Kód918
Lokalita,
Délka 5 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
6.590 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Vydejte se s námi do pulzující metropole Katalánska, pokladnice umění a architektury, dějiště slavných olympijských her a poznejte s námi španělskou historii, kulturu i zábavu.Toto pestrobarevné město, ve kterém se snoubí starodávná i moderní atmosféra, je ideálním místem pro nevšední dovolenou.Nechte se unášet jeho temperamentem  za zvuků španělských kytar, vyzkoušejte španělské speciality nebo se vydejte na nákupy po elegantních městských bulvárech, protože Barcelona je také rájem pro nakupování. Barcelona  oplývá mnoha krásami a  nudit se v ní rozhodně nebudete,  získá vás svým kouzlem a rozmanitostí! Užijete si také pohodu Středozemního moře a odpočinete si na plážích se zlatým pískem.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odjezd z ČR, přes Německo, Francii.

  • 2. den:

   Ráno příjezd na pobřeží Costa Brava. Individuální program u moře. Nocleh.

  • 3. den:

   Barcelona – hlavní město Katalánska: zastávka  u nejvelkolepějšího díla  geniálního  architekta A. Gaudího – chrámu Sagrada Familia, který se stal symbolem celé metropole. Uvidíte i další  Gaudího stavby, které tvoří neopakovatelný, unikátní styl městské architektury a každého návštěvníka okouzlí a unesou do říše fantazie. Parc Güell – zahradní město, nejbarvitější dílo A. Gaudího. Poté odjezd na  „ Zubatou horu“ (Mont serrat), která  je velkolepým místem pro nejuctívanější areál Katalánska, benediktinský klášter Montserrat obklopený kaplemi a jeskyněmi poustevníků. Budete mít možnost vidět i malou sošku La Moreneta, která  je duší Montserratu, známá jako  černá madona. Návrat do Barcelony – okružní jízda se zastávkami: mohutný standion Camp Nou  FC Barcelona – největší evropský fotbalový stadion, který je domovem fotbalového klubu FC Barcelona, Miroův  park, Plaça d´Espaňa se známou fontánou Font Mágica, Národní palác, Pueblo Espaňol. Vrch Montjuïc s množstvím uměleckých galerií a muzeí, na jehož  vrcholu leží  hrad,  ze kterého je jedinečný výhled na metropoli. Atrakcí je hlavně olympijský stadion, který byl v roce 1992 dějištěm letních olympijských her. Nocleh.

  • 4. den:

   Barcelona – prohlídka historického centra začne na  Plaça de Catalunya. Poté se vydáte do Barri Gótic (Gotické čtvrti), nejstarší části města,  která je skutečným srdcem Barcelony. Je tvořena souborem staveb  z dob jejího největšího rozkvětu s mnoha krásnými starými domy, kamennými městskými paláci, prastarými kostely a kaplemi. Protíná ji spleť uzounkých klikatých  uliček, které oživují pouliční hudebníci jako sóloví houslisté, kytaristé, či zpěváci. Dominantou je nádherná   katedrála svaté Eulálie. Dále uvidíte jeden z nejstarších kostelů ve městě  Kostel sv. Anny, kanovnické domy,  kapli sv. Agáty, Archiv koruny  Aragónské . Na náměstí  Plaça Rei (Královo  náměstí)  spatříte Královský palác, kde Isabela Kastilská a Ferdinand Aragonský přijali Kolumba po jeho prvním návratu z Ameriky.  Poblíž se nalézá  Casa de la Ciutat a palác Generalitat a jedno z nejhezčích a nejrušnějších  náměstí v Barceloně Plaça Reial (Královské náměstí) s palmami. Projdete se po  nejslavnější barcelonské třídě Las Ramblas, která  má úžasnou atmosféru, je zde rušno po celý den, zvláště po večerech.  Na každém kroku potkáte různé pouliční umělce, živé sochy v těch nejoriginálnějších kostýmech a pózách, pouliční hudebníky, klauny nebo žongléry. Mezi tím vším se nacházejí obchůdky se suvenýry,  stánky s ptáky v klecích, kiosky s knihami, barevná květinářství či  množství kaváren a restaurací. Navštívíte také  známou obrovskou  secesní tržnici  „La Boquería“ a uvidíte slavnou barcelonskou operu Gran Teatre del Liceu.  Prohlídka vás zavede i  do přístavu, na jehož začátku se tyčí majestátní sloup Kryštofa Kolumba. Zajímavé jsou  středověké loděnice Les Drassanes, ve kterých  nyní sídlí Námořní muzeum. Tyto královské suché doky představují nejobsáhlejší dochovaný středověký komplex svého druhu na světě. Poté osobní volno k návštěvě muzeí či nákupům. V Port Vell se můžete se projít po elegantní přístavní promenádě, na jejíž konci stojí Maremagnum, rozsáhlý komplex restaurací, obchodů a největšího evropského podmořského akvária, které stojí rozhodně za návštěvu. Nabízí 22 obřích akvárií a  efektní expozici s hlavním tunelem pod vodou dlouhým 80 metrů a chlubí se počtem přes 11 tisíc mořských živočichů v šesti milionech litrů vody. Večer odjezd.

  • 5. den:

   Návrat do ČR.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • 2 x ubytování v hotelu*** s polopenzí
  • dopravu moderním klimatizovaným autokarem
  • průvodce, zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • vstupy a místní taxy
  • samostatné ubytování 1 osoby na vícelůžkovém pokoji na přání klienta: 2.500 Kč (připočítává se k ceně 2 lůžkového pokoje). Tyto pokoje jsou pouze na vyžádání !
  • Rezervace míst v autokaru je možná za poplatek 200 Kč na osobu

  Napsat recenzi

  Recenze 5


  1. Dobrý den, chtěla bych vám moc poděkovat za spoustu krásných zážitků na poznávacím zájezdu do Barcelony. Průvodkyně Jana je ta nejlepší průvodkyně, kterou jsme na svých cestách (a věřte, že cestujeme s manželem hodně a rádi) poznali. Milá, empatická, s nekonečnou spoustou informací nejen o památkách, ale o životě v zemi, o jídle a hlavně také, kde si ho dát, co okusit. O tom, co si z cesty přivézt nejen za zážitky, ale jako dárečky. Jak „ochutnat místo všemi smysly“, jak ona říká. Zkusili jsme všechny místní katalánské speciality a oběhli, ať už s ní nebo ještě pak v osobním volnu vše, co nám doporučila a co nám ukázala. Barcelona se nám určitě i díky ní velmi zalíbila, všem návštěvu určitě doporučíme a rádi se sem budeme vracet. Rádi bychom také poděkovali báječným řidičům, kteří se o nás starali a snažili se nám spolu s Janičkou ukázat všechna dostupná místa v Barceloně a výlet na Monsserat byl nezapomenutelný!!
  2. Vážený pane inženýre, s manželem jsme se zúčastnili zájezdu do Španělska – Barcelona od A do Z a Montserrat. Chtěli bychom tímto dopisem vyjádřit velkou spokojenost s naším průvodcem – panem Petrem “Evropanem”. Je to perfektní profesionál, dobře připravený, s velkými znalostmi týkající se historie i současnosti, takže jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí. Vše měl dobře zorganizované, jeho přístup byl lidsky příjemný, měl správný odhad a vše vždy přesně vyšlo. Nikdo neměl připomínky k jeho činnosti. Dokázal ochotně odpovídat na dotazy. Taky jsme byli maximálně spokojeni s oběma řidiči – panem Radimem a Zdenkem. S pozdravem a přáním dalších spokojených zákazníků.
  3. Hezký den, ráda bych moc poděkovala za výborně zorganizovaný zájezd do Barcelony, za výborný program, organizaci, ubytování včetně kvalitní polopenze, řidiče, kteří nás bezpečně odvezli na místo i zpět a za vynikající služby průvodce Petra – výborný přehled, ochotný. S takovými službami se dá zvládnout i relativně dlouhá cesta. Přeji hezký den a držím palce Vaší cestovní kanceláři.
  4. Dobrý den, včera jsme se vrátili ze zájezdu do Barcelony. Chtěla bych Vám touto cestou poděkovat za velice vydařený zájezd. Každý rok jezdíme na minimálně jeden poznávací zájezd a právě tento do Barcelony patřil mezi ty nejlepší od začátku do konce. Komfortní autobus, milí a profesionální řidiči, super hotel v  dobré lokalitě, vynikající jídlo na hotelu a v neposlední řadě skvělý pan průvodce a jeho celková organizace. Určitě se do Barcelony vrátíme! Ještě jednou moc děkujeme a těšíme se zase za rok 🙂
  5. Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za krásný poznávací zájezd do Barcelony, hlavně panu průvodci, pánům řidičům, ale i vám všem v cestovní kanceláři. Děkujeme, výlet byl opravdu moc fajn, moc se nám líbilo.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *