Kód134
Lokalita,
Délka 9 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
29.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Bangkog – město kontrastů, kde se setkává velkolepá historie s moderností, nádherné vznosné stavby paláců a chrámů s ultra moderní architekturou mrakodrapů. Staré rušné tržnice, vodní trhy s kolosálně velkými moderními nákupními centry. Je to místo, kde chudoba kontrastuje bohatství, tradice modernosti. Bangkok je pulzující místo známé rušným denním i nočním životem, se spoustou tradičních trhů. Bangkok je historie, současnost i budoucnost. Bangkok je energie, kterou musíte zažít!

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy s přestupem

  • 2. den:

   Přílet do Bangkoku, transfer na hotel, ubytování. Dle časových dispozic možnost večerní procházky. Nocleh.

  • 3. den:

   Ve čtvrti Ko Ratanakosin ohraničenou řekou Thonburi, která byla v královským centrem města, začneme poznávat Bangkok. Stojí zde významné paláce a chrámy, které svou nádherou a monumentálností ukazují na velkolepou historii země. Navštívíme Velký Palác, který tvoří nádherně architektonicky ztvárněný komplex skládající se z více než sta budov. Toto velkolepé místo bude obrovským zážitkem. Navštívíme také impozantní chrám Wat Phra Kaev, kde je uložena vzácná posvátná soška Smaragdového Buddhy. Uvidíme impozantní chrám Wat Pho – zde budete moci obdivovat 46 m dlouhou a 15 m vysokou sochu Buddhy při vstupu do nirvány. U řeky se nalézá tradiční Tha Tian Market s pravou thajskou atmosférou a produkty. Přívozním trajektem se dostaneme na druhý břeh k dominantní věži chrámu Wat Arun, připomínající mrakodrap.  V noci jeho věž září zlatou barvou a je jedním ze symbolů Bangkoku. Spatříme také Ordination Hallpalác Phra Racha Wang Derm, krásně bíle laděný chrám Wat Molilokkayaram. Poté osobní volno. Večer se  vydáme na vyhledávaný Khao San Road night market. Nocleh.

  • 4. den:

   Banglamphu – nejkouzelnější čtvrť Bangkoku, byla kdysi sídelní oblastí šlechty. Uvidíme zde typické kupecké domy, u kterých postávají prodejci s typickými vozíky. Prohlídku začneme u pevnosti Phra Sumen, která je dominantou parku Santichaiprkan a nabízí krásné výhledy. Uvidíme Wat Bowonnniwet – královský klášter jež je sídlem Budhistické univerzity a dochází zde k vysvěcování místních králů. Po širokém bulváru Evropského stylu Radchadamnoen Klang se dostaneme k Památníku demokracie. Kolem Queen’s Gallery přijdeme k chrámu Wat Ratchanatdaram Worawihan.  Nedaleko se nalézá uměle vytvořený kopec Zlatá Hora. V chrámu Wat Saket spatříme krásné nástěnné malby. Poté uvidíme chrám Wat Suthat, má nejvyšší postavení mezi královskými chrámy s největší bronzovou sochou Budhy ze sukhothaiského období. Naproti chrámu se nalézá obří houpačka – Sao Ching-Cha, jež sloužila při obřadech konaných na počest boha Šivy. V rámci osobního volna se budete moci věnovat nákupům, jelikož prodejci zde lemují ulice a naučíte se tady i smlouvat. Poté nás čeká procházka čtvrtí Thewet a Dusit s krásnými parky, kde se zeleň kloubí s nádhernými stavbami se směsí místní a Evropské architektury. Uvidíte Trůní sál Abhisek Dusit – jež je kombinací thajské a maurské architektury a Trůní sál Ananta Samakhom, muzeum starobylých tkanin, palác Chitlada. Budete moci navštívit květinový trh pod širým nebem a palác Vimanmek. Nocleh.

  • 5. den:

   Čeká nás Čínská čtvrť – místo plné pouličních pestrých reklamních neonových nápisů, rachotících autobusů, kde obchod běží na plné obrátky téměř bez přestávky. Centrem je hlavní tepna Th Yaowarat. Podíváme se do chrámů Wat Chakrawatrachawat Woramahawihan nebo Wat Mangkon Kamalawat. Atmosférů trhů budete moci zažít na Sampeng Market či Khlong – s nepřetržitým provozem. Trh Phahurat tvoří bludiště obchůdků v úzkých uličkách s nejrůznějším oblečením od thajských kostýmů, indických oděvů až po současné módní trendy. Poté nás čeká velký zážitek – projížďka lodí po „Řece králů“ – Nam Chao Phraya. Řeka je místem, kolem které Thajci stavěli své domy a budovali na ní svou existenci. Budete moci na vlastní kůži zažít nekonečný rušný život, který řeka se spoustou aktivit přináší. Jezdí zde velké říční remorkéry, malé loďky, vodní taxíky i turistické loďky. Nocleh.

  • 6. den:

   Tento den se vydáme do čtvrti Siam Square a Pratunamu – „centra Bangkoku“, které tvoří moderní nákupní centra s kancelářskými budovami a mrakodrapy různých společností. Začneme u Bangkok Art and Culture centre na ulici Th Phra Ram, která je lemovaná obchodními domy, z nichž některé se chlubí i více než 500 obhodními jednotkami a stovkami restaurací.Tyto si konkurují nejen velikostí ale i moderní architekturou. Za návštěvu stojí Siam Ocean world – obří akvárium, ve kterém se dostanete doslova o hlubin oceánu. Zajímavá je také návštěva oku lahodících zahrad a domu Jim Thompsona. Osobní volno k užívání si nevázané atmosféry města. Nocleh.

  • 7. den:

   Vydáme se vlakem do historického Chrámového města Ayuthaya. vzdáleného asi hodinu jízdy. Jedná se o jedinečný komplex památek zařazený do Unesco. Je to místo, jež představuje ty nejslavnější okamžiky a velkou historii původního Siamu, tedy dnešního Thajska. Jsou to místní Pompeje a Forum Romanum, či Benátky v jednom. V tomto starobylém městě bylo vybudováno více než 400 chrámů. Unikátní je návštěva chrámu Wat Phra Mahathat.  Kouzelná je věž u chrámu Wat Ratburana. Palác Wat Phra Sri Sanphet – byl sídlem krále. V chrámu Wihan Phra Mongkhon Bopit budeme obdivovat 12 metrů vysokou sochu sedícího Budhy. Když budete přesycení chrámy projížďka na slonu bude příjemným zpestřením. Návrat do Bangkoku. Nocleh.

  • 8. den:

   Osobní volno v rámci časových dispozic před odletem. Transfer na letiště a odlet.

  • 9. den:

   Návrat do ČR.

  Vízová povinnost a další informace

  Upozornění: CK nezajišťuje a negarantuje zajištění vstupu na území Bangkoku. Obecně pro vstup do uvedené země platí:

  CESTOVNÍ DOKLADY Platným cestovním dokladem pro vstup do Bangkoku  je cestovní (služební, diplomatický) pas s minimální dobou platnosti 6 měsíců, kde alespoň 2 stránky v pase musí být volné.

  VÍZA, REŽIM VSTUPU

  Od 11.8.2011 nepotřebují občané ČR pro vstup a pobyt na území Thajského království do 30 dnů za účelem turistiky víza. Pokud ke vstupu na území Thajska bude použit pozemní přechod, je maximální povolená doba pobytu pouze 15 dnů. Ke vstupu do země je nutné předložit platný cestovní doklad, jehož platnost je v době vstupu více než 6 měsíců, a na vyžádání prokázat finanční prostředky v hotovosti ve výši 20.000,- THB na osobu nebo 40.000,- THB na rodinu (případně ekvivalentní částku v některé ze světových měn). Povolenou dobu pobytu lze v omezené míře prodloužit. Za tímto účelem je doporučeno obrátit se přímo na příslušný imigrační úřad a nevyužívat služeb soukromých zprostředkovatelů.

  Při opakovaném vstupu do země platí, že součet všech pobytů v 6-ti kalendářních měsících nesmí přesáhnout 90 dnů. Při vstupu do země je imigračním úředníkem vyznačena doba povoleného pobytu. Doporučujeme si vždy tento údaj zkontrolovat.

  Letenka renomovanou leteckou společností (Air France, Lufthansa, Singapour Airlines ..) v ekonomické třídě je s přestupem (Frankfurt, Paříž, Amsterdam…). Za příplatek možnost provést rezervaci sedadel.

  Ceny v navštívených místech

  Orientační kurz 1 Baht = 0,75 Kč

  Orientační ceny v Bahtech: Místní Fastfood (foodcourt) 40 THB, restaurace  (1 jídlo) 100THB a více, pivo v obchodě 50 THB, Pivo v pivnici 50 – 100 THB, 1,5 l vody za 15 THB, pečivo (toastový chléb) za 15 THB, 1l mléka za 30 THB 1 kg kuřecího masa 100 THB, banány za 10 THB

  Bangkok vstupy: Wat Saket 20 THB, Wat Pho 100 THB, Wat Trimit 40 THB, Královský palác 500 THB.  Ayuthaya – 50 THB za vstup. Doprava Bangkok – Ayuthaya cca 350 THB

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Bankok - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 6x ubytování v hotelu ***
  • Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Poplatky spojené se vstupem na území Bangkoku, tipy, vstupy
  • Poplatky za transfery z letiště a MHD: 1050 bahtů (cca 30 EUR)
  • Místní taxy a pobytové taxy 2400 bahtů (cca 75 EUR)
  • Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokojové lednici nebo baru
  • Za příplatek je možné provést rezervaci sousedících sedadel v rámci turistické třídy
  • Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 2.500 Kč dle ceníku letecké společnosti

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *