěvu stojí Námořní muzeum, jelikož město mělo silnou námořní flotilu. Odpoledne návrat, volno u moře, nocleh.

  • 4. den:

   Celodenní výlet ke Skadarskému jezeru největšímu na Balkánském poloostrově, jehož část leží v Černé hoře a část v Albánii. Dosahuje šířku kolem 10 km s hloubkou až 30 m a tvoří Národní park. Navštívíme malé přístavní městečko Virpazar s pěknými výhledy na protější Vranjinu s klášterem sv.Nikoly. Zajímavá je plavba lodí po jezeře, odkud lze pozorovat bohatou faunu a flóru, hnízdí zde přes 205 druhů ptáků a žije asi 50 druhů ryb.

   Poté Skadar – jedno z největších měst sev. části Albánie. Shlédnete pevnost Rosafa se zbytky starých kostelů a mešit. Impozantní Olověná mešitu nechal postavit někdejší vládce Skadaru Mehmed paša Bushatli a patří k vrcholným ukázkám osmanské architektury v Albánii. Prohlédneme si centrum města. Na pěší zóně Kolë Indromeno tvořící tepající srdce města oceníte nespočet restaurací, kaváren i obchůdků. Spatříte památník protikomunistických demonstrací a nakouknete do františkánského kláštera. Neopomeneme ani Velkou mešitu, která je hlavním skadarským muslimským svatostánkem.

   Nakonec nás čeká Podgorica – hlavní město Černé Hory ležící mezi Dinárskými Alpami a jezerem Scutari. Uvidíte její unikátní část zvanou Stara Varoš, kde se toho od dob osmanské nadvlády nezměnilo. Centru dominuje Hodinová věž s velkým bronzovým zvonem a Stará radnice, Starodoganjska mešita. Na soutoku řek Ribnice a Morače uvidíte starý turecký most a skalní město Skaline, které tvoří zřícenina starého města Nemanja. Centrální náměstí Trg Republike je komerčním centrem města, na kterou navazuje ulice Svobody – Hercegovačka, má charakter pěší zóny s restauracemi a příjemnými místy pro trávení podvečerních chvil. Návrat, nocleh.

  • 5. den:

   Volno u moře. Nocleh.

  • 6. den:

   Celodenní výlet do nejjižnější části proslulé turistické oblasti Dalmácie. Dubrovník se považuje nejkrásnější město Jadranu a za historický klenot chorvatského kulturního dědictví. Svůj věhlas si získalo nejen díky hradbám, které město obíhají ale také díky přístavu, jež byl ve středověku centrem námořního obchodu. Celý Dubrovník je jedna velká pěší zóna a rozhodně se zde nudit nebudete.Večer návrat, nocleh.

  • 7. den:

   Volno u moře, nocleh.

  • 8. den:

   Odjezd do Bosny a Hercegoviny. Zastávka ve starobylém Mostaru, který ve vás vyvolá vzpomínky na Pohádky tisíce a jedné noci. Působí orientálně a na každém kroku vás bude provázet jeho jedinečná atmosféra. Mísí se zde dva světy – křesťanství a islám, ale i historie a současnost.  Město plné protikladů vás upoutá tajemnými starými uličkami, mešity s minarety na jedné straně a kostelem a zvonicí na straně druhé. Dominantní je pověstný Starý most spojující břehy smaragdově zelené řeky Neretvy. Poté cesta zpět směr ČR, přejezd noční Chorvatskem.

  • 9. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 6x ubytování v hotelu - penzionu
  • 6x polopenzi
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce
  • zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *