Kód116
Lokalita,
Délka 8 dní
Kategorie
Typ slevy
Ubytování
Doprava
Strava
Cena od
15.990 Kč

Objednat zájezd

Přidat do oblíbených | Vaše oblíbené (0)
   Žádné oblíbené

  Kontaktní formulář

  Popis

  Vydejte se s námi do Andalusie – nejjižnější část Evropy, která neustále překvapuje svou pestrostí a nádhernou přírodou! Tento zájezd vám nabídne nejen poznávání slunné Andalusie ale také odpočinek na rajských pláží Atlantiku na Costa del Sol. Maurská architektura, velkolepost historických měst a temperament místních obyvatel vás nenechají na pochybách, že jste v ráji. Budete mít příležitost ochutnat chuťovky zvané Tapas, šunku Serano, či lahodné Sherry…

  ZÁJEZD PRO MENŠÍ SKUPINY OSOB, KTEŘÍ TOUŽÍ V KLIDU A POHODÉ POZNAT ANDALUSII ZA ASISTENCE PRÚVODCE a při tom také relaxovat u moře. Bude jen na vás, který výlet absolvujete a kolik času věnujete odpočinku na krásných plážích Costa del Sol. Vystihnete počasí, kdy ještě teploty nešplhají do závratných výšek a budete se zde cítit příjemně.

  Program

  Předpověď počasí

  •  °C
  •  °C
  •  m/s

   

  Podrobněji

  • 1. den:

   Odlet z Prahy, přílet do Malagy, přesun do vyhledávaného přímořského letoviska Torremolinos / Banalmadena, které je centrem pobřeží Costa del Sol. Ubytování, seznámení se s letoviskem, osobní volno, nocleh.

    

  • 2. den:

   Vydáme se do Malagy, nejcharizmatičtějšího místa Španělska, kde pulzuje život luxusních dovolených. Zdobí jej stovky palem. Projdeme se jeho širokými bulváry i malebnými uličkami, které jsou důkazem, že město má bohaté dějiny. Uvidíte architekturu inspirovanou muslimským světem, starobylé zříceniny i klikaté uličky a náměstí. Na vrchu Gibralfaro se hrdě ční maurská pevnost Alcazaba, odkud se nabízí úžasný výhled na celé okolí. Součástí hradního komplexu jsou zbytky římského amfiteátru. Pozoruhodná je také velká renesanční katedrála Catedral de la Encarnació, známá pod názvem “La Manquita”. Navštívíme Casa natal de Picasso, rodný dům slavného španělského malíře Pabla Picasa, kde se dozvíte o životě tohoto nezapomenutelného umělce a shlédnete originály jeho prací. Zastavíme se i Mercato de Ataranazas, které hýří pestrými barvami a směsí vůní, kde nasajete zdejší čilý ruch a ochutnáte zdejší dobroty. Okouzlí nás překrásná zelená oáza parku El Parque táhnoucí se naproti přístavu. Jsou zde vybudovány nádherné stesky s četnými sochami, fontánami a moderními architektonickými stavbami. V některé z bodegas budete mít možnost vyzkoušet různé typy místních pokrmů tkzv. Tapas a okoštovat výtečná andaluská vína i pescaito frito. Milovníci umění určitě nepohrdnou návštěvou Museo de Bellas Artes s plátny významných španělských malířů, či Picassova muzea. Návrat na hotel, volno u moře. Nocleh.

  • 3. den:

   Torremolinos/Banalmadena – osobní volno, procházky. Zájemci mohou navštívit býčí arénu Plaza de Toros, protože krvavé a dramatické býčí zápasy patří neodmyslitelně k andaluské tradici. Nocleh.

    

  • 4. den:

   Granada – fakult.výlet, které leží na úpatí nejvyššího španělského pohoří Sierra Nevada. Návštěvu těchto míst nebudete litovat. Navštívit Alhambru a její tři paláce, jedinečné maurské zahrady Géneralife opravdu stojí za to. Poznáme i centrum Granady jako je královská kaple, katedrála, Alcaireria a Corral del Carbón či pomník Kryštofa Kolumba. Navštívíme také romantickou čtvrť Albacín odkud je krásný výhled na komplex Alhambry. Nebo osobní volno ve středisku. Nocleh.

  • 5. den:

   Gibraltar – fakult.výlet. na nejjižnější místo Evropy do zámořské kolonie patřící Velké Británii. Gibraltar zahrnuje tolik zajímavostí, že jeho návštěva nemůže nikoho zklamat. Přivítají vás sympatičtí obyvatelé hovořící typickou britskou angličtinou a hordy volně žijících opiček – Macaca Sylvanus, které místní obyvatelé hýčkají, kvůli legendě, která tvrdí, že Gibraltar bude britský dokud zde opice budou žít. Prohlédneme si centrum i Gibraltarskou skálu “The Rock“, odkud je nádherný výhled na celý Algeciraský záliv. Na hlavní ulici Main street, která tvoří rušnou tepnu města a hlavní nákupní zónu budete mít osobní volno. Nebo osobní volno ve středisku. Nocleh.

  • 6. den:

   Ronda – fakult.výlet do jedinečného města s působivou atmosférou, situovaného v romantické krajině pohoří Sierra de Ronda, vystaveného na okraji vysoké rokle. Zastavíme se v zahradách Alameda del Tajo odkud se skýtá nádherný výhled na tento klenot Andalusie, kde se snoubí maurský styl s renesancí. Uvidíte architektonický skvost města, klenutý most Puente Nuevo, jež překlenuje strmé vápencové stěny rokle El Tajo a nabízí unikátní výhledy na řeku Guadalevín a její údolí. Projdeme se romantickými úzkými uličkami, které vyúsťují na malá utajená náměstí ukrývající krásné paláce. Mezi nejhezčí patří Palacio de Mondragón, který sloužil jako rezidence velkého maurského krále Abb el Malika. Dále budeme obdivovat kostel Santa Maria la Mayor, krásnou fasádu Palacio del Marqués de Salvatiera, restaurované arabské lázně Baňos Árabes, dům dona San J. Bosco, renesanční radnici, maurskou bránu Puerta de Almocabar, či Plaza de Toros a spoustu dalších zajimavostí. V muzeum vína neodoláme ochutnávce místních vín. Nebo osobní volno ve středisku. Nocleh.

  • 7. den:

   Torremolinos/Banalmadena – osobní volno, možnost návštěvy zdejšího zábavního parku, procházky. Nocleh.

  • 8. den:

   Dle časových dispozic osobní volno ve středisku. Přesun na letiště a odlet zpět

  Odletová místa

  Odlety Praha

  Program může být přizpůsoben aktuálním podmínkám a  okolnostem na místě. Časy odletu a příletu budou upřesněny v pokynech zájezdu  před odjezdem. Let může být uskutečněn s 1 přestupem.

  V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a po domluvě s průvodcem  se sejít  na určeném místě srazu.

  Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek.

  Některé výlety a přesuny se mohou uskutečnit místní dopravou a místními agenturami. Česky mluvící průvodce k dispozici během celého zájezdu.

  Ceny katalog

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Ceny First minute

  KódTurnusTermínPokoj 1/3Pokoj 1/2 Doprava

  Cena zahrnuje

  • Letenku Praha - Malaga - Praha
  • Letištní taxy a poplatky
  • Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
  • 7x ubytování v hotelu*** se snídaní
  • Česky mluvícího průvodce po celou dobu zájezdu
  • Zákonné pojištění CK, DPH

  Cena nezahrnuje

  • Místní dopravu, vstupy a místní taxy
  • Odbavené zavazadlo do 10Kg 900 Kč
  • Transfer z letiště do střediska a zpět 20 EUR
  • Místní dopravu
  • Fakultativní výlety: Malaga v ceně. Přes místní agentury budou zajištěny výlety: Gibraltar 59EUR, Granada včetně Alhambry a zahrad Generalife 99EUR, Ronda 59 EUR (orientační ceny). Výlety mohou proběhnou ve změněném pořadí a cena se může změnit.

  Napsat recenzi

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Povinná pole jsou označena *